Karting Sarajevo

Karting Sarajevo

Putovanja.ba
Administrator
Sinoć sasvim slučajno sam vidjeo ovo na internetu pa da podijelim sa vama. Jel neko možda išao?

http://kartingsarajevo.ba/

10409238_838390496204423_4179870478047672632_n.jpg
 
Član
Ovo zvuci zanimljivo, bas fino. Jos da saznamo cijene :)

Zna li neko ima li tajming kao u Mostaru? :D
 
Član
O ljudi što me obradovašte. Nisam ni zano da ima ovo, a u komšiluku mi. Moram malog odvesti koji put. Ono u mostaru mu se pravo svidjelo
 
Član
Staza je dosta manja od one u mostaru ali su kartinzi novi i mnogo bolji za voziti od onih u Mostaru. Cijene su 5min - 5km, 11min - 10km. Generalno Mostar nudi vise ali i ovo moze proci.
 
Član
Evo i ja bio jucer na ovom kartingu u Sarajevu. Prije ovog sam karting vozio samo jednom i to je bilo prije vise od 5 godina. U odnosu na taj karting, koji je ocito bio neki skrpljeni, ovaj je sasvim drugo iskustvo. Onaj prije nit je bio tako brz, nit je bio tako opak u krivinama, ocito je to bila neka stara krntija. Ovi ovdje kartinzi su ludnica, nisu uopste spori, samo je kratka staza pa ga nemas puno gdje zaletiti, al ubrzavaju i vise nego dobro.

Da napomenem da svaki karting ima mjerac vremena i kasnije dobijete listing kompletne voznje, vrijeme svakog kruga itd. Uzeo sam 15 minuta, odvezao sam ukupno 52 kruga, Lagano sam vozio u pocetku, svi su me obilazili, gledam listing, prvih par krugova sam vozio za 22 sekunde, tek u 13-om krugu sam vozio ispod 17 sekundi, a tek u 29-om krugu sam ispod 16 sekundi spustio :D Al recimo zadnjih 8 krugova, sve sam vozio niskih 15 sekundi i u 0.3 sekunde razlike. Vjerujem da ce naredni put kada odem biti bas zanimljivo, jer sam se nekako navikao na karting i malo ce se ganjati vremena, ovaj put je bio cisto upoznavanje i sigurna voznja. Krivinu nakon velikog pravca svaki sam krug pustao gas, jarani koji su isli samnom kazu da su tu vozili pun, ja se jednosavno nisam mogao navici na fenomenalni grip kartinga. Sve sam kontao da cu produziti u gume uz pun gas. Opet ostao sam iznenadjen najboljim krugom, koji je bio brzi nego sam ocekivao - 14.8 sekundi (13.7s je trenutni rekord staze). Vjerujem da cu sljedeci put moci ici bar 0.2-3s brze, samo ako ne budem pustao gas nakon najveceg pravca, jer sam ovaj put vozio pravo sigurno, nijednom nisam udario nigdje.
Jedva cekam da opet idem :)

Uglavnom, karting fenomenalno skrece, one krivine pod 180 stepeni se okrece bolje nego auto na rucnu. Za sve koji idu prvi put, preporuka da ne uzimaju preko 10 minuta u komadu, meni su ruke pocele otpadati nakon pola voznje, danas su mi se i misici upalili. Meni je najveci problem pravila preglednost, od kacige u normalnom polozaju nisam vidio coskove kartinga, sve sam morao spustati glavu da vidim gdje mi prolazi bok kartinga. Kacigu dobijete tamo, kao i potkapu te rukavice za voznju.

Sta da kazem za danasnju voznju auta, Saxo koji je inace ziv u krivinama, je djelovao spor i trom, imao sam osjecaj da vozim Golfa, a ne VTS-a. U dvije krivine koje sam vozio na sigurno, auto mi je otklizao jedno metar preko njuske, percepcija se jako brzo promjeni :)
 
Član
Nije niko nista spominjao, al svi smo bili lagani. Ja sam visok 186 cm, nisam imao nikakvih problema pri smjestanju u karting.
Jedino mi je ta kaciga pravila problem zbog visine, ovi nizi se nisu zalili na preglednost :)

Evo sad gledam na netu specifikacije ovog RX7 kartinga, pise da je limit 120 kg.
 
Član
evo još jedna informacija, vlasnik kartinga u Mostaru otvara i u Sarajevu i to u SCC-u (Al Shidi) na etaži -5 u garaži, to je dosta velik prostor tako da mislim da bi moglo biti pravo dobro.
 
Top