Jacina Zvucnika ???

Jacina Zvucnika ???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E zzoP ljudi.:cool: Imam par pitanja u vezi zvucnika. Nisam neki expert ali znam onako osnovu svega. E sada mene interesuju moji zvucnioci.

Ja imam ukupno 5 komada 2 naprijed 8.7cm 2 pozadi 17cm i jos jedan woofercic 20cm . Ja imam Sony radio 4x45w izlaz i ja sam to sve lijepo spojio. Sa mjuzom sam zadovoljan unutra kada sjedim 1 sat i slusam max usi poslije piste :D E sada mene interesuje ovaj power. Posto je kod mene 4x45w a kada ja to sve popalim daj boze da je to mozda 25w po zvucniku a rms zvucnika mi je otprilike 50w . E sada ja kada pojacavam na radiju muziku npr radio ima volume max 30 ,ja pojacavam i zvuk je solidan znaci skroz do jedno 24 to ustvari je najljepsi najaci zvuk a kada pojacavam dalje gubi mi se kvalitet, ono koda krci ili koda mu fali w, sada mene interesuje da li je to sto imam nedostatak w iz radija u zvucnike i kako bi bilo da imam amp kakav da mi gura samo moj rms zvucnika i da li je veliki dobitak zvuka , znaci da li cu ja npr moci pojacati do 30 a zvuk ce da mi bude i jaci i cisci :icon_question:

Na netu nigdje da to nadjem kako w utice na cistocu zvuka, pa eto ako ko od vas moze da mi malo pojasni :cool:
 
Član
probaj smanjiti malo bass ili neku drugu opciju i onda ce ti se mozda malo poboljsati kvalitet,a inace sony HU nije pravljen da se slusa na max snazi,to su playeri koji se pojacavaju do 25-30 max,druga bi prica bila da imas pioneer ili apine recimo.....a naravno da bi bolje svralo kada bi spojio na pojacalo ako zvucnici trpe vecu snagu.....HU ti ima nekih 20-25W rms x 4......
 
Član
Prvo 45w nije ni u bajci, drugo distorzija se javlja jer je to SLONI (od njega nema sound qualitya), ili mjenjaj HU ili kaci na pojacalo.
 
Član
E pa to mene interesuje da li je nedostatak w iz HU sto mi zvucnici stvaraju los kvalitet jer mene sada interesuje ako ja njima dajem 25w sada, e kako ce biti sa 50w rms kada im dostignem njihovu rms power mislim oce se to uduplat ili sta jer ispade 25w ja njih odvrnem i udaraju za mene extra ali da li je to sada ona 75% njihove snage ??? jer interesuje me da li veci W daje veci quality ???
 
Član
Ne mora da znaci da ces s vise snage dobiti bolji zvuk, a porast u snazi iz HU ti je mnogo skup tako da ti je isplatljivije to nakaciti na kakvo pojacalo nego ganjati HU od 50w rmsa (nisam siguran ni da li postoji takav :icon_confused: ali opet ne znam)
 
Član
ako je zvucnik 50w rms bolje i kvalitetnije ce svirati na 50 nego na 25....znaci bice kvalitetniji zvuk preko pojacala... :cool:
 
Član
Ma znam da je SLONi krsina ali ovo je ujedeno i pitanje za pojacalo jer ono obezbjedjuje npr 50w rmsa i to je duplo jaca snaga e sada kako ce to uticati na moje zvucnike ?? mislim da li oni imaju granicu na kojoj pocinju da ono ne svijaraju kvalitet i kako znam kada je to. sada sto mi pise zvucnik 50 rms i ja obezbjedim tu snagu jel to znaci da ce on moci da obezbjedi 100% svoje snage mislim izrazene u zvuku ??
 
Član
koje zvucnike tacno imas......nije sony bas toliki krs :icon_smile:

@davor: postoji HU od nekih 45w rms-a samo jedini proizvodjac koji pravi takve playere je boss... :icon_biggrin:
 
Član
a ok ljudi hvala vam puno :cool:;) nis valja mi naci kakvo solidno pojacalo a prije nisam imo nista u auticu a kada sam to sve kupio bilo je solidno samo sto sam kasnije htjeo jos i jos i jos :icon_biggrin: pa sam konto prednje stavim na Hu a ova 3 zadnja na pojacalo samo sto ce doci mozda kakav bolji woofercic :icon_biggrin: i ja zadovoljan . ma kako ovo udara za moje usi je onako ubija a da mi bi i doziviti da sjednem u necije auto sto je mjuza vrijednosti 5k € ahhaha nebi izaso ziv iz auta :D
 
