K : turbinu za 1.6td 59kW VAG grupacija (golf 2,passat..)

K : turbinu za 1.6td 59kW VAG grupacija (golf 2,passat..)

Legend
Kupujem turbinu za 59kW (1.6td sa fabrickim intercoolerom), sa svom pratecom instalacijom..

ponude ovdje ili na pm
 
nije valjda noke riknula jucer?
sorry na spamanju oglasa ali mislim da sam vidio na piku da ima jedna..sad ce to nerko naci ;)

http://www.pik.ba/artikal/241900/golf-2-turbina-1-6-td-ekstra-povoljno-zamjena-za-razno-/

http://www.pik.ba/artikal/303063/turbina-za-golf2-pasat-jeta/

http://www.pik.ba/artikal/407491/turbina-golf2-59-kw-intercooler/

http://www.pik.ba/artikal/301564/turbina-i-glava-motora-za-golf-2/
 
Legend
nije nije, nedaj Boze, ova je super,ali idemo na malo "jacu" varijantu, ili ti ga sa vecim obimom djelovanja, prije se pali, kasnije gasi.. tako nekako..

uglavnom, planiram da zamjenim turbinu, bosch pumpu pa cu se onda igrati sa boostom i tim stvarima, ova moja nema regulaciju boosta..

btw : hvala na oglasima, vecinu sam ja vec pitao, ili ne znaju koja je, ili nema svu pratecu instalaciju, ili su jednostavno pre skupe..

nije mi hica da zamjenim ovu, ali namjeravam to uskoro aBd
 
.nOKe je napisao(la):
nije nije, nedaj Boze, ova je super,ali idemo na malo "jacu" varijantu, ili ti ga sa vecim obimom djelovanja, prije se pali, kasnije gasi.. tako nekako..

uglavnom, planiram da zamjenim turbinu, bosch pumpu pa cu se onda igrati sa boostom i tim stvarima, ova moja nema regulaciju boosta..

btw : hvala na oglasima, vecinu sam ja vec pitao, ili ne znaju koja je, ili nema svu pratecu instalaciju, ili su jednostavno pre skupe..

nije mi hica da zamjenim ovu, ali namjeravam to uskoro aBd



eh da si blize naso bi ti ja komplet i turbo i pumpu :D:D
 
Legend
nije meni problem doci, htio sam tebe juce pitati na pisti, ali te ne vidjoh jbg.. bas u vezi ovog, jer znam da si ti proucio zanat sto se ovog tice, tako da ako sta ispadne povoljno, svakako mi javi pa cemo dogovorit nesto ;)

pozdrav
 
.nOKe je napisao(la):
nije meni problem doci, htio sam tebe juce pitati na pisti, ali te ne vidjoh jbg.. bas u vezi ovog, jer znam da si ti proucio zanat sto se ovog tice, tako da ako sta ispadne povoljno, svakako mi javi pa cemo dogovorit nesto ;)

pozdrav

ma zaboravio si ti mene izgleda :lol::lol::lol::lol:
proso si par puta pored mene al si bio s curom pa nisam htio smetat :lol::lol::lol::lol:
da si ranije napiso da ti treba mogo sam ti ponijet jer sam sutra u SA poslovno ali mogu ti javit dok vidim sa drugom kolko bi kostalo to sve kompletno a ako bi ti dolazio vamo mogo bi ti sredit i ugradnju
 
Legend
e jbg, izvini :D
ma nisam te zaboravio, ali jbg ako nisam nosio naocale (za vid) onda halali, ne vidim bas dobro hahah :D

oke, ti vidi sa tim drugom, ja bih svakako dosao po to, pa se mozemo dogovorit i za ugradnju, nebi to lose bilo.. nebi mu pasalo da mu dam turbinu moju i doplatim (predpostavljam) ali vidi i tu varijantu..

pozz
 
Član
mislim da trazis turbinu sa vodenim hladjenjem, onda ti tu trebaju i one cijevi sto idu do turbine za vodu, pumpa koja gura vodu kroz turbinu, koju pali indikator na samoj turbini, i pumpa se ukljucuje samo kad se pocne turbina puno grijati odnosno pregrijavati, da bi je bolje ohladilo...
mislim da i ti sam vec to znas ,ali et..
ta turbina za razliku od onih starih tipova ima ventil koji otvara/zatvara klapnu i uklj./isklj/ tako turbinu, pa se i moze stelovati trenutak ukljucivanja ...a kod onih starh je drugaciji sistem, ventil se nalazi u kucistu pa slabije pusu...

ma svasta tu ima, sutra cu ja pogeldat imao sam 3 takve turbine, neznam koja je ispravna, i nemam ja nista od instalacije,cijevi,pumpe itd...
moje misljenej ti je da sa tim neces nesto mnogo dobit, a i kada ugradis, ove elektricne pumpe koje bacaju vodu imaju manu sto procure, pa zaribaju,a nova kosta preko 120KM...:S
 
.nOKe je napisao(la):
e jbg, izvini :D
ma nisam te zaboravio, ali jbg ako nisam nosio naocale (za vid) onda halali, ne vidim bas dobro hahah :D

oke, ti vidi sa tim drugom, ja bih svakako dosao po to, pa se mozemo dogovorit i za ugradnju, nebi to lose bilo.. nebi mu pasalo da mu dam turbinu moju i doplatim (predpostavljam) ali vidi i tu varijantu..

