Kako to ustvari izgleda...

Kako to ustvari izgleda...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo ljudi ja cu ovdje lagano postavljat slike i sisteme koje sam ugradio ljudima u auta tako da mozete i sami vidjet otprilike kako se sta radi, mozda cak i sami dobit neke ideje pa da i vi nesto uradite il da me nazovete, posaljete mail, il da se javite na pm il na msn pa da se dogovorimo oko eventualne ugradnje. Manje vise iskreno da vam kazem, nema tog sto se nemoze napravit. Sto god zamislite, kazite, napravice se. Evo trenutno sam u fazi postavljanja muzike u jedan Suzuki-jev dzip. Prostora je jako malo, al sreca majstor je lud pa je spreman na sve i svasta tako da to nece bit problem poubacivat u njega. Trenutno nemam puno slika, samo neke osnovne, al sistem se radi ne da udara da izvaljuje nego da daje kristalno cist i jasan zvuk i da bude itekako upotrebljiv u svakodnevnom zivotu.

Radi se o:

Pojacalo Renegade Ren500s 2 kanala po 250W max
Bass je preuzet od jednog momka sa foruma a radi se o Pyle blue wave 1000W
Kablovi su 10mm2 OFC marke aiv green
chinchevi su takodje marke aiv green sa rem kontrolom
Kutija je naravno moj rucni rad, samo je tapaciranje radio tapacer.

Evo slike sta se sve dosad uradilo(nazalost nemam niti jednu sliku kako je kutija radjena nego imam samo slike vec gotove kutije):

Na ovim sljedecim slikama imate slike kutije kako izgleda u mom autu, i kako izgleda u njegovom dzipu. Sve su slike napravljene veceras tako da i nisu bas najbolje, al bice boljih slika u petak il u subotu kad mu to sve ubacim u dzip.


















Evo toliko za sad, bice vise za koji dan, izvinjavam se zbog losih slika. Pozdrav
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
kolko kosta ovakaw woofer? jel se moze nov nac

Druze ja sam ovaj zvucnik POTPUNO NOV preuzeo od kolege sa foruma "nenad" ujutro sa dogovorom da napravim kutiju za njeg i da ga zovnem kad ga prodam da mu ga isplatim. Medjutim u toku tog dana mi u radnju doso covjek, vidio mene kako se igram s bassom i pito me jel na prodaju, reko jest i tam vam i nakon par konsultacija sa nenadom, prodam cojku bas za 50 marki. Taj cojk ga poklonio unuku, pa mi onda unuk sav sretan doso da mu to i uradim u auto. hehe. a javi se nenadu mozda on moze nabavit josh koji ovaj sub
 
Član
tibor987 je napisao(la):
fino kolega, fino...zar nece zvucnik dusit ako su mu vrata zadnja ovako blizu ?

a brzi po cemu si ti zakljucio da su mu vrata blizu????

kad se gepek zatvori izmedju subwoofera i vrata ima nekih 6-7 centi tak da nemoj da se brines :icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:
 
Član
Fina kutija, samo nesto mi se cini mala, za ovaj woofer ako je 12incha, jesi napamet racunao litrazu ili ?
 
Član
Ma kakvi drug gdje ces to radit na pamet hahahahaha.....

A nije uopste u pitanju 12-ka vec 10-ka, kutija nema portova vec je zatvorenog tipa i punjena je sa akusticnom vunom da bi subwoofer mogo disat, pa je samim tim omoguceno da kutija bude veoma mala,a da opet subwoofer radi u optimalnim uvjetima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top