Kako do "mehke" vožnje?¸

Kako do "mehke" vožnje?¸

Član
Cao, vozim VW Bora..nism je još prestavio jer je ruzno vr. za fotkanje :) biće uskoro....e sad..auto je relativno kruto, kako da postignem max smooth ride, čuo sam da neki stavljaju duple axialne ležajeve????
 
Član
Da, tvornicke amortizere i opruge, ak to ne bude dovoljno, il kupi meksi auto il radi po narudjbi amortizere i opruge da budu maksimalno mekani.
 
Axialni lezajevi i udobnost nisu usko vezani..Aksijalni lezaj je tu da omoguci amortizeru rotiraciju onda kada letva volana pogura glavcinu i komplet vjesanje..Opruge i amortizeri uticu na udobnost...Pored toga i gume su usko vezane uz udobnost..Nizak profil gume + velika colaza = manja udobnost..
 
Em ovjes krut, em sjedista ne upijaju nista kao sto bi trebala u tom slucaju. Ne bi bilo lose da stavis sjediste od nekog Francuza, isplativije ti je ;)
 
Mislim da su jednini pametan odgovor dali pristalice OEM amortizera,ovo sve ostalo je :lol: ...
Moj ti je savjet da stavis amortizere i opruge sa modela koji ima manji motor(lakseg modela) jer recimo opruge sa 1.9 tdi-a su kruce od opruga sa modela sa 1.6 benzinjarom...Ali moras obratiti paznju da ti auto ne klekne jer ce auto automatski biti nize uslijed veceg opterecenje na opruge nego predvidjenog za iste...
 
Legend
nermin suljagic je napisao(la):
Mislim da su jednini pametan odgovor dali pristalice OEM amortizera,ovo sve ostalo je :lol: ...
Moj ti je savjet da stavis amortizere i opruge sa modela koji ima manji motor(lakseg modela) jer recimo opruge sa 1.9 tdi-a su kruce od opruga sa modela sa 1.6 benzinjarom...Ali moras obratiti paznju da ti auto ne klekne jer ce auto automatski biti nize uslijed veceg opterecenje na opruge nego predvidjenog za iste...
;)
 
nermin suljagic je napisao(la):
Mislim da su jednini pametan odgovor dali pristalice OEM amortizera,ovo sve ostalo je :lol: ...
Moj ti je savjet da stavis amortizere i opruge sa modela koji ima manji motor(lakseg modela) jer recimo opruge sa 1.9 tdi-a su kruce od opruga sa modela sa 1.6 benzinjarom...Ali moras obratiti paznju da ti auto ne klekne jer ce auto automatski biti nize uslijed veceg opterecenje na opruge nego predvidjenog za iste...

:icon_eek: i cekaj kad ce ti puknut opruga i kad ces u kanalu zavrsit...svaka opruga ima propisano max opterecenje...to zna svako ko je narucivo sportske opruge nove, a ne kupovo po otpadima npr....
 
Top