Izrada kutija

Izrada kutija

RE: Izrada kutija

marko_v je napisao(la):
ima li ko sliku ovog woofera van kutije ?
adi fino uradjeno...dobra zavrsna obrada... ;)

To ti je obicni GZNW15 pa ima slika i po googleu.


Adi super radis, nisam ni sumnjao u tebe :cool::cool:


i kopiras mi alpine naljas fol, tuzit cu te. :lol::lol:
 
Član
RE: Izrada kutija

:D da to je od tebe fazon :cool: ipak si ti duze u tim vodama, kad sam tek otiso na tvoj profil na caraudio.ba :icon_eek::icon_eek::icon_eek: e reko kod ovog je autobiografski nick :D soundLunatic :D

Bit ce ovih dana slot port za 2x GZ 12'' u nekim GZ bojama crno zuta :icon_smile:
 
Član
RE: Izrada kutija

@soundlunatic: nije obicni GZ...jer zavojnice su 2+2 ohma...to je onaj nuclear od 2,5 kW,aluminijumska membrana,bude ljubicast samo je prefarban u zuto,a ima recone od SPL verzije...tj samo vjesanje i membranu...ako sam ja dobro skuzio... :icon_biggrin:
uglavnom odlican driver...vjerujem da bi trpio jos dosta snage... ;)

@adi: ova kompresija za dve alpine ti je zavrsila kod mene ako oces da ti prodam to... :D

inace fino ti to slozis...sve po PS-u...pazis na detalje...samo neka se radi... ;)

edit: malo sam detaljnije pogledao slike sad...onaj crunch monoblock...dobar amp...
SPL kutija sa R-om u golfu je previsoka...
za radioctive GZ-ove radite vecu kuitju...tuning ispod nekih 35 Hz nemojte ni pokusavat...ne idu ti driveri duboko...narocito ne u golfu...
 
Član
RE: Izrada kutija

Zdravo Adi,ne pratim forum,nisam znao da si se poceo baviti ovim,super izgleda.
 
Član
RE: Izrada kutija

E ovo je dobro Marko objasnjava lunaticu koji je woof a kod njega bio :lol:;)

A vidi Nerke strucnjaka pa nema ni tebe nigdje ,radis isad ono tapaciranje moglo bi se oi za tebe nac kakvog posla ;)
 
Član
RE: Izrada kutija

pa to sam i napisao...bila je ta...sad je od SPL-a...sto ju ofarba,namucio sam se dok sam skontao sta je tu iskombinovano...vidim zut a zavojnice 2+2 ohma...pa kako majku mu...? nije mi palo na pamet da je farban... :lol:
sad fino radi,samo nekako mi djeluje kao da killer ima problema pokrenuti ga...trpio bi on jos dosta snage...
 
RE: Izrada kutija

Taj woofer sad ima sve od SPL verzije osim magneta i zavojnice, zavojnica je od obicnog NW pa je ostao 2x2.. woofer je odlican, jedan od najboljih koje sam ja cuo, ide jako duboko, jako glasno i zvukovno je predobar. Necu ga prezaliti nikad, jedina mana je sto nema parametre, treba izmjeriti. ;) a da trpi, trpi, to wannab pojacalo nije dostojno ovog woofera, grijeh je tjerat ga snjim.. min 3kw prave snage je njemu optimum.. :icon_biggrin:
 
Član
RE: Izrada kutija

Dvije manje kutije za kucne zvucnike,radjeno od iverice, pa i nije bas za ove stvari medijapan je daleko bolji i laksi za obradu ali eto bilo mi par manjih komada pri ruci pa reko da se ne bacaju :D

sastavljena i predjena nitro temeljnim lakom pa smirglena pa bude pravo glatko prije lakiranja u crno :icon_biggrin:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Top