Izrada kutija

Izrada kutija

Administrator
RE: Izrada kutija

joj kad ces se vise ostavit toga i pocet ucit anatomiju:lol:


brate kao sto davor napisa fabrika:cool::cool: svaka cast:cool:
 
Član
RE: Izrada kutija

Hvala ekipa :cool:;)

pioneer anatoliju od sutra ucim :D

2 Nermin zvucnici su dvosistemski komponent sa skretnicom ovo sa zadnje strane je otvor za onaj terminal sto sluzi za kopcanje zvucnika doslo i to u setu znaci kompresione su kutije nije bas reflex :icon_smile::icon_smile:
 
Član
RE: Izrada kutija

Jesi je dampirao ? Postoji mogucnost da kutije zvece'ako nisi uradio bocno pojacanje zbog toga sto su kompresione.Ako su za prodaju il nesto slicno onda su dobre.;)
 
Član
RE: Izrada kutija

:lol: kakvo bocno pojacanje, gdje ce zvecat ne radim ja to od šperploče :D ovu baci sa trećeg sprata nece puknuti a kamoli da kutija proizvodi neke nepotrebne zvukove :D

Sve je po PS-u :icon_smile: a kod mene nema razlike kad radim sebi i drugima ,kvalitet na 1. mjestu ;)
 
Član
RE: Izrada kutija

kada se radi o kutijama za woofere MDF je najbolja opcija,dok kod ovakvih slucajeva iverica je cak i bolja solucija...
jest da je sto kaze adi dosta teze izvesti finalnu obradu ali njemu to ide od ruke tako da opet dobro ispadne na kraju... ;)
sto se dampinga tice moze probati i ovako...mozda bude i ok radilo...tesko da se kod nas moze nabaviti odgovarajuci materijal za napraviti damping po PS-u...
evo slika kako bi to izgledalo i vjerujem da bi se adi potrudio da to napravi ali tesko da nadje materijal kod nas...

4bb44147.jpg
 
Član
RE: Izrada kutija

Nisam ni pokusao traziti ovu akusticnu spuzvu tesko je naci a nije mi ni trebala :D

Ni u specifikacijama koje su dosle uz zvucnike ne pise da treba dampirat pa sto bi se i ja pravio strucnjak bezveze kad ni inzinjeri nisu predvidjeli :lol: :icon_smile: A dimenzije kutija su 180x270x190 tak da nema sanse da sta bespotrebno vibrira :icon_smile:



Uploaded with ImageShack.us



Evo i jedna sa kosom stranom za pioneer 307 da sto manje prostora zauzima a opet da dobro svira :icon_smile:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
RE: Izrada kutija

A sarafi ?

Gdje onaj Davor sad, jel ja moram da pitam za sarafe ovde ili ... ?
 
Član
RE: Izrada kutija

da malo obnovimo temu od majstora

malo sam lose slikao ali sledeci put ;)

02082011237.jpg


02082011248.jpg


02082011252.jpg
 
Član
RE: Izrada kutija

Evo malo detalja od Koki-evih kutija :icon_smile:;)

















Posljednja kutija sa kosom stranom radjena za 2 pioneera 3004 SPL al posto mi je rok za isporuku bio jedan dan nisam stigo uslikat, malo drugacija nego ove do sad lakirana u mat crnu sa teksturom i adapterom za port ...
 
Top