Izrada kutija

Izrada kutija

Član
Na ormaru je iverica :D mogu ti i ja od iverice nes jeftinije odradit vanjski izgled ja potpuno isti a i zvukom je, samo sto je medijapan nabijenij i kvalitetnij meterijal od iverice uz to se lakse i obradjuje pa je skuplji :icon_smile:
 
Član
Pa znam da je iverica :D
Pravio sam kompresionu kutiju ovom wooferu od iverice, isto tako rezao ubodnom i handrio se šmirglanjem da to budu ravne ivice, zadihtovo, silikoniro, dampiro.. I ispalo je solidno :D nisam je još ni ofarbo ni tapaciro, al' ne sviđa mi se kako zvuči u kompresiji tako da cu radit BR. Najