Jetta 2 1.6 td 44kW 1990god

Jetta 2 1.6 td 44kW 1990god

Član
Hheheh mislio sam da fino povuče za 1,6 ti Noke znaš o čemu pričam kako je Kenin golf išao što se dvica tiče ne pričamo o tdi- ijevima nego td...pozzz
 
ispravan 44kw se ne moze ni u snu poredit sa obicnim dizelom od 40kw, jest da ovako na papiru 4kw ne znace nista, u stvarnosti je sasvim druga prica, vjeruj mi znam sta pricam ;)

eh sad da ide, to je vec haha :D
ja sam govorio da intercooler ide dok nisam chupovao ARLa, standardno :D
nOKe znam i ja sta pricam, to su ubijeni motori, rijetkost je sad nac ispravnog 40 i 44 pa da ih stavis na crtu, 44 ce malkice pobjec, znaci na fabricke motore bez diranja pumpe i ostalog
 
Član
Pa i kad valja, NE IDE, o tome se radi. Ide mozda onome ko sjedne sa bicikla u to auto, ali ne mogu da vjerujem da nekome auto od 44kW ide, pa i od 80 ne ide, a kako ce od 40?
 
Legend
Sad tako reci osjecaj taj otkidanja trapova hahaha mozes osjetiti sa dizelom koji ima 500Nm ;) a ovi dizeli sa 40-50kW pa cak i sa 100kW nemaju veci Nm od 250-260 tako da taj osjecaj bas i nemaju :D
Tdi 96 i 110kw imaju preko 300njutna, sa chipom idu i na 400 to je vec nesto i moze se reci da su agilni pogotovo prvi pd koji je neugladjen..
 
Član
Da znam ali to je samo onaj prvi osjesaj na 1800RPM gdje osjetis kao neki zakucaj u sic i vec poslije 2500rpm toga vise nema osjecaja, on ubrzava i ti vise nemas tog osjecaja vuce... Bar ja ove sve dizele sto sam probao do 180 konja su tako kod mene osjecaji bili, samo na pocetku kad povuce kad ima najveci Nm i to je sve, poslije toga on i dalje recimo ide poslije 2500rpm i ubrzava ali nemas nekog osjecaja u autu, mozes se kretati normalno po autu ako me razumijes... Dok recimo nije takva prica bila sa recimo opel calibrom 2.0 16V 4x4 turbo, koja ima dosta manje Nm ali kad povuce na 3500rpm sve do 7000rpm ti osjetis gdje ubrzava i osjetis snagu ubrzavanja, ili recimo na motoru koji ima ne vise od 110Nm i 150 konja :) a kad povuce od 10000rpmc pa do 16000rpm, cijelo vrijeme te svlaci sa sica i hoce da te otrese sa sebe haha :D
Dizeli inace imaju samo taj tako reci "kick" na pocetku i poslije toga ubrzava ali ne osjetis kao i na pocetku ubrzanje, dok je druga prica kad dizel ima recimo 350 konja i 450-500Nm, a ne 160konja i preko 400Nm...

Otisli smo mi daleko sa teme :D tema je 40kW i 44kW koji idu :D
 
Član
Samo mogu reći odoste daleko sa tim staršnim konjima.....pičsamo za 44kw i izgleda da ste vi niste vozili u ispravnom turbo dizelu 44kw ide fino ide za te konje a ima turbinu i poderaće pola ovih novih modela 1,2 i 1,4 sa istim kw....Nije moje mišljenje nego iz iskustva pričam...može locck teme otićemo na drastere na kraju...lp
 
Samo mogu reći odoste daleko sa tim staršnim konjima.....pičsamo za 44kw i izgleda da ste vi niste vozili u ispravnom turbo dizelu 44kw ide fino ide za te konje a ima turbinu i poderaće pola ovih novih modela 1,2 i 1,4 sa istim kw....Nije moje mišljenje nego iz iskustva pričam...može locck teme otićemo na drastere na kraju...lp
vozo sam 2 100% ispravna Golfa 44kw, momci iz odrzavaju, ne deru i ocuvaniji su od 99% mk4 u BiH i znam kako ide i nemoj mi pricat druze, vozio sam sve 1.6 dizele, do 100km/h idu onako ali za vece brzine nisu
 
Član
Da se ukljucim malo, cisto da dam komentar na ove sto vozaju 110kw i vise.
Ima i forumasa kojim je dosta i 40kw i sasvim su zadovoljni i ne omalovazavaju nicija auta.
Sto kaze izreka svak se pokriva koliki mu je jorgan.:)
Ja vozam 1.6 44kw i mogu reci da se osjeti fina razlika naspram 40kw.
i sto kaze kolega bad_look motor se moze pokazati dosta bolji od drugih a istim kw.
Lp :)
 
Da se ukljucim malo, cisto da dam komentar na ove sto vozaju 110kw i vise.
Ima i forumasa kojim je dosta i 40kw i sasvim su zadovoljni i ne omalovazavaju nicija auta.
Sto kaze izreka svak se pokriva koliki mu je jorgan.:)
Ja vozam 1.6 44kw i mogu reci da se osjeti fina razlika naspram 40kw.
i sto kaze kolega bad_look motor se moze pokazati dosta bolji od drugih a istim kw.
Lp :)
ja sam vec napiso da nisu za vece brzine sto se inace nabiju i do 150-160...
evo ti sad primjer jace vs slabije auto: ja idem sa Passatom 85kw + chip a buraz sa Focusom 66kw, ja u brdu preticem sleper u 4 brzini a buraz u trecu ubacio i nije mogo-nema snage i treba mu da nabije brzinu
ti motori idu fino kad dobijes prvo auto i ti si zadovoljan, ali vremenom pozelis malo jace i sve tako, ja sam vozo te dizele i znam o njima sta mogu i sta ne mogu i kad sam se uporedio sam burazom i vidio da se pati a inace taj Focus ide fino reko sam sebi nikad auto ispod 130ks, ne moram ic 200+ ali nek potegne kad treba
 
Član
ja sam vec napiso da nisu za vece brzine sto se inace nabiju i do 150-160...
evo ti sad primjer jace vs slabije auto: ja idem sa Passatom 85kw + chip a buraz sa Focusom 66kw, ja u brdu preticem sleper u 4 brzini a buraz u trecu ubacio i nije mogo-nema snage i treba mu da nabije brzinu
ti motori idu fino kad dobijes prvo auto i ti si zadovoljan, ali vremenom pozelis malo jace i sve tako, ja sam vozo te dizele i znam o njima sta mogu i sta ne mogu i kad sam se uporedio sam burazom i vidio da se pati a inace taj Focus ide fino reko sam sebi nikad auto ispod 130ks, ne moram ic 200+ ali nek potegne kad treba
Druze sve to tako jeste kako si napisao al se dosta skrenulo sa pocetnog pitanja i sa same srzi teme.
Svak zna to sto si i ti sam rekao da nisu za veci brzina i za tipa preticanja. za to drzi se lagano desne strane.
Ja sam samo htio reci da treba postovati svacije auto nije bitnio da li ima 40 ili 440kw.
Svi mi ovdje imamo istu ljubav a to je auto. :)
 
Top