Japanci najpouzdaniji. Njemci na dnu

Japanci najpouzdaniji. Njemci na dnu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Japanci najpouzdaniji, Audi, VW i BMW na samom dnu, rezultati su to velikog istraživanja osiguravateljske kuće Warranty Direct na uzorku od 150.000 automobila.Japanski terenci daleko su pouzdaniji od razvikanih europskih europskih proizvođača.



Istraživanje baze podataka s više od 150.000 automobila starih između tri i osam godina pokazuje da se japanski terenci apsolutno najmanje kvare. Indeks pouzdanosti uzima u obzir učestalost kvarova, prosječni trošak, kao i vrijeme popravka.

Najpouzdaniji terenac je prošla generacija Honde CR-V, korejska Kia drži sredinu sa Sorentom, a u top 10 najpouzdanijih jedini europski model je Land Rover Freelander. Europski proizvođači koji su na našim prostorima cijenjeni, mahom su ostvarili katastrofalne rezultate.



Najkvarljiviji terenac je prva generacija Audija A6 Allroad - svaki drugi se pokvari jednom u godinu dana. Volkswagenovom Touregu titula pobjednika Dakarskog relija ne pomaže - drugi je najkvarivljiji terenac na tržištu, ponajprije zbog problema s elektornikom. Zatim slijede BMW X5, a u top 10 su i Volvo, Mercedes, Jeep...

Istraživanje pokazuje i da kvarovi Mitsubishi Pajera najviše koštaju, da se u Volvu XC-70 najčešće kvari ovjes, a trećina kvarova Nissana X-Trail odnosi se na probleme grijanja i hlađenja.

Top 10 najpouzdanijih

1. Honda CR-V (01-06)

2. Suzuki Grand Vitara (98-05)

3. Toyota RAV4 (00-06)

4. Mitsubishi Pajero (00-07)

5. Kia Sorento (03-)

6. Nissan Terrano II (93-06)

7.Land Rover Freelander (03-06)

8. Lexus RX300 (03-09)

9. Nissan X-Trail (01-)

10. toyota land Cruiser (03-)

Top 10 najkvarljivijih

1. Audi A6 Allroad (00-05)

2. Volkswagen Touareg (03-)

3. BMW X5 (00-)

4. Jeep Cherokee (01-08)

5. Volvo XC90 (02-)

6. Range Rover (02-)

7. Land rover Discovery (98-04)

8. Mercedes ML (98-05)

9. Land Rover Discovery (04-)

10. Volvo XC70 (00-07)

eto Vam Svaba...toliko o Svabskoj kvaliteti...:lol::lol::lol:
 
Član
Jos jedna u nizu, pa kume ovo ce trajat vjecno ovi ovako, a ovi ovako, nema tu vjerovat nikome dok se licno ne uvjeris! Al opet moje misljenje jeste da su japanski terenci i vise nego kvalitetni! Imam nisana patrola 92 god 4x4 i nikad nikavi kvarova i slicno...
 
gdje su ih testirali , van ceste sigurno nisu ih vozili jel tamo RAV4 nema sanse da ode , i gdje je G klasa , ne kontam kakvo je testiranje bilo i ko je vrsio ovo testiranje ili su statisticki donosili odluke :icon_rolleyes:
 
Član
evo ja cu vam rec iz iskutva, ova Toyota Rav4 je obicno smece od auta sto se tice kvalitete i njihovih izmisljanja da su japanci auta koja se ne kvare, znam 3 ljudi koji su mjenjali motor na haman pa novom autu, dizeli su svi 134 konja kolko vec, trosi ulja, tako da ova sranja mozete zaboraviti..
 
Početnik
ima li jos koji bezvezni komentar,:lol::lol:

ne daje te tako lose komentare kad vidite Svabe u vrhu...:icon_rolleyes:

koliko znam,koje god su testiranje napravili Svabe nigdje nije bilo nijedne marke osim njemacke,i svugdje su oni "kao najbolji",ma daj,ja mislim da je ovo testiranje bas objektivno i realno ocekivano,Njemci su samo napuhana prica,,,:icon_rolleyes:

a znamo i koje broj 1 u svijetu autoindustrije...
 
Bravof legendo :lol::lol:

@Astra: :lol::lol: jel mu i elektronika sranje :lol:

@Vernes: Nisu testirali offroad mogucnosti,nego statistiku oko pouzdanosti ;)


Hjoooooj odoh ovo f -share-at odma :lol:
 
Član
Ove vrijednosti ne znace svedno puno ma da sam i ja misljenja da su japanci sto se tice pouzdanosti na samom vrhu. Ne svi ali mnogi.

