Kadett 2.0 GSI 16V

Kadett 2.0 GSI 16V

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
shurda je napisao(la):
dzinn16v je napisao(la):
Ma nemoze ni to kad nije originalna instalacija niti originalni ecu.
Mozda mozê samo iskoristiti turbinu mada sumnjam jer je taj motor lezao dva mjeseca vani i pokisnuo najmanje deset puta

da barem hoce upalit on u kadetu kad se sve nasteluje da ga onda ubijem i ja do kraja dok necrkne:icon_twisted:

moci ce se on upaliti ali neisplati se to stavljat u auto ili ces izgubiti zivce ili ces potonuti tko zna jos koliko para....
 
Član
Sve ima svoje...al brate vrati se i ne vracaj se bez para ili bez neki drugi stvari u tim parama koje si dao ! !
Ja sam isto za mirnije solucije al tako kad te coIk zajebe...nema tu trta mrta,pravac tamo i sredi to kako znas.
p.s ima tu i tvoje krivice ali ima i njegove,mogao ti je objasniti o cemu se radi...
Zao mi je iskreno,nadam da se da ces srediti belaj...
;)
 
Član
Necu se mijesati sta je bilo i sta ces raditi, ali trebao si se raspitati prije nego krenes na toliki put i kupovati tako nesto jer to definitivno nije svakidasnji i "bezvezan" motor, ima nas koji budno prate bilo koji trag ka ovim motorima, i da je vrijedio icemu kupio bi ja ovaj motor jos davno... Bilo kakav LET za te pare je nemoguca misija, to je osnovna stvar koju nas narod nece da skonta, jest to star i istrosen motor i da danas neki 2.0 dizel motori fabricki imaju ovu snagu, ali nije bez razloga po Dojclandu trula i prakticno nikakva calibra turbo iznad 3000-4000€, budimo realni.
Nego da ne pretjerujem i pametujem, daj ti koju sliku da vidimo sta si zapravo kupio, ili ako nisi predaleko od Tuzle dosao bi ja do tebe da pogledam, mozda ima tu nekog potencijala...

Sto se ovog Macana tice, tu njegovu calibru znam jos od prije par godina, prije nego je dosla njemu u ruke, bila je sve ali ne odrzavana i po meni to auto je jedan veliki :icon_question:
Mada moguce da je od svog motora i ovog koji je shurda kupio sastavio jedan koji, mozda, lici na nesto...
 
Član
Dugo se vrtio taj motor po PIK-u...
Nego,ajd ti pravo reci sta si ti uopste kupio,jel barem blok od 16v XE ili od 8v NE motora.
Ako je od XE-a,mozes opet napraviti turbaka,ionako si ga podplatio za cijenu pravog turbaka.Imas li turbinu,jel skopcana,ima li povrat ulja u motor,aj malo objasni...
 
Član


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


malo su sliek losije posto sam navece slikavao ,,
blok je od 16v xe,,sve je rasklopljeno u dijelove to se vidi i na slici
pricao sam sa tipom nick mu je dzinn16v iz livna juce bio uu livnu i tkao malo popricali u vezi ovog motora,,on je bio kod njega prije 4-5godina,,turbina je bila od audija 2.5 instalacija je xe-ova samo sto su ecu reprogramirali za turbo verziju i tada je izbacivao kako kaze dzinn16v oko 250-260ks,,auto je tada raskivalo od snage,,medjutim desio se udes evo imaju slike od kadeta zelenog prije na 2-3 stranice,,u tom kadetu je bio ovaj motor,,eh od tada je stajao duze vrijeme vani,,na kisi,snijegu itd.,,dzinn16v je skidao glavu i rek'o je da su mu klipovi izgorili polijepo ,,eto toliko znam ,,on mi rece da pitam marina bulicica iz hr da mi proda neke polovne klipove i instalaciju od LET-a pa da sklapam..ni sam nezz sta cu,,vjerovatno ce i kod mene stajati neko vrijeme i vjerovatno cu ga ostaviti kod sebe jer nebi da ja nekog drugog sjebem ,,jer znam kakav je osjecaj jbg
eto toliko od mene za sad;)

kazoocide je napisao(la):
Necu se mijesati sta je bilo i sta ces raditi, ali trebao si se raspitati prije nego krenes na toliki put i kupovati tako nesto jer to definitivno nije svakidasnji i "bezvezan" motor, ima nas koji budno prate bilo koji trag ka ovim motorima, i da je vrijedio icemu kupio bi ja ovaj motor jos davno... Bilo kakav LET za te pare je nemoguca misija, to je osnovna stvar koju nas narod nece da skonta, jest to star i istrosen motor i da danas neki 2.0 dizel motori fabricki imaju ovu snagu, ali nije bez razloga po Dojclandu trula i prakticno nikakva calibra turbo iznad 3000-4000€, budimo realni.
Nego da ne pretjerujem i pametujem, daj ti koju sliku da vidimo sta si zapravo kupio, ili ako nisi predaleko od Tuzle dosao bi ja do tebe da pogledam, mozda ima tu nekog potencijala...

