Kako do "mehke" vožnje?¸

Kako do "mehke" vožnje?¸

Član
Opruge slabo uticu na udobnost (barem u ovoj prici izmedju razlicitih modela, neverujem da ima razlike vise od 10-20%), mnogo vise uticu amortizeri... Ako kojim slucajem imas gasne, zameni ih za uljne...
 
Član
tito_i_partija je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
Mislim da su jednini pametan odgovor dali pristalice OEM amortizera,ovo sve ostalo je :lol: ...
Moj ti je savjet da stavis amortizere i opruge sa modela koji ima manji motor(lakseg modela) jer recimo opruge sa 1.9 tdi-a su kruce od opruga sa modela sa 1.6 benzinjarom...Ali moras obratiti paznju da ti auto ne klekne jer ce auto automatski biti nize uslijed veceg opterecenje na opruge nego predvidjenog za iste...

:icon_eek: i cekaj kad ce ti puknut opruga i kad ces u kanalu zavrsit...svaka opruga ima propisano max opterecenje...to zna svako ko je narucivo sportske opruge nove, a ne kupovo po otpadima npr....

probaj to slobodno sa oprugama jer ako su tanje samo ce ti pasti auto,vjerovatno nece puno a za toliko mozes vjerovatno ubaciti odbojnik ili gumenu sajbu da ti ga vrati na pribliznu visinu, nece puci sigurno ja sam imo na okcu opruge zakovo ga za zemlju a to su ustvari bile od E200 a kod mene je E300 model, razlika je bila samo za milimetar u debljini opruge, da bi sprijecio da ti opruga pukne najbitnije ti je da imas DOBAR AMORTIZER....a svaka spiralna opruga se moze saviti da se prilijepi krug uz krug tako da su vrlo male sanse da pukne...

:cool::cool::cool:
 
Top