Jacina Zvucnika ???

Jacina Zvucnika ???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
u akustici kvaliteta uredaja se moze odrediti samo slusanjem. citanje spcifikacija pomaze samo u slucaju kada se, recimo, treba nabaviti pojacalo za vec postojece zvucnike, ili odabrati zvucnike za vec postojece pojacalo.

kako god pozeljeno je da pojacalo ima malo vise W RMS od zvucnika jer u tom slucaju pojacalo nece raditi uvijek na granici svojih mogucnosti i samim time ce davati zvuk sa manje izoblicenja/distorzije.
 
Član
Ok ali sta sada bi za ova 2 pojacala ??? nije mi jasno zasto je ovo drugo jace o ovoga a kako ja na netu provjeri to mu je rms znaci nije ono ko max. e sada jedino da nije kakav feler bio pa popravljano neznam.
 
Član
nije ti sve u snazi......recimo ovaj pioneer je stabilan na 1 ohm dok magnat ne......pioneer je 4/3/2 kanala dok je magnat 4/2 itd........

po mom misljenju za ovu tvoju kombinaciju bi bolji bio pioneer......koliko ti je rms-a taj woofwr koji imas :icon_rolleyes:
 
Član
Na koji način si ti spojoo 5 zvučnika na izlaze autoradija? HU si strujno poprilično ograničeni, tako da rad na impedanci manjoj od propisane nije nikako preporučljiv.

drugo, naprijed imaš zvučnike od 8.5cm? predpostavljam da nemaš nikakav pasivni filter za bas? ovi će zvučnici "krčiti" puno prije stražnjih, ali makni s njih frekvencije ispod 100-120Hz i raditi će puno ugodnije. Ovo vrijedi i za stražnje zvučnike.

Za sub ti treba pojačalo, već i najobičnije 2/1 kanal je puno kvalitetnije rješenje od bilo kojeg radija. Sony nije prvi izbor za kvalitet zvuka, ali to nije razlog da zvuk bude bez izobličenja.
 
Član
E prvo za woofercic on je 50 rms kako pise ali zaboravite njega ako cu si pojacalo nabavljati uzecu i woofer onda kako treba , e sada ovo za 4 kanala 5 izlaza, pa ova 2 prednja zvucnika sam spojio na 1 izlaz tako da oni i rade na slabijem naponu a to krcanje od njih sto govoris nepravi mi problem ionako se to necuje kada odvalim zadnje do kraja a woofercic je isto na 1 kanalu i ova 2 pozadi imaju svaki svoj kanal. Kako god ja skontam treba mi pojacalo i to ima da sebi odma nabavim cim nadjem sta. Nego mene sve u svemu je interesovalo dali veci W daje i vece ucinke jer kod mene iz radija nije izlazio rms zvucnika. E znal ko u Tuzli gdje ima shop kakav za ovako pojacala i akustiku ???

E i po ovoj tabeli sto sam naso na netu, haj barem nek je priblizna neznam,
8w 96 dB
16w 99 dB <--- ako ja ovo pustam u zvucnike
32w 102 dB
64w 105 dB <----- i ako cu ja onda ovo pustati tj 5 dB ja dobio to je super za mene :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top