kako postati policajac u Federaciji?

kako postati policajac u Federaciji?

Član
duurma je napisao(la):
izvinjavam se sto dizem staru temu ali eto mislio sam da ne otvaram novu:icon_smile: jel neko nesto zna o SIPA-i imaju i oni neke konkurse jel se tamo moze upasti samo sa VSS ili moze i sa SSS

bio ti je nedavno konkurs za SIPU i primilu su podosta clanova . . . ja mislim da treba VSS
 
Član
aha upravo tako lezilebovic koji nista neradi sa platom od nekih cca 1500 KM +topli obrok+dnevnice+nocni rad+minuli staz+odvojeni zivot+JEBENI BENEFICIRANI RADNI STAZ pa ti vidi dl ti se isplati....
pitacu te gdje si bio i sta si radio kad budes imao 50 i kusur godina....
 
Član
elvis_h je napisao(la):
aha upravo tako lezilebovic koji nista neradi sa platom od nekih cca 1500 KM +topli obrok+dnevnice+nocni rad+minuli staz+odvojeni zivot+JEBENI BENEFICIRANI RADNI STAZ pa ti vidi dl ti se isplati....
pitacu te gdje si bio i sta si radio kad budes imao 50 i kusur godina....

pa gdje je sa strane sto svaki dan uzme minimalno 100-200 km bolje dat 20 - 30 km nego da pise kaznu - kazne ha ya :D

lijepa BiH ;)

c,c,c
 
Član
0g1 je napisao(la):
Kako postat skoro pa nikako :D
Treba dosta jaka stela ili 10 000 KM da uplatis ......konkurs se pojavljuje po potrebi kao i broj kandidata , da bi pristupio samom konkursu moras da izvadis u sudu da nisi kaznjavan to za pocetak , pa onda poslije toga kada se prijavis na taj konkurs moras da zadovoljis odredzene testove tipa sprint 100 metara pa trcanje 2.7km ispod 12 minuta , u 1 minuti koliko mozes uraditi sklekova i trbusnih , kao i test opsteg znanja ili opste informiranosti . . . i ima jos koja sitnica :)
Ako sve to zadovoljis i budes primljen , pohadzas P.A koja traje 6 mjeseci obuke i 6 mjeseci prakticnog rada
valjda sam ti malo pomogao

Kad bi se kod nas ovo realno gledalo,70% drotova bi ostalo bez posla,nezna se u kog je veca stomacina,haha :lol:
 
Član
Ziva istina sto je najgore i oni sto su jedinica za podrsku
ima i njih nikaki ima 130 kila u sebi gega se nedo Bog da mora trcat
 
Član
Tesko ako nemas stele - nikako U sipi je zavrsen konkurs podavno za mladje inspektore sa VSS Nisu jos pozvani na obuku Sada bi treb'o nekad u februaru biti konkurs u oruzanim snagama ;)
Elvise gdje se to daju pare da dadnem za posao na drzavne jasle :icon_question:
 
Član
i moras imati tatu sto radi u opcini i podplatit pola policije da mozes bilo sta raditi....
 
Član
elvis_h je napisao(la):
aha upravo tako lezilebovic koji nista neradi sa platom od nekih cca 1500 KM +topli obrok+dnevnice+nocni rad+minuli staz+odvojeni zivot+JEBENI BENEFICIRANI RADNI STAZ pa ti vidi dl ti se isplati....
pitacu te gdje si bio i sta si radio kad budes imao 50 i kusur godina....

brate ja od svoje 18 godine sebi placam doprinose. Mislim da me neces morati pitati nista kad budem imao 50 i kusur godina. Hocu da ti kazem da raja ne radi nista nego samo cekaju "savrseni " posao tj. posao u drzavnoj sluzbi ,a mimo toga se ne bavi nicim.Imam preko 100 primjera gdje momci imaju preko 25 godina i nemaju dana radnog staza jer cekaju da ih neko uvali u drzavnu sluzbu . Da sam i ja cekao vjerovatno ni ja ne bi imao sada dana radnog staza. U ostalom sta ti znaci radni staz kad ces penziju imati 400 km . Dabogda je ja takvu nikad ne dozivio ,a tebi sa srecom ako se zadovoljavas time. Pozz
 
Član
Nista bez stele.. ako mislis da se konkurises onako i pokusas nemoj se ni truditi bezveze...
 
Član
Mrva je napisao(la):
Nista bez stele.. ako mislis da se konkurises onako i pokusas nemoj se ni truditi bezveze...

90% je stela, 10% bez.

Znam momka koji je prije 2 god. primljen bez stele, bio je savrseno spreman. trenutno je u specijalnoj jedinici.
:cool:
 
Član
vw_damir je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
Nista bez stele.. ako mislis da se konkurises onako i pokusas nemoj se ni truditi bezveze...
90% je stela, 10% bez.
Znam momka koji je prije 2 god. primljen bez stele, bio je savrseno spreman. trenutno je u specijalnoj jedinici.
:cool:
Ja gdje sam konkurisao su prosli kojekakvi sa pivskim stomakom do zuba a ove atlete.. nogu u guzicu. Ja sam inace visok 192,193 kako me gdje izmjere. Gore su me izmjerili 187 a kako sam krupan tu nisam mogao proci. Ide visina - 100 (nisam siguran al imas odstupanje +-10) Ja imao oko 97-99kg tako da su smanjenjem viisne nabili meni visak kila i noga. Bar su mi tako rekli, da je visak kila zasto nisam prosao dalje.
Ako konkurises nema potrebe da se trudis da nabijas sto bolji rezultat ako vec nadjes stelu, bitno je da prodjes. Al ako nenadjes ni Bolt ti nece pomoci
 
Top