Kako spasiti bajkerima zivot

Kako spasiti bajkerima zivot

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Slazem se.Uzrok vecina glupih sudara je upravo to sto u nasim auto skolama mlade vozace ne uce uopste da koriste retrovizore.Glupost al hajd.
Prosle godine sam ja imao udes i sa motorom i sa autom.
Sa motorom zato sto doticni gospodin i nakon stojanja na sred ceste bez zmigavaca par minuta nije pogledao retrovizor dok sam ga ja obilazio jer mi dopizdilo stajat iza njega dok on konta gdje ce sad.
A sa autom zato sto ja nisam pogledao retrovizor prilikom skretanja i opali me tip koji je vec bio poceo da me pretice.Ja kriv 100%.
Ljudski je grijesiti i svakom se desi ali mene su upalili oni komentari o oduzimanju motora,vozackih i sutni ga u bubrege i tako te gluposti.
Ako cemo po tome svima nama ovdje odmah treba oduzeti vozacku.Da smo normalan svijet nebi bili clanovi foruma vezanih za ovu tematiku i nebi napucavali auta,spojlere,chipove i razna sranja na autu.Al posto nismo normalan svijet onda barem mozemo ocekivati da cemo ovdje biti shvaceni.
 
Član
Ma naravno da komentari nisu na mjestu, to se ignorise, ljudi se jednostavno upale na pomisao "motor", to ti je ono "kometar na prvi mah" + neiskustvo, konta ja se vozim fino, a pored mene proleti motor 200km/h.
Znas i sam da je realno da ce svako reci kad vidi nekog da brzo vozi: "vidi onog, nece jos dugo ako ovako nastavi, samo do jednom...", a takodjer znas da ce rijetko ko reci: "vidi frajera" - zasto? Zato sto je svima na prvu pomisao u glavi motor-brzina-smrt.

Covjek koji sjedne za jak motor, ako ima imalo strasti prema brzoj voznji, nije vise isti covjek koji je bio prije nego je sjeo, drugacije razmislja, adrenalin navire, donose se odluke u djelicu sekunde, ne razmisljajuci sta se sve moze desiti i sta moze izletiti iza prve krivine...

"vidi onog, nece jos dugo ako ovako nastavi, samo do jednom..." - ja ovo i sam pomislim, ali samo u situacijama gdje je mjesto naseljeno. To je sve do jednom i sve ima svoju ulogu, svaki faktor u voznji, brzina, put, opreznost, mogucnosti auta, umor, raspolozenje...
I hajd sad sve to ok... seta covjek cestom i pukne ga meteor u glavu :D
 
Član
ja sam bajker,il tacnije scooteras i mogu samo reci da ljudi u autima uopste ne obracaju paznju na nas sa motorima,pogotovo kad se ukljucuju negdje , oduzimaju ti prvenstvo prolaza gotov uvijek...nedavno sam bio u situaciji gdje sam mogao glavu izgubiti,idem 50-60km/h i u susret mi ide Citroen C5 i kad sam bio 10-ak metara od njega on skrece u neku ulicu(bez zmigavca), a ja sam se vec vidio u njegovim zadnjim vratima,samo SRECA je bila sto ga nisam udario,jer sam se 100% pomirio da cu udarit u njega..i tu bi mi i bio kraj! kad sam malo doso sebi nasao sam tog citroena na parkingu i malo sam mu crtao kamenom po gepeku:icon_evil::icon_mad: ..i da, sofer je bila zena,slucajnost il ne,ne znam, al neko se zajebo u procjeni kad je mislio da ce uspjeti skrenuti prije nego sto ja prodjem! SOFERI! pazite malo i na nas,i mi imamo pravo voziti cestom kao i vi,samo je razlika sto ste vi u svojim autima MNOGO sigurniji od nas!;)
 
Član
boss_C200 je napisao(la):
ja sam bajker,il tacnije scooteras i mogu samo reci da ljudi u autima uopste ne obracaju paznju na nas sa motorima,pogotovo kad se ukljucuju negdje , oduzimaju ti prvenstvo prolaza gotov uvijek...nedavno sam bio u situaciji gdje sam mogao glavu izgubiti,idem 50-60km/h i u susret mi ide Citroen C5 i kad sam bio 10-ak metara od njega on skrece u neku ulicu(bez zmigavca), a ja sam se vec vidio u njegovim zadnjim vratima,samo SRECA je bila sto ga nisam udario,jer sam se 100% pomirio da cu udarit u njega..i tu bi mi i bio kraj! kad sam malo doso sebi nasao sam tog citroena na parkingu i malo sam mu crtao kamenom po gepeku:icon_evil::icon_mad: ..i da, sofer je bila zena,slucajnost il ne,ne znam, al neko se zajebo u procjeni kad je mislio da ce uspjeti skrenuti prije nego sto ja prodjem! SOFERI! pazite malo i na nas,i mi imamo pravo voziti cestom kao i vi,samo je razlika sto ste vi u svojim autima MNOGO sigurniji od nas!;)

dosta raje fkt neobraca paznju na raju sa motorima, skuterima nije bitno fkt trebaju biti puno pazljiviji jer ima debila sa autima divljaju a ima i na skuterima kretena pa zbog takvih osoba se osudjuju i ovi sto normalno voze..ja imam yamahu r6 i ono vozam se malo ljeti furam to i bude mi extra ali da bas sad nesh divljam i mangupisem se nidje veze jer jedan je zivot a na motoru je jedna noga u grobu a druga u invalidskim kolicima
 
Član
;)dobro si ovo napisao..
i kod mene je YAMAHA, al ne r6 neg AEROX 50ccm tako da ja i da hocu divljati ne mogu, trudim se da postujem ostale ucesnike u saobracaju, al ne znam sta je s ljudima,kao da misle da je skuter ko i biciklo pa da ima uvijek al bas uvijek prednost! imao sam par tih kriticnih situacija po gradu,al gotov uvijek mi ispred izleti neka zena s autom i to ono lagano,tad bi mogo pojest i nju i auto kolko me to naljuti,i to nije sto sam ja stao,malo prikocio nego samo zamislim kako se to moglo zavrsiti na gori nacin,pa mi se onda zgadi i skuter i sve:icon_mad:
 
Član
boss_C200 je napisao(la):
;)dobro si ovo napisao..
i kod mene je YAMAHA, al ne r6 neg AEROX 50ccm tako da ja i da hocu divljati ne mogu, trudim se da postujem ostale ucesnike u saobracaju, al ne znam sta je s ljudima,kao da misle da je skuter ko i biciklo pa da ima uvijek al bas uvijek prednost! imao sam par tih kriticnih situacija po gradu,al gotov uvijek mi ispred izleti neka zena s autom i to ono lagano,tad bi mogo pojest i nju i auto kolko me to naljuti,i to nije sto sam ja stao,malo prikocio nego samo zamislim kako se to moglo zavrsiti na gori nacin,pa mi se onda zgadi i skuter i sve:icon_mad:

jbg tako ti je to brate, ovo ti je bih..samo kod nas ima svega i svacega
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top