Član
to ti je najbolja kombinacija,prednje na HU,nazad neki 4-kanalac,na dva izlaza zvucnike na druga 2 na bridge woofer.... ;)
 
Član
hmm cek da vidim imam Hu sony gt23 prednji su nevazni a i oni su rms do 40w zadnji su isto sony 17cm dvosistemci rms 50 i taj neki woofercic 20 cm ali krsina valja sta zesce uzeti :D

nazad neki 4-kanalac,na dva izlaza zvucnike na druga 2 na bridge woofer.... tako sam i konto ma ima da odvija ali za sada samo malo da se parica docepam i doam cu ja to :cool:

jer meni to sa zvucnicima nije bilo jasno w to utice na kvalitet jer kada ja ono pojacavam preko 25 npr on pocinje da ko krci koda nema dovoljno snage da odradi taj ton ali cuju se oni idalje ali mene to nervira kada krci pa zato vam pitam znaci ocel mi se to desavati is a pojacalom i da li ce biti snaga dosta jaca a koliko vidim oce i valja se baciti na poso :D
 
Član
marko_v je napisao(la):
koje zvucnike tacno imas......nije sony bas toliki krs :icon_smile:

@davor: postoji HU od nekih 45w rms-a samo jedini proizvodjac koji pravi takve playere je boss... :icon_biggrin:

varas se malo vise citaj o nekim specifikacijama HU i kakav ba boss ????
vecina HU sad ima preko 4x45 w tako da ???

http://www.alpine-europe.com/croatia/products/details/head-units/cda-9887r.html

idemo dalje

LavaKing je napisao(la):
Sa mjuzom sam zadovoljan unutra kada sjedim 1 sat i slusam max usi poslije piste :pojasni :cool:

kakvo ba pistanje pa jel imas pretis lonac u autu ili sta vec ???
poslusaj malo bolje sisteme od pojedinaca ovdje na forumu pa tek onda nek ti utrne svaki dio tijela
 
Član
ma kazem samo da kada dugo slusam tj furam gradom sa jaranima a oni odvali bolan posle usi bole znaci ja happy sto je jako ali ja ocu da je jos jace :D a ja sam zadovoljan sovime zasada a bicu jos vise kada nabavim amp i sub jedan :D

znas kada iz diska izadjes pa ti malo usi piste e pa tako i ovdje posto mal prostor a puno mjuze pa je efekat isti ali malo slabiji a fora je isto sto ja nemam jakog basa nego visoki tonovi me odvalise :D

E ljudi hvala vam svima na infu odo sada pa ak sta zatreba opet, znam koga da pitam :cool:
 
Član
krcanje koje cujes je nemogucnost pojacala u HU da "kontrolise" struje koje prolaze kroz njega. rijetko koji HU ima preko 17W RMS bez distorzije (THD).

pistanje/zujanje u usima je normalno a znaci da gubis sluh. sto je sasvim normalna pojava kod svakog zivog covjeka. glasno slusanje pospjesuje gubitak sluha.

ako pise 50W RMS na zvucniku to znaci da zvucnik moze svirati bez ostecenja spojen na pojacalo koje ima 50W RMS na izlazu. "cistoca" zvuka ovisi prvenstveno o kvaliteti uredaja i komponeti u citavom lancu. ako je HU smece, a pojacalo i zvucnici super. sve ce zvucati kao i sam HU, nista bolje.
 
Član
E meni nije bilo jasno koliko ustvari moji zvucnici rade ono u % mislim da li oni ispunjavaju max snagu jer sa ovim ovako kako jeste rade solidno zvuce, sada da li ce povecanje W da ih tjera jos vise i bolje da zvuce, i imal nacin da se mjeri to sa zvucnicima nekako ?? e a vec kada sam spominjo pojacala de mi pojasnite kakva je caka izmedju ova 2 po meni ispade ovaj 2gi bolji od prvog po W a neznam vi recite .

http://carshoptuzla.com/audio/pioneer-gm-x644/prod_33.html

http://carshoptuzla.com/audio/magnat-rapbull-classic-360/prod_346.html <--- po meni ispade ovaj bolji ??:icon_question: ali mi nije jasna cijena mada znam da je pioneer opet klasa za sebe.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top