KAMERA

KAMERA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Jel te blicnulo?! Kad te uslika, obicno se to i vidi... :)

Kazu da kamere slikaju na preko 80 km/h, sad jel to tacno 100%, nisam siguran. Neki dan lika iza mene kod ekonomske uslika, reko i to cudo proradilo. Cuj stize jos 7 novih, to ce biti pravo zajebano. Treba se raspitati koje senzore tacno koriste za mjerenje, one u asvaltu, na kojem principu rade.
 

JD.

Član
20-30 preko ogranicenja u naselju 50 KM

30-50 preko ogranicenja u naselju, 100 KM + bod + oduzimanje vozacke
 
Član
upravo citam u drugom forumu o novoj tehniki u svicarskoj..
kamere snjimaju i kad im fali vigneta, kad telefoniraju za volanom kao i kad nisu povezani.
to ce garant stici ovih mjeseci za germaniju a eto za koju godinu i u bosnu.. cuvajte se ^^
 
Član
koliko sam ja upoznat kamere su postavljene na stupu, kod RTV-a, na dobrinji blizu one pumpe imzit, kod ekonomske na pofalicima, i kod vjecne vatre..a onih nadzornih ima skoro svaka raskrsnica.. i ima jos jedna radar kamera kod zenice prema maglaju.mjesto vraca i slika u oba smjera...
ova kod ekonomske slika na oko 60km/h pa pamet u glavu. mislim da se isplati malo usporit pored njih
 
Član
Ma kamere su u svijetu uznapredovale pravo, te sto slikaju ak telefoniras na mob u italiji odavno postoje. U engleskoj patrolna kola imaju kamere sprijeda i uredjaj za prepoznavanje tablice, koji svaki automobil koji usnimi automatski provjeri provjerava u centralnoj bazi podataka i vidi jel OK. Ak skuzi da je automobil neregistrovan, ukraden il slicno, alarmira policajcima u vozilu. To je pravo ebena stvarka...
 
Ako su senzori brzine u asfaltu, onda ima dovoljno mjesta da se skine cca 15 km/h od kamere do tih senzora, sto naravno zavisi od brzine kretanja...

Uz jos malo logike, matematike i fizike:
ispada da je "najsigurnija" krajnja lijeva traka ,a donekle i srednja (barem za onu kod ekonomske, a tu je ogranicenje 40). Sanse da registracija u toj traci bude uslikana su od 100% (ukoliko nema gustog saobracaja u desnim trakama) do 0%. Kamera je na cca 2,5m visine, tablice u prosjeku na 60 (pa i nize), ugao za fotografiranje te krajnje trake je najveci pa zato i zahtjeva vecu udaljenost, pa kad se sve ovo sabere ispada da je potrebno imati samo jedno auto sa svoje desne strane u liniji izmedju kamere i tablice :D

Uz malo srece...

Pozdrav i polako! :icon_biggrin:
 
sminka je kod rtv,samo profuras preko skretanja za svrakino i vratis se u traku za ilidzu:D,nema senzor u toj traci:icon_biggrin:,a ljudi te gledaju i ne kontaju:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top