Sto se ovog Macana tice, tu njegovu calibru znam jos od prije par godina, prije nego je dosla njemu u ruke, bila je sve ali ne odrzavana i po meni to auto je jedan veliki :icon_question:
Mada moguce da je od svog motora i ovog koji je shurda kupio sastavio jedan koji, mozda, lici na nesto...

ovo sam ja druze prevukao sebi za dzaba,,firminim kombijem sam isao,,,usput imao 4 dana posla dole i tako skontao da mi bude jeftinije,,ja znam da sam ja kriv sto nisam gledao broj motora,,oni su u sustini isti motori osim klipova kompresije i instalacije...a ako hoces mozes doci u turiji sam ja ako znas,,tamo poslije plaze jezera modrac prema poljicu kad krenes ,,znaci na semaforima u lk skrenes lijevo i ides tim glavnim putem do benzinske nasko i tu me sacekaj ja cu doci po tebe,,al ja nazalost vjerovatno idem na teren u ponedeljak pa mozemo se naci neki drugi put,,evo ti broj telefona pa se javi porukom 062947297
 
Član
cekaj malo tek sad viidm da si kupio motor u Ljubuskom ? kod koga si to kupio ? jedini opel turbo je bila perina calibra turbo originalna i jedna omega nesto kentrano na turbo ali to nikad nije radilo?
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
cekaj malo tek sad viidm da si kupio motor u Ljubuskom ? kod koga si to kupio ? jedini opel turbo je bila perina calibra turbo originalna i jedna omega nesto kentrano na turbo ali to nikad nije radilo?

kod zorana voza calibru crnu turbo,,onako celav,,bio je i po zatvoru,,nema noge jedne..
on je gore prema grudama par kilometara i skrene se desno,,sa P se zove mjesto ,,vjerovatno bi znao koji je lik,,haj mi posalji svoj broj tel u inbox pa kad budem sl. put dolazio da odemo na pice ;)
 
Član
Sad je jasnije,drug.Nema veze ako je blok od XE-a,ako je napravljen povrat ulja u blok sa turbine.Pa vidi,u principu imas dosta stvari koje ti trebaju za LET.Nabavi originalni comp ,jer LET-ov comp za razliku od XE-a upravlja i pritiskom turbine.Originalnu instalaciju od LET-a i dizne,protokomjer i to je u principu to.Motor slozi ponovo,nove klipove,karike,i to zavisi jel moras ici na specijalu il ostaje fabricki promjer klipova na 87.5 ,pregledas radilicu letece i bog te veselio.I preporuka ako to budes radio,obavezno ARP šarafe u blok(100 eura) i metalni dihtung glave motora(50 eura).Senzore(bregasta,knock,lambda...)moras kupiti nove.I zavisi kakva je trubina,jel ista valja i jel grana pravljena prema njoj.Moja preporuka ako uzimas novu je Garret Gt 2871R.
I samo lagano,nemoj žuriti jer će te koštati puno.Ako naguraš na cca 260-280 KS ispravnih i izmapiranih ,izmjerenih na valjcima,to je snaga koju motor drži bez problema ,za auto za svaki dan.Ako ćeš se trkati s njim,puno više će te koštati i često ćeš šerafati po njemu.
Sretno.;) i spremi petaka da to sve proradi,osim ako nisi mehaničar...
Ja sam to prošao i ne bih više ponovo.Radije dobar XE sa Direct port Nitrom i eto veselja...
 
Član
spico007 je napisao(la):
Sad je jasnije,drug.Nema veze ako je blok od XE-a,ako je napravljen povrat ulja u blok sa turbine.Pa vidi,u principu imas dosta stvari koje ti trebaju za LET.Nabavi originalni comp ,jer LET-ov comp za razliku od XE-a upravlja i pritiskom turbine.Originalnu instalaciju od LET-a i dizne,protokomjer i to je u principu to.Motor slozi ponovo,nove klipove,karike,i to zavisi jel moras ici na specijalu il ostaje fabricki promjer klipova na 87.5 ,pregledas radilicu letece i bog te veselio.I preporuka ako to budes radio,obavezno ARP šarafe u blok(100 eura) i metalni dihtung glave motora(50 eura).Senzore(bregasta,knock,lambda...)moras kupiti nove.I zavisi kakva je trubina,jel ista valja i jel grana pravljena prema njoj.Moja preporuka ako uzimas novu je Garret Gt 2871R.
I samo lagano,nemoj žuriti jer će te koštati puno.Ako naguraš na cca 260-280 KS ispravnih i izmapiranih ,izmjerenih na valjcima,to je snaga koju motor drži bez problema ,za auto za svaki dan.Ako ćeš se trkati s njim,puno više će te koštati i često ćeš šerafati po njemu.
Sretno.;) i spremi petaka da to sve proradi,osim ako nisi mehaničar...
Ja sam to prošao i ne bih više ponovo.Radije dobar XE sa Direct port Nitrom i eto veselja...

hvala druze na informacijama,,ako budem krenuo da radim bice jos dosta pitanja,,a ako ne onda ostajem na ovih 150ks i mozda cip..uglavnom hvala na savjetu druzee,,skontao sam da si teski opeldzija,,sad te vise cijenim ko coeka hehehe:cool::cool:
 
Član
Druze ti si iz Lk-a, sad skonta msm da sam te juce vidjeo na brani nekada oko 12, onako prozujo si fino ako si to bio ti...:icon_rolleyes:
 
Član
Dioda je napisao(la):
Druze ti si iz Lk-a, sad skonta msm da sam te juce vidjeo na brani nekada oko 12, onako prozujo si fino ako si to bio ti...:icon_rolleyes:

bio buraz vozio,ja bio na terenu,sad kako je prozujao neznam:icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top