Kako spasiti bajkerima zivot

Kako spasiti bajkerima zivot

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Al gle ovako, mene motori i ne smetaju toliko, koliko su opasni skuterasi...koa ih vrag tjera da prave budale i imaju neke sulude ideje...zaobilazi te po desnoj strani, vozi ti odmah iza coska auta gdje je 90% auta mrtvi kut i nista vozac ne vidi, proljecu kroz semafore misleci da ce se provuci i dovode se u veliki rizik kroz raskrnice prilikom skretanja misleci da ima 100 konja i da ce ga katapultirati motorcek sa ove strane na onu stranu ulice u pola sekunde...


Ja sam imao neugodno iskustvo sa jednim skuterasem, ja na zeleno krenuo, on bio vec na raskrsnici i umjesto da priceka da mi da prvenstv prolaza kako i po znaku se vidi on dade gas i proleti mi ispred prednjeg branika na nekih 10cm...da je on pustio ga sili aj dao zeru vise bilo bi uplakanih majki :(
 
Član
ma motickista je veoma ranjiv na motoru i zbog toga kad se nesto desi,desi se SRANJE.
A bajker i DEBIL NA MOTORU su dva razlicita pojma
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
kako bajkerima spasiti zivot?
oduzmite im motore i odmah ste ih spasisli

Sasvim bistro razmišljanje! :D

Anes_mo je napisao(la):
Ma nisu za nase ceste motori izuzev "Tomosa" haha

Ni za toga nisu!

Motociklista udario u kontejner i poginuo

NOVI SAD - Novosađanin Zoran E. (51) poginuo je u saobraćajnoj nesreći u Ledincima kada je, vozeći motocikl marke "tomos", udario u kontejner za smeće, saopštila je danas policija.

U nepreglednoj krivini Zoran E. nije prilagodio brzinu kretanja osobinama i stanju puta, izgubio je kontrolu nad motociklom, udario u kontejner i od zadobijenih povreda preminuo na licu mesta, navedeno je u saopštenju.


LINK
 
Član
legionar je napisao(la):
Ni jedan "pravi" i istinski zaljubljenik u motore nece divljati po gradu i slicno, skupi se 100 bajkera i predju ljudi po 5000 km i nikome nista ne bude!!!

potpis
al takvi je rjetko prijatelju
više je ono dobar motor ,dizati na zadnji,trebe te gledaju,frajeri zavide...
 
Član
Na cesti nikad, al bas nikad, nisam sreo motoristu da je normalno stajao na sredini svoje trake. Obavezno se guraju po sredini ceste na semaforima, preticu na punoj i provlace kuda stignu.
I ja trebam da mislim za njih?
Neka hvala, ima ona stara, "sam pao, sam se ubio"
 
Član
Nisam bajker, vozim ponekad motor i ljetos sam imao nesrecu ali ne mojom krivicom! Kriv je bio vozac auta koji je izlazio u rikverc na glavnu cestu! Sreca moja pa sam vozio polahko! Pa sam samo kliznuo, i malo se poderao a inace bi bilo svasta! I nije uvijek do tebe, bilo to u autu ili na motoru! Nikad ne znas kakva je budala na drugoj strani!
 
Član
addo je napisao(la):
Nisam bajker, vozim ponekad motor i ljetos sam imao nesrecu ali ne mojom krivicom! Kriv je bio vozac auta koji je izlazio u rikverc na glavnu cestu! Sreca moja pa sam vozio polahko! Pa sam samo kliznuo, i malo se poderao a inace bi bilo svasta! I nije uvijek do tebe, bilo to u autu ili na motoru! Nikad ne znas kakva je budala na drugoj strani!


Znas kakva si ti budala,ali ne znas kakva je budala iz suprotnog smijera??zar ne? ;)
 
Član
Hehehe cuj to bogati,ako nepaze sami na se nemoze im niko pomoc,......uzdaj se u se i u svoje kljuse....
 
Član
jaha je napisao(la):
Hehehe cuj to bogati,ako nepaze sami na se nemoze im niko pomoc,......uzdaj se u se i u svoje kljuse....

Hajde molim te ako ti nije tesko objasni mi kako cu ja da pazim na sebe ako ti na autoputu ili na bilo kom drugom putu nemas saobracajne kulture ni toliko da pogledas u retrovizor???Ovo sam naveo kao primjer.Vozim i auto i motor i znam kako je i jedno i drugo.Ali sam naucio da kad vozim auto stalno pratim retrovizore.Smijesni su vam komentari skroz.Cuj u se i u svoje kljuse.

Npr.
Vozim ja auto od 220 ks autoputem i idem 150 na sat.Pretice me golf 2 dizel,dimi ko lokomotiva,nemoze brze od 145 al poginut il proci a dolazi mu auto u susret.Po tim vasim komentarima trebam drzat gas i nek zalijepi jebat ga sto nepazi.
Vecih se gluposti odavno nisam nacitao ovdje na forumu.
Volio bih vidjeti vas koji ovako lijepe postove pisete da jednom provozate motor ili skuter nebitno po gradu pa da vidite koliko bi psovali bas takvima kao sto ste vi sami zato sto negledaju retrovizor nikako.
 
Član
Pa naravno, ne sluze retrovizori kao ukras na autu. Cike napravile retrovizore za gledanje, a majka rodila oci svoje cakane.:)mrgreen:)
Problem je taj sto mozak zataji pa ne obraca paznju i 100 drugih stvari koje sebi vozac pri tim brzinama dopusti da ga ometaju...

Ponosni sam korisnik retrovizora :D prilikom svakog skretanja, ubrzavanja, kocenja... nije mi se jednom desilo da npr moram skrenuti lijevo, pogledam retrovizor - a lola iza prestize, ili mene ili auto iza mene.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top