Ova istrazivanja vode se tako sto se od odredjenog broja auta izracuna procetualno koliko koje auto je imalo kvarova u toj godini, ne uzimajuci u obzir procetualnu zastupljenost tog modela u toj zemlji gdje se vrse istrazivanja.

I naravno da ce auta koja se manje prodaju biti bolje ocijenjena. Za mene su samo dobri testovi gdje se gleda koliko je auta prodato i koliko ih je moralo u radionicu. I u tom testu je Toyota najbolje ocijenjena.

Nemam tacne mjesta proizvodjaca na toj tabeli, ali znam da su pojedini japanci bili na vrhu, i da su BMW i Benz daleko ispred Audija.

Neznam tacno gdje sam naso tu tabelu, ali ako je nadjem opet stavicu je ovdje.
 
ja ne znam zasto se vi stalno prepucavate zbog tih marki auta...meni su licno najdraze Svabe,ali ne bjezim ni od Japanaca,Italijana,Francuza...

neki ljudi jedva cekaju da izadje,neki rezultat,da se mogu prepucavat...ako volite auta,valjda bi trebalo biti drugacije :icon_mad:

i jos da kazem da ja u ova sranja ne vjerujem,sve ove vijesti i oko trzista,ma to su samo marketinski trikovi...
 
erol_brcak je napisao(la):
Bravof legendo :lol::lol:

@Astra: :lol::lol: jel mu i elektronika sranje :lol:

@Vernes: Nisu testirali offroad mogucnosti,nego statistiku oko pouzdanosti ;)


Hjoooooj odoh ovo f -share-at odma :lol:

evo ispod tvog komentara covjek fino objasni , daj molim te reci mi , al objektivno ,Kia Sorento i X5 :icon_question:

Pa X5 vazi za jednog od najboljih SUV-ova danasnjice , i dodje neki mentol , statistiku neku napravi i kaze Sorento ili RAV4 pouzdaniji od X5 :lol:
Niko ne osporava japance al brate par njih mi je zapelo za oko , ne mogu da predjem preko toga i gotovo , eh da , Svabe proglasili RAV4 kao gay SUV godine :D ( eto vam jos jedna titula )
statistika je sranje , ako jednom nogom stojis u vatri a drugom nogom u ledu , statisticki si na idealnoj temperaturi :D
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
erol_brcak je napisao(la):
Bravof legendo :lol::lol:

@Astra: :lol::lol: jel mu i elektronika sranje :lol:

@Vernes: Nisu testirali offroad mogucnosti,nego statistiku oko pouzdanosti ;)


Hjoooooj odoh ovo f -share-at odma :lol:


statistika je sranje , ako jednom nogom stojis u vatri a drugom nogom u ledu , statisticki si na idealnoj temperaturi :D


hahahaha
ova je dobra ;):cool:
 
Član
istrazivanja:icon_question:cuj to ,,zar nije bilo logicnije da su napravili anketu ili jednostavno uzeli podatke o auto godine iz svih zemalja,,,cuj Svabe 'napuhane' s kvalitetom,,,,pa ljudi se dokazuju decenijama,,,uvjek iznova i iznova,,,porediti x5 ili ML i neki rav4 kia sorento ,vitaru je neobjektivno,to jesu SUVovi al potpuno druge klase,,,:icon_smile:nisam ni prema jednim naklonjen i mislim da ima i talijana i francuza amerikanaca extra al brate sto je dokazan kvalitet beze je komentaisati,,,,jos osiguravajuca kuca radila sto pretpostavlja da su imali i skriveni vlastiti interes...A gdje su ovdje Francuzi i talijani i ostali Bog te pa ne prave auta samo svabe i japanci
 
Član
Jadan si ti momce ako si toliko zapeo za njemacka auta!A oni su ih izmislili.A to sve varira od modela do modela a nije tajna da su njemci oduvjek bili stvarno pouzdani!
 
Član
Kekso je napisao(la):
Vernes_AMG je napisao(la):
erol_brcak je napisao(la):
Bravof legendo :lol::lol:

@Astra: :lol::lol: jel mu i elektronika sranje :lol:

@Vernes: Nisu testirali offroad mogucnosti,nego statistiku oko pouzdanosti ;)


Hjoooooj odoh ovo f -share-at odma :lol:


statistika je sranje , ako jednom nogom stojis u vatri a drugom nogom u ledu , statisticki si na idealnoj temperaturi :D


hahahaha
ova je dobra ;):cool:
:lol::lol::lol::lol:a valja to gdje izvalit:lol:
 
Ja sam ovu temu shvatio kao prcanje zato i jesam dao onakav nekonstruktivan komentar,tako da svejedno mi je ba,znam da su meni Japanci number 1 i sha me briga za neke statistike :icon_biggrin:;)

Al ima komentara boze, "...mjenjali motor na haman pa novom autu" :lol:

Dobra tema! :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top