Kazna za prekoracenje brzine

Kazna za prekoracenje brzine

Član
Ocekujem jednu kaznu, inace mislim da me je radar uhvatio, ogranicenje 60 a vozio sam otprilike 150. E sad zanima me zna li neko kolika je kazna po novom zakonu, znam da su 2 boda ali nisam siguran na koliko je oduzimanje vozacke 3 mjeseca ili vise, i ne znam koliko će kazne biti 400KM ili vise i takodje ne znam da li ne za to mogu krivicno goniti ili poslati psihijatru. Ako je neko upucen da mi odgovori, čisto da se pripremim..
 
Član
Ako išta mrzim, to je ova priča eto vi ne vozite brzo.
Pa eno nedavno su momka iz mog raselja raspeli jer je kroz Rajlovac (50 zona) vozio 180 sa Audijem.
Za ovakva prekoračenja bih opušteno oduzimao vozačke na duži vremenski period tipa 2 godine, pa prilikom preuzimanja natjerati prvo da se ponovno položi vozački.
 
Član
Ne znam šta bi ti rekao osim da si pojeo govn'o.
Neću biti moralac kao svi ovdje i govorit ti da nisi trebao , ti znaš da li si tu na toj dionici bio siguran pri toj brzini , a svi smo svjedoci da država sere i stavlja znakove gdje treba i gdje ne treba .
Ali pripazi se ,jer možeš najebat puno više ,jebeš kaznu,mnogim ljudima ovisi život i plata zbog vozačke dozvole ,tako da pamet u glavu ,kaznu ćeš dobiti minimalno 400km i ohladit ćeš bar 1 mj.
 
Član
Koliko god da dobijes, malo ti je.. Ali eto barem si skontao da si na granici psihijatrijskog slucaja :D
Naredni put kad budes prolazio, baci radar preko zastitne ograde kao znak negodovanja, jer ipak radar je kriv jbg :banghead:

Bunimo se za radare i brzinu, a kad izadje vijest da je zbog brzine neko pokupio neduznog covjeka, onda pljujemo kako je to papak, kako nema kazni i provedbe zakona, kako mu treba uzeti vozacku dozivotno i tome slicno. Logika nam nikad nije bila jaca strana :D
 
Član
Hvala onima koji su odgovorili na moje pitanje, a inače na toj dionici nema nijedne kuće niti pješaka, nije mi uopšte jasno zašto je ona pod naseljenim zavedena, a to koliko ću ja voziti sam u autu je moja stvar, cijenim vaša mišljenja ali ne ugrožavam nikoga osim sebe i znam gdje se može voziti brzo a gdje ne može.
 
Top