K: pomoc u odabiru auta

K: pomoc u odabiru auta

poz ljudi, evo ovako
zelim uzeti drugo auto, punto se sjebo,
otisla glava motora i dihtung, to ce se srediti i auto prodati dalje... e sad

interesuje me koje auto uzeti...
rover 400
lanos
golf 2

ili neki predlog vas, jeftino, ekonomicno, benzin, dizel nikako
 
Član
Najbolje ćeš proći ako popraviš Punta...bar znaš na čemu si sa njim. Ovako šta god drugo da kupiš nećeš se usrećiti, auta u godinama koja traže ulaganja kao i punto....zapravo sve je to i lošije od punta.
 
Član
Kolki je budjet? :D
Mada ako ces vec uraditi punta i dovest to sve ured ne znam zasto da prodajes, jer kad to sredis znaces sta imas.
A ovako opet kupujes macka u vreci, mada vjerujem da te sad on ispizdio i da je to razlog sto oces da ga se kutarses.
 
Član
uzmes Golfa 2 1.6 ili 1.8, neunistivi motori, ako hoces da si bas siguran odmah na pocetku das 70-80 KM na remont karburatora i nemas frke...
nemoj da ti slucajno padne na pamet da uzmes 1.3, nema veceg smeca
 
Član
uzmes Golfa 2 1.6 ili 1.8, neunistivi motori, ako hoces da si bas siguran odmah na pocetku das 70-80 KM na remont karburatora i nemas frke...
nemoj da ti slucajno padne na pamet da uzmes 1.3, nema veceg smeca
Iskusan momak, sve zna, sve vozio. Kako se uopste nadje Gnojf u izboru auta? Kakav god da je Punto, bolji je od Cvaje. Od ovoga sto si naveo, najbolje Rovera uzeti.
 
Član
Ostavi punta,s rukama te kvar ne bi trebao izici vise od 200 KM.Ma kako god čudno zvučalo,taj 1.1 u puntu je stvarno cudo,izdržljiv i relativno jeftin za odrzavanje.
A i lijepo je vidjeti kako ga vizuelno uništavaš,imamo se bar čemu smijati :D ;)
 

Kec

Član
Punta popravi i ostavi,vec su ti ljudi rekli.A i ulago si u punta,šteta da sad sve to propadne.(malo sredis te neke sitnice i tu je to sto se tice izgleda) :)
 
e momci, hvala na savjetu, ali @Kapo je pogodio u cemu je poenta,
ispizdio me maksimalno, od kad ga imam, uvjek neke sitnice na njemu crkavaju, a ni jedna nije ispod 50-60 maraka polovna...
ide mi na onu stvar punto vise, imo sam preporuku za njega da se ne kvari, a mene pojede

e sad, usput jos mi treba auto s 4 vrata, imam jedno dijete, a drugo je ako bog da na putu,
termin zeni tacno za rodjendan prvi od ovog klinje :)
 
BHT Ovisnik
Bolja opcija po meni da nades Astru F. Mozes za skoro iste pare kao za navedena auta naci lijepu, ocuvanu da ima i klimu. Uzmes 1.4 ili 1.6 benzinca, opelovi su benzinci dobri i miran si. Samo nades da nije trula
 
Član
astra 1,4 anemicna, 1,6 i to 16v pravi izbor, obrati paznju na limariju, ova sa linka je skupa....
 
BHT Ovisnik
Tako je,eto ti odlican obiteljski auto jeftin za odrzavati,udoban i povoljan za voziti
 
Član
Golfa benzinca nemoj nikako , ovdje nisu losi ovi Opeli sto ti se nudi , ali ko ti je rekao da se punto ne kvari :D , pogotovo ti bijeli , oni su u vecini slucajeva bila dostavna vozila ,
Nadjes kakva diesela do 2500KM , moze se naci fino auto , rover ( nikad ) , lanos ne znam ni sta je , tako da :D

Sve zavisi do kojih para hoces ;)
 
  • Like
Reactions: Kec
Top