Kako zamjeniti kočionu tečnost DOT4

Kako zamjeniti kočionu tečnost DOT4

Član
Pod br.1 : šta je sa cilindra kvačila ?
Pod br.2 : mijenjaj te gumene patosnice :)
Pod br.3 : gdje nadje takvog pomagača , da odma mijenjam dot4 :D
 
nista, tu nisam cackao, zaostane vrlo malno ulja (50ak ml) pa nadam se izmjesat ce se sa ostalom masom. 2. u pravu si, to je trebalo biti privremeno rjesenje dok ne nadjem originalne. 3. hehe, lični asistent
 
Član
Ja kako sam čuo ulje za kočnice se može oprati samo običnom vodom, vjerovatno zato što nije ulje(nema šanse saprati bilo kakvo ulje bez nekog sredstva) pa zbog toga nebi trebalo biti problema ako malo pokapa prilikom odzračivanja.
 
Član
nista, tu nisam cackao, zaostane vrlo malno ulja (50ak ml) pa nadam se izmjesat ce se sa ostalom masom. 2. u pravu si, to je trebalo biti privremeno rjesenje dok ne nadjem originalne. 3. hehe, lični asistent


Sjecam se nekad davno kad sam mijenjao u servisu da su dirali i cilindar kvacila , podigli na dizalicu , jedan oko tockova , drugi u kolima , a treceg popeli na ljestve da dosipa u posudu :D .

Ako nisi planirao kupovati OEM patosnice u ovlastenom, preporucujem ti od tipskih Gledring ili Rigum . Imam i jedne i druge dugo i zadovoljan sam , sto je najbitnije nema smrada kao kod kineskih univerzalnih , nisu plastika , nigdje ni jedna nije ostecena . I za Petex sam cuo pozitivna iskustva ali nisam licno imao dodira .

Kad sam gledao originalne bile su bezobrazno skupe kod nas (oko 200 KM), dok su iste patosnice u Zagrebu u ovlastenom duplo jeftinije (oko 420-430 kn). Cijena je za 4 kom, da ne bude zabune jer OEM se mogu kupiti odvojeno prednje i zadnje .

Gledring su ljepse , ali ih "moras" cesce odrzavat jer se brze primijeti cim se malo isprljaju , dok je Rigum dezen sa kockicama i ne "upada" u oci toliko kad su prljave , to je neko moje zapazanje iz iskustva .

Gledring sam vidjao u Unitrade-u , a cini mi se i kod onih u Mercatoru u prizemlju kad ulazis iz garaze , a Rigum su cini mi se imali u Sarajevu "Maja gume" ili "Maja shop" , tako nekako :D .
 
Član
Ja kako sam čuo ulje za kočnice se može oprati samo običnom vodom, vjerovatno zato što nije ulje(nema šanse saprati bilo kakvo ulje bez nekog sredstva) pa zbog toga nebi trebalo biti problema ako malo pokapa prilikom odzračivanja.

Nagriza kociona tekucina , sjecam se jednom davno kad sam obrisao krpom i ostavio krpu na garazna vrata , posle 2-3h kad sam sklonio sa tog mjesta farba ostaje po rukama , tad sam se licno uvjerio u ono sto sam prije samo cuo :D .
 
Član
Bitno je da se lahko sapere(to je baš zbog toga što se dobro miješa sa vodom, kao što si i rekao, ne treba im vezivno sredstvo aka deterdžent za suđe), vode u onu špricaljku u kojoj dođe tećnost za stakla i lagano se našprica i sapere.
 
Top