kako izvaditi auto kass

kako izvaditi auto kass

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Elem, treba da izvadim auto kass iz opel corse 2001 god, kass je filipsov veliki ko babin televizor. U oznacenim rupicama imaju imbusi, al kad ih odvrnem ne mogu da skinem niti da izvadim plastiku, u cemu je fora, kako se otarasiti ovog s***a? Hvala Vam u napred :)
 
Član
mislim da se to skida sve s tim sarafima,al treba ti alat za to,u opelovom servisu imaju sigurno

ima würth set tih alata za vadjenje kasova fabrickih i ostalih
 
Član
tu bi trebao da zavuces nesto tanko,kao neke stapice da pritisnes zabice,nezz otkud tu inbusi...znam onaj sistem na zabice,taj nisam vidjao
 
Član
ja sam iz sestrine corse B vadio pomocu eksera:)
bile su re rupice, i ja zastitio ekre izolit trakom ( da ne bih ostetio nesto) gurnuo eksere, i povukao.
a sa tim imbusima gakat ne znam.
 
Član
Ma buraz sve šuplja, imo sam Corsu B, isti problem, ja sam ga htio pojesti, mozes samo konzolu potrgati ali kas. nece da izađe, jer su pametni njemci stavili šaraf pozadi, koje je kao sigurnosni sistem protiv krađe kastofona, on se odvrće ispod haube, ali nemozes ga ti skinuti jer nemaš alata za to, ili da skidas cjelu konzolu ili ispod haube, imaju elektricari koji to rade, vec su stela s tim problemom, pa malo obiđi i vidi ko da ti to uradi, meni su jedni radili citav dan pa ti vidi, pozzz

ali vidi, da staviš četri imbusa i oni se okrenu svi u jednu stranu istovremeno i kas. treba sam da izleti, probaj i to, posto je novija tipa.. pozzz
 
Član
Uh....i da, jedan vazan detalj sam zaboravio da spomenem, kada sam izvadio te imbuse, probao da izvadim kass i odustao, opet sam ih zavrnuo natrag, stim sto sam kod jednog bas preterao i on mi je upao unutra i sada tamo kotrlja levo desno u krivinama, inace kad ih izvadim ostanu male rupice, vidim kroz njih ko zna dokle tamo, cak mi se cini da oni nicemu ne sluze.
 
Član
Ma to su ti osigurači neki da ga drže tu, vidi otiđi električaru, on ce ti to izvaditi, ima alat za to, ja mislim idu oni šaravcigeri u obliku zvijezde, tako nes...
 
Član
ma jarane uzmi pajser.. i opali ...hehe... vices kako leti :lol::lol: ....a i to su sr...a sto sigurnosnih sarafa zbog fabrickog kasetofoncica
 
Član
Ma kontam ja sve, nego ne vidim da ima jos nesto da se odvrce, a iskreno ne ide mi se bas u servis jer sam u Italiji, pa mi se ne daje brdo para za tu glupost....ma ako mi dopizdi iseci cu ga sa brusilicom po dijagonalama i isceprkati da poispada napolje :icon_mad:
 
Član
gurni eksere ili neke zice u rupe sa jedne strane i malo zapni sarafcigerom da izvalis...ja sam tako vadio svoj na Audiju...samo pazi da sarafcigerom ne ostetis plastiku...posle ruzno izgleda (provjereno):D
 
Super Moderator
imaju one posebne alatke cime vade ti serviseri il sta ti ja znam :D
al eto rekli su ti sta moze u zamjenu ;)
 
BHT Ovisnik
ako nemozes izvaditi,otiđi do servisera i nek ti izvade,mi smo tako za merca kad smo u rođaka vadili,otisli u njihov servis i izvadio za minut,nije naplatio nista
 
Član
imas maca one sarafcigere tanke a duge
to je maciji kasalj za izvaditi vjeruj mi
nabavi si sebi ove ajmo rec sarafcigere tanke a da su dugi
onda laganini cusni u rupice prvo dvije dok ne skljocne pa onda malo izvuci HU i to isto ponovi na drugim dvijemae et ga

Laganini i samo opusteno :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top