kako odrzavate svjezinu auta i koji miris koristite???

kako odrzavate svjezinu auta i koji miris koristite???

Član
Ja imam neku bocu mirisa , miris je predobar sutra cu uslikati pa cu staviti kako izgleda ima broj tell moze se poruciti najbolje je uspricati u ventilaciske otvore od auta ;) Super mirisi
 
Član
Schumi je napisao(la):
Ambi pur je najjači :cool: Meni se sa te bočice sa drvenim čepom nekako slilo kad je bilo vruće,i kanulo na poklopac od pepeljare ispred mjenjača i sad izgleda kao nagoreno ili tako nešto...

Brate zamisli ti sad kakva je situacija onda u plucima dok udises te "osvjezivace" zraka i prostora.Vjeruj da to nije zdravo znam licno iz iskustva.Dok sam koristio te "osvjezivace" imao sam konstantnu glavobolju kad bih provodio malo vise vremena u autu.
 
Član
"my shaldan",
14tjmb.jpg
made in japan,
razni mirisi u limenci,trajanje preko mjesec dana
Ima ga u svim boljim trgovinama i benzinskim postajama cijenea 4 eura.
 
Član
ljudi kada sam kupio auto (prije nekih godinu dana) koristio sam foru da uspem omekšivač u toplu vodu i to u onu špricu od staklosjaja. S tim poprskam siceve i tepih auta i to je držalo miris po tjedan dana.
Tu metodu sam koristio mjesecima ali nekoliko predhodnih mjeseci baš i ne uspijeva drži miris jedan dan,a maximalno dva.
Koliko god ga našprico i kakvu god mješavinu pravio neće da ostane duže, jel to do toplog vremena ili?

Sada sam našao neki info za miris stana pa šta mislite oće u autu uspjeti?

Uzmite što veću staklenku i napunite ju sodom bikarbonom, kojom žlicom soli i nakapajte eteričnog ulja ili (još bolje) mješavinu et. ulja.
Ima ih u svakom DM-u, ali se ljudi često zeznu pa uzmu mirisno ulje koje je čista kemija, ali im intenzivnije miriši (po istoj toj kemiji, ofkors).

Za druge svrhe ne bih baš preporučila DM-ova ulja, ali za ovu će poslužiti odlično.

Sve to dobro izmiješajte (ili energično protresite ) i ostavite minimum 24h dobro zatvoreno da se sjedini.
Pospite time obilno tepihe, krevete (maknite posteljinu, naravno), zavjese i sl., te ostavite barem par sati da dezinficira i izvlači mirise iz istih
(najbolje je raditi prostoriju po prostoriju).

Na kraju sve temeljito usisajte i proluftajte prostorije (ovisno o tome koliko ste et. ulja u sodu bikarbonu i sol dodali, prostorija će trebati
kraće ili duže luftanje). Ako ste izabrali ulje čiji vam miris posve odgovara, dovoljno je napraviti samo kratki propuh.



P.S. Neka vas naziv "eterično ulje" ne buni, ona su sve samo ne masna

P.S.2 Sve skupa se čini kompliciranije nego što uistinu jest i svakako je vrijedno mrvice truda jer daje puno bolje rezultate od silnih razvikanih
kvazi osvježivača zraka koji ne rade ništa više od samo vrlo loše kamuflaže neugodnih mirisa.
 
Član
Ja uzmem onu bocicu sa drvenim cepom sto ide na unutrasnje ogledalo, odem do tocenih parfema izaberem miris i naljevam bocica 4km mi bude po 3-4 mjeseca.
 
Kod mene u golfu miruvi Ampi Pur Gel crystals, traje, traje, i traje, i tako 2 - 3 mjeseca minimum, od skora sam ga poceo koristit, ima mjesec dana, nije se potrosilo ni 5 % gela, mada kada bude toplije brze ce se trositi mada i tada mora minimum mjesec dana istrajat. Kosta 3.60 KM, i ima raznih mirisa, kod mene je eucalyptus & lime, lijepo mirise i nije prejak, konstantno mirise, nisam otvorio citavu foliju, samo pola folije skinuo sa kutije, da nebi bio jak puno. Inace je osvjezivac prostora, a nebitno je da li se nalazi u kupatilu ili u autu, bitno je da radi poso, Evo i fotke :icon_smile:

x5wakj.jpg
 
Član
Ne znam je li spominjao neko...

Ako se već nakupi smradova (obično biva zimi) stari trik je da se naspe u tacnu, pepeljaru, poklopac od tegle i slično, mljevene kafe i ostavi da prenoći par puta.
(svaki put novu kafu) Fenomenalno upija mirise a miris kafe koji malo ostane je minimalan, tek toliko da je prijatan.

Lično sam probao i moram reći da čini čuda.
 
Top