kako mogu tun golf 2 1.6 TDI sve nacine koji su moguci?

kako mogu tun golf 2 1.6 TDI sve nacine koji su moguci?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mrva je napisao(la):
Neces puno dobiti sa vecim IC-om.. a turbo rupa ce biti ogromna! Na tom motoru bez dizanja pritiska turba nema fajde ista raditi. A taj ICkoji imas (origigi nadam se) je vise nego dovoljan za taj motor. Samo ga izlozi negdje naprijed i to je to. Znaci, vise goriva, pritiska turba pa tek onda veci IC i to je to.. Ili ako vec hoces iz onda stavi FMIC sa dizela Focus ili nekog Saab-a, bar te stavljaju na TDi motore u mk3 i sl....

Hvala svima razumijo sam vas u potpunosti hehe znaci kupi sebi lamborgini koliko sanjam pa tako ispade al hajde jbg i onako je otac mislio uzeti nova kola octaviu a5 novu naravno al nece jos nego govori da se ispraksam na golfu al hajd hvala opet :)
 
Član
Golf_2_1.6_tdI je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
Neces puno dobiti sa vecim IC-om.. a turbo rupa ce biti ogromna! Na tom motoru bez dizanja pritiska turba nema fajde ista raditi. A taj ICkoji imas (origigi nadam se) je vise nego dovoljan za taj motor. Samo ga izlozi negdje naprijed i to je to. Znaci, vise goriva, pritiska turba pa tek onda veci IC i to je to.. Ili ako vec hoces iz onda stavi FMIC sa dizela Focus ili nekog Saab-a, bar te stavljaju na TDi motore u mk3 i sl....

Hvala svima razumijo sam vas u potpunosti hehe znaci kupi sebi lamborgini koliko sanjam pa tako ispade al hajde jbg i onako je otac mislio uzeti nova kola octaviu a5 novu naravno al nece jos nego govori da se ispraksam na golfu al hajd hvala opet :)

dobro ti je to reko najbolje ti je sa magarca na konja, a ne obrnuto;)
 
Član
Ma radije prodaj taj svoj motor ako je vec '92 mozes dobit za nejga dobre pare steta ga je nesto prepravljat kad nesces dobit skoro nista sa tim a valja pare ulozit ....

Neg prodas taj motor i malo namijeris i kupi sebi kakav TDI motor iz golfa trojke i vozi ;)
 
Član
prvo druze ako ces dizati snagu ovom motoru a voziti ga zajedno sa svojim starim,nemoj se dzaba truditi,jer dzaba nas peglas .Ovom motoru se moze snaga lako dici na oko 100 konjica,ali ces imati potrosnju 8-9-10 litara,pa ti izvoli.
 
Član
Mani se corava posla! Ako ti je vec u tako dobrom stanju kao sto kazes, i ako je medju zadnjim primjercima iz '92, ostavi ga u takvom fabrickom stanju i zdravo!!!
 
Član
a to je 'mlada' dvica sta ces je vise dirati,,,odvrni na bosch pumpi do kraaja i ko munja ide,a to mozes i sam uraditi bez i jedne km,,,a da tunniras nesto taj motor nije to za tuninga,,,sta god uradis nemos dobit puno,,,,al ako zudis za snagom brate fino ga prodas i kupis si gti gsi rs ili sta vec volis,;)
 
Član
ma nemoj nista raditi ne isplati ti se . ako hos turiras stavi neku benzinjaru u njega imas onaj 1,8 90 KS
 
Ma problem je i u tome sto je motor skroz ocuvan otac ga u mene voza a ja tek dobio vozacku nisam jos imo ni priliku da ga ogulim a sta god mala mala sitnica da ode otac odma mjenja a necet vjerovat otac je dobijao dosta ponuda za 7000 hilji da ga proda on nece po meni je otac glup za to ako koze uzet 7000 hiljada nek uzme i nk mi kupi ocatiu hehe...al upravu si 180 moze naravno i miran rad motora i veoma veoma startan a diezel...:icon_smile:
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
pa taj motor ide 180 kud ces ga vise forsirati i tako kod takvih motora desi se da pukne blok ;)

Odavno se nisam bolje nasmijao.
Ljudi mani te se tih gluposti da moze ici 180 km/h. Vi svi koji to tvrdite provjerite jel vam sat tacan, i ispada da on moze ici kao Golf mk4 tdi 90ks.
Nema te vi pojma, znate li vi o cemu pricate.???:icon_rolleyes:
Ps Jos samo recite da idem drugom 120km/h i bice te ubjedljivo najjaci, a sad dosta sa tim provalama.
:icon_exclaim:
 

MTR

Član
ocisti mu inbox , recycle bin , uradi defragment hard diska i ima da leti :lol::lol:
 
pa pravi auspuh posebno proracunat za taj motor moze povecati snagu i moment, naravno proracunat i uradjen cijelom duzinom, od motora do kraja, a sad da promjena zadnjeg lonca nesto utice je glupo i pomisliti..
 
Član
benzinac 92 godište. automatik 4 brzine, 90KS ja mislim ajnšpric ide oko 180km/h!! najbolje bi ti bilo da ti se GreenDevil obrati on je takvih 1.6 spržio ko niko( ali mu računar trenutno ne radi) hehe!:D:lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top