K: Senzor kilometar sata

K: Senzor kilometar sata

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kao sto naslov kaze potreban mi je senzor kilometar sata, ako neko ima slucajno ili zna gdje mogu nabaviti. Radi se o senzoru ili pinjonu kako ga mnogi zovu, za Polo 6n2 1.4 tdi. moguce je da jos neki auti imaju isti ovakav senzor, ja sam nasao od golfa III, nekako mi je najpribliziniji ovom, isto je prikljucno mjesto dzeka i ovaj dole dio gdje je iglica, samo je razlika u obliku senzora, evo slike ce pokazati kakav je moj, od trice je kao stap, ne znam kako drugacije da se izrazim, i meni ne odgovara jer ga ne mogu zavrnut, smetaju mi... ma svasta mi smeta,hehe

evo slike senzora


Uploaded with ImageShack.us

u ovom dijelu, gdje se prikljucuje dzek imaju tri stopice ili pina oznaka + A - ( A je impuls kolko sam upucen)


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

ne mogu sa ovog senzora da procitam sve oznake, ali nasao sam jednu koja ide ovako: PA66-GF30
trazio sam po netu i ovaj broj moze da oznacava materijal od kojeg je senzor napravljen, tako da cisto sumnjam da je to broj pod kojim se moze u katalozima naci ovaj senzor. Gledao sam ovdje kod nas u autodijelovima, da je za G2 vec bi ga nasao, ali za ovo moje kino nema.
Napravio sam oglas cisto da vidim da neko slucajno nema, ili je vidio negdje, ili se sreo na nekom vozilu sa istim senzorom, bilo kakva informacija koja ce mi olaksat pronalazak senzora.
Ne mogu vise da se ganjam po gradu, a ne znam koliko idem na sat:D
 
Član
cini mi se da je to to jbg, ovako gledano isti je. mislim da je i ovo za dzek isto
samo jel ti ovo zadnja cijena:icon_smile:
 
Član
cekaj,jeli ti treba kompletan pinjon sa zubcanikom,ili samo taj dio sto je na slici,ako ti treba kompletan sa zubcanikom,devil ti je rekao,pase ti od g3 1.4 ili 1.6, benzinca,a ,mislim da pase i od cetvorke 1.4 benzin.

ovaj dio kao sto je na slici ti pase od golfa 3 tdi,ili pasata delfina tdi;)
 
Član
evo vi ste meni sad svasta nesto napisali, ja sam kad sam pravio temu napisao da ne znam od kojeg mi auta pase, jer se nikad nisam susretao sa ovim dijelom, nisam znao ni da postoji:D
code:KR me pitao da li mi treba i zupcanik ili samo ovaj dio na slici, druze samo mi treba ovaj senzor sa slike. Malo mi je premasna ova cijena od zgembe,ono iskreno, ali ako ne budem imao druge solucije morat cu da uzmem

GreenDevil kakav je kod tebe senzor, ajde slikaj i baci mi sliku da vidim. Ja sam bio nasao od Pola 1.4 benzin, nije mi pasao, isti je raspored pinova,ali se moj dzek ne moze spojit, nije to prikljucno mjesto isto. Od tri golfa nisam ni gledao, doduse u autodijelovima sam gledao od trice, mislim da je tdi u pitanju, ali nisam siguran
taj koji sam gledao je bio previse dug,isti je kao moj, isti dzek, isto ovo dole gdje se spaja dzek, ali je previse dug, i ne moze stat,jer smeta turbina, i bog zna sta jos ne smeta
znaci mora biti ovakvog oblika kao sto je moj

Franki je napisao(la):
Za ove pare bolje ti je da i ne znaš koliko ideš. ;)

:lol::lol::lol: kralj si;)
 
Član
takav sam nasao ovdje u autodijelovima, i nisam se usudio da uzmem, kontam nece se moc zavrnut:icon_confused:
 
Član
armine de mi posalji koje ti je godiste auto, mozda ti ja uspijem ovaj pretvarac impulsa naci ( posto mi je u opisu posla opravke brzinomjera i tahografa;))
od gren devila ti nemoze, tebi samo kosi moze
samo mi jos slikaj brzinomjer ako np ili mi posali max brzinu i ima li jos kakvih brojeva na satu npr 950, 955 itd
pozzz
 
Član
alen222 je napisao(la):
javim ti za dan dva tek sam stigao sa puta, ako nisi nabavio

nisam jos jbt, ima ovaj clan sa foruma, koji mi je vec ponudio senzor, ali mi je puno para, pa gledam da nadjem bolju soluciju
 
Član
evo nakon dugo vremena da kazem da sam tek danas rijesio problem, Kazaljka od brzinomjera konacno radi. Nije bio problem u pinjonu, nije ni u satu, problem je bio u instalaciji od pinjona do sata, negdje se gubio plus i nije radila kazaljka. Dovukli smo novi + i gle cuda kazaljka radi. NIkad nnisam imao vremena bas bas se posvetiti tom problemu ali eto danas je rijeseno hvala Bogu

hvala kolegi struja_ze koji je kompletnu tablu prelemio na novo:cool:

tema moze LOCK;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top