Karting Sarajevo

Karting Sarajevo

Super Moderator
To bi trebalo biti dobro. Ovo sam iso da gledam i malo je bas, ne svidja mi se iskreno :(
 
Član
Probaj, jest maleno, al nije lose prije svega jer je karting dobar i imas vrijeme da ganjas :) Al da je veca staza bilo bi bolje, al ovo sto GTI TDI spominje i ja sam za to cuo, ako budu i ok kartinzi i veca staza od ove, bit ce ekstrica. Neka ovih stvari, kad nemamo pravu stazu da odemo svojim autom, moze i ovo posluziti, jos je jeftinije :)
 
Član
10minuta 10KM ha ha
pa nije veyron nego pisljivi karting...

Ako se ovo odnosi na Mo, tj na zatvorenu stazu....gdje je placanje najamnine za objekat od 2000 kvadrata, gdje je struja, gdje su radnici, gdje je gorivo, gdje je servisiranje tog "pisljivog" kartinga kojem svaki dan netko nesto odvali???
 
Član
I ja bas citam i pitam se, koliko bi to trebalo kostati? Meni ne djeluje uopste puno, u Mostaru je cak i malo skuplje nego u Sarajevu. Ipak su to vozila koja se citav dan voze pun gas i to od strane xx osoba - a jedan dobar karting poput ovih u Sa, kosta oko 7000 KM, a ovo su ocito nova vozila. Pa npr. u Splitu u karting areni, 10 min voznje je 75 KN, to je oko 20 KM. Da ne spominjem kojekakve trackdayeve, gdje ces samo za pristup stazi i efektnih do 1h voznje platiti 100 KM, sto je preracunato 15-ak KM za 10 minuta koristenja staze. I to sa svojim autom, gdje trosis svoje gume, svoje gorivo, kocnice i sl i imas fine sanse da i totaliziras auto, ili sjebes nesto, pa da jos trebas platiti 200 KM za slepu do kuce. A 10 min kartinga koliko god zvuci malo i nije tako malo, jer se covjek pofino navoza i umori, a vozis totalno opusteno i samo uzivas.
 
Član
Ko nije jos isao na ovo a htio bi, mislim da je sad pravo vrijeme da se ide. Na kartinge su stavili neke trkace slickove neki dan, sada idu i skrecu bolje nego ikad prije, dojam je ludnica. Ja svoje najbolje vrijeme veceras popravio za 1.2 sekunde, zbog guma. Samo ove gume se jako brzo trose, pa pozurite. I jos jedna stvar, prije neka dva mjeseca je promjenjena staza, nije vise ova gore sa videa, sada je duza staza sa vise pravca. Ja odem cesto tamo da se provozam, jer mi je super jeftino, mnogo jeftinije nego "gasati" auto okolo, a donekle i sigurnije :)
 
Super Moderator
Boki ti pravo razvaljujes svaka cast. Ja bio nedavno prvi put na novoj stazi i kartinzi klizali haos, bas je bilo za promjenu guma i eto promijenise ih nije proslo par dana. Napravio 18.305, gledam papir tvoje ime 17.3 cini mi se haha, aferim
 
Član
Hvala :) Kartinzi uvijek klizu prvih 2-3 minute, dok se gume ne zagriju, tek nakon toga mozes voziti brze. A to mi je vrijeme bilo na onim drugim, "starim" gumama, neki dan gledam ovi bolji voze redovno 16 sekundi. Jos me zezaju na FB da sam spor, jer sam bio 2-i u Top of the year. I odem ja sinoc da vidim sta je, kontao da su stazu skratili, kad kazu nije to, nego gume. I odvezem sinoc 16.191 i opet se vratim na drugo mjesto, STIG ima 16.155 s :)

Vjerujem da je sa ovim gumama u uslovima kao jucer moguce upasti i u 15 s, samo je pitanje ko ce prvi ubosti taj idealan krug :D

I sa kojim si kartingom vozio 18.3? Nisu svi jednako brzi. Trenutno je karting 4 najsporiji, i sa njim ko odvozi 18.3s, to je vrlo dobro vrijeme.

Ovih dana budes li isao, trazi 1 il 2, oni imaju te nove gume i oba mogu voziti ispod 16.5s bez problema. Ostalo je do tebe :)
 
Super Moderator
Mislim da sam vozio 1, nisam siguran a kad sam bio jednom na staroj stazi vozio sam 2, i zanimljivija mi je bila stara staza ne znam zasto, brze se islo zbog one prve krivine koju prodjes pun gas, pa valjda zato. Znam da klizu na pocetku al vjeruj mi sad kad sam bio bas je klizo cijelo vrijeme a pazio sam bas bas da ne motam previse al dzaba. Na onoj stazi sam bio jednom i napravio 14,1 a sad na ovoj 18.3, al kad ufatim vremena otici cu opet da ispod 18 napravim.. samo da se gume ne izlizu haha :D
 
Član
Ako ostanu ove gume i budu dobri kartinzi ko sad, ici ces ti 17 il nize. Ja sam na staroj stazi imao 13.6 cini mi se. Karting broj 1 je dugo vremena bio najbrzi, sad je dvojka nekadasnji kec, sa njim sam i ostvario ovo vrijeme jucer :) A slazem se sto se tice stare staze i meni je bila draza zbog te krivine. Vazda neki strah kad kroz nju treba proci punim gasom, a to ti digne adrenalin. Al bilo je tu opakih izletanja i sudara koliko sam cuo, pa su je eliminisali za sad :)

Meni kad ganjam svaku stotinku bude uvijek zanimljivo, skoncentrise se covjek i onda proleti vrijeme sad pa sad :D
 
Top