pozz

ne vjerum da bi mu pasala zamjena jer ima tih turbina i viska :lol::lol::lol:
Semi iz Zivinica smo ugradili drugu turbinu sa Passata 1.9TD+i a ima jos 2 ja mislim sa vodenim hladjenjem, a jeftinija varijanta ti je od 1.9TD K14 turbo, samo je mala prepravka oko povrata ulja i fercera duplo bolje neg ta tvoja i mozes slobodno stat sa 59KW i ne smije te ostavit,testirano :lol::lol:
 
Legend
2almyr : da da, sve sam ja to manje vise znao, zbog toga sam gore naglasio da trazim da ima svu instalaciju koja je potrebna za ugradnju.. ovo za hladjenje manje vise mi je bitno (pricao sam sa prijateljem koji je uzeo vodu sa kilera, jest da je uvijek hladi, ali nije ni to losa stvar) kako on kaze, izvodivo je pa cemo vidjeti :)

2devil : e jbg sad, mojne me zbunjivati, tamam sam se bio nameracio da uzmem ovu, ti mi sad guras vodu na drugi mlin, kad se ukljucuje ta sa 1.9, mene pravo nervira sto se ova moja krene vrtit kasno pravo, negdje na 2800 (ima veliku turbo rupu, jer je i sama velika), dok npr ona 44 puno prije ukljucuje..a ova 59 je po velicini ista kao i 44, dok je 51 veca, ma znas vec o cemu pricam
 
.nOKe je napisao(la):
2almyr : da da, sve sam ja to manje vise znao, zbog toga sam gore naglasio da trazim da ima svu instalaciju koja je potrebna za ugradnju.. ovo za hladjenje manje vise mi je bitno (pricao sam sa prijateljem koji je uzeo vodu sa kilera, jest da je uvijek hladi, ali nije ni to losa stvar) kako on kaze, izvodivo je pa cemo vidjeti :)

2devil : e jbg sad, mojne me zbunjivati, tamam sam se bio nameracio da uzmem ovu, ti mi sad guras vodu na drugi mlin, kad se ukljucuje ta sa 1.9, mene pravo nervira sto se ova moja krene vrtit kasno pravo, negdje na 2800 (ima veliku turbo rupu, jer je i sama velika), dok npr ona 44 puno prije ukljucuje..a ova 59 je po velicini ista kao i 44, dok je 51 veca, ma znas vec o cemu pricam

ma ja ti prijateljski govorim a dosta je jeftinija varijanta, jer ima posla dok se sve to spakuje i kosta previse jer nema toga puno kod nas....
pumpa od 59kw i turbo sa 1.9TD K14, to ti je fakticki ista turbina samo sto nema vodeno hladjenje a pali se na nekih 1600-1700rpm i puse 0.8-0.85bari isto ko i ta sa vodenim hladjenjem a ta od 51kw puse do 0.75 max
 
Član
almyr je napisao(la):
mislim da trazis turbinu sa vodenim hladjenjem, onda ti tu trebaju i one cijevi sto idu do turbine za vodu, pumpa koja gura vodu kroz turbinu, koju pali indikator na samoj turbini, i pumpa se ukljucuje samo kad se pocne turbina puno grijati odnosno pregrijavati, da bi je bolje ohladilo...
mislim da i ti sam vec to znas ,ali et..
ta turbina za razliku od onih starih tipova ima ventil koji otvara/zatvara klapnu i uklj./isklj/ tako turbinu, pa se i moze stelovati trenutak ukljucivanja ...a kod onih starh je drugaciji sistem, ventil se nalazi u kucistu pa slabije pusu...

ma svasta tu ima, sutra cu ja pogeldat imao sam 3 takve turbine, neznam koja je ispravna, i nemam ja nista od instalacije,cijevi,pumpe itd...
moje misljenej ti je da sa tim neces nesto mnogo dobit, a i kada ugradis, ove elektricne pumpe koje bacaju vodu imaju manu sto procure, pa zaribaju,a nova kosta preko 120KM...:S

Evo ga sve u 1...
nOKe imas covjeka koji ti je sve rekao pa vidi...;)
 
Član
kupis dvojku stranca sa tom turbinom,rastavis ga,uzmes sve dijelove koji ti trebaju(dizne,pumpa,turbina,mjenjac,mislim da je cak i bregasta drugacija)
ostalo rasprodas ;)
a sto se tice razlike...
ja sada prestizem u petoj kao nekada u cetrvtoj...
dok je bila nova lamela(a ostala mi ona mala :icon_sad: ) podpisivao je i u drugoj...
 
Legend
2green : pogledaj ti sta ima tamo kod tog tvog druga, pa cemo skontati nesto ;)
2eldin : sroci ga covjek, mangupski :D
2ljuboje : e jbg, problem je sto nisam bas toliko finansijski jak trenutno, a to bi mi vjerujem bila naj naj najbolja varijanta..
 
Član
mislim da trazis turbinu sa vodenim hladjenjem, onda ti tu trebaju i one cijevi sto idu do turbine za vodu, pumpa koja gura vodu kroz turbinu, koju pali indikator na samoj turbini, i pumpa se ukljucuje samo kad se pocne turbina puno grijati odnosno pregrijavati, da bi je bolje ohladilo...
mislim da i ti sam vec to znas ,ali et..

Jel ovo ta pumpa za vodeno hlađenje... Kod mene ima ovaj hepek i tonu nekih crijeva ide iz njega... jedno ide na turbinu, jedno na glavu motora, jedno na onaj nosač filtera ulja...

 
Top