Kazna za plave pozicije

Kazna za plave pozicije

Član
Maloprije me zaustavlja policija na raskrsnici bez postavljenih čunjeva i reflektirajućih prsluka i pišu mi kaznu za plave pozicije.Kaze policajac zabranjeno je imati sijalice naprijed bilo koje boje osim bijele ili žute.A ja kreten nikada da procitam zakon kontajuci da kad me nisu u 6 godina nikad zaustavili nece ni sada.I sad procitam zakon i zakljucim da me nesmiju zaustaviti na raskrsnici,da nisam obavezan stati ako nemaju postavljene čunjeve i reflektirajuce prsluke i da naprijed moraju biti samo 2 svijetla bijele ili žute boje a sve ostale osim crvene su dozvoljene.Sad lijepo printam zakon i u auto uz dodatnu opremu :D i preporučujem isto i ostalim članovima BHTuninga
 
plave smiju, crvene ne, dobro si procitao u zakonu.....
problem je taj sto vecinu naroda prasinari hvataju na to sto napisu skroz nesto lijevo, tj samo stavi radi prekrsaja po clanu tom i tom, neispravna signalizacija....
sve i da odes na sud sa time nagrabusis...

tako hvataju i na foru za pp aparat, kao mora biti bazdaren, i samo pucaju kazne.... ja nikada jos nisam kupio onaj kg aparat, i dalje je jednokratni, nebazdaren i ostalo, jer je tako po zakonu dozvoljeno, samo sto je kod nas "zakon ono sto ja kazem" kako meni rece jadan policajac hahahahaha

drug, drugi put zakon u kasetu, pa kada te zaustavi kaze prekrsaj za taj i taj clan, ti izvadis i prelistas, ili ako nemas trazis da ti oni pokazu, duzni su to pokazati ti,,,,
 
Član
znaci frajer me zaustavlja u totalnom mraku,samo sam vidio lizalo,razumio bi da su samo mene zaustavili i otisli pa da nemoraju imat obiljezeno mjesto za zaustavljanje i prsluke na sebi ali tu su bila jos 2 zaustavljena auta i tu su stojali najmanje 2 sata
 
Član
otkad smiju plave??? ja kako znam plave i crvene nesmiju i uvijek ce napisati kaznu za plave
 
Član
Potpuno su te s pravom kaznili, ne čitaš zakon kako treba. Fino ti piše:

U vremenu od prvog sumraka do potpunog svanu}a (no}u), kao i danju
u slu~aju smanjene vidljivosti, na vozilu u saobra}aju/prometu na putu/cesti, osim svjetla iz stava/stavka (1) ovog ~lana/~lanka, moraju biti upaljena svjetla
za osvjetljavanje puta/ceste, i to na:
vozilu na motorni pogon - osim na biciklu s motorom, lakom motociklu
i na motociklu bez bo~ne prikolice - najmanje dva bijela ili `uta svjetla na prednjoj
strani i paran broj crvenih svjetala na zadnjoj/stra`njoj strani;

Ključna riječ najmanje. Dakle, moraju biti najmanje dva bijela ili žuta, a ako ima više, opet mora biti bijela ili žuta i ni jedna druga ne smije.
 
Član
Ključna riječ najmanje. Dakle, moraju biti najmanje dva bijela ili žuta, a ako ima više, opet mora biti bijela ili žuta i ni jedna druga ne smije.
Promjenit cu čisto da me ne zezaju vise ali zasto onda u članu 35. piše da naprijed nesmiju biti samo crvena svijetla,trebalo bi valjda pisati da su naprijed zabranjena bilo koja osim bijelih i žutih

^lan/^lanak 35.
(1) Vozila ne smiju na prednjoj strani imati svjetlosne, svjetlosno-signalne
ili reflektiraju}e ure|aje ili materije/tvari koji daju svjetla crvene boje, a na za-
dnjoj/stra`njoj strani ure|aje ili materije/tvari koji daju svjetla bijele boje.
(2) Odredba stava/stavka (1) ovog ~lana/~lanka u pogledu svjetala bijele
boje ne odnosi se na svjetlo za osvjetljavanje puta/ceste pri vo`nji unazad, po-
kretno svjetlo za istra`ivanje (reflektor), svjetlo za osvjetljavanje zadnje registar-
ske/registracijske tablice/plo~ice i registarsku/registracijsku tablicu/plo~icu pre-
svu~enu bijelom reflektiraju}om bojom.
(3) Odredba stava/stavka (1) ovog ~lana/~lanka ne odnosi se na crveno
trep}u}e/treptavo svjetlo na posebnim motornim vozilima koja prate vozila pod
pratnjom.
Kaznene odredbe: ~lan/~lanak 238.
Nov~anom kaznom u iznosu od 40,00 KM kaznit }e se za prekr{aj:
• voza~ ~ije vozilo, suprotno odredbama ~lana/~lanka 35. stav/stavak
1, ima na prednjoj strani svjetlosne, svjetlosno-signalne i reflektuju}e/refle-
ktiraju}e ure|aje ili materije/tvari koja daju svjetla crvene boje, a na za-
dnjoj/stra`njoj strani-svjetla bijele boje
 
naravno da je to zabranjeno zakonom. i pusti to za cunjeve i ostalo, ti si napravio prekrsaj i kaznjen si adekvatno. za njihove prekrsaje ti njih prijavljuj i trazi da ih kaznjavaju
 
Član
iskreno, nije mi jasno šta izdrkavate s tim sranjima po autima, jebote ko da smo na kosovu, ja da sam policajac kažnjavao bih i seljo tuning a ne samo nakaradna svijetla
 
Član
tako je,kada ćete shvatiti već jednom da je to RUŽNO, to nije stvar ukusa to je baž ružno,neda gledat u sebe,kada tako auto prođe pored mene isklljučim mozak da ga nebi sanjo u noćnim morama. Sve one branike,spojlere sve to treba zakonski uvest kažnjivo ili ko u njemačkoj, natintari ti na auto šta hoćeš ali sve moraš prijavit na tehnički i platit da bi se s tim vozio po cesti.
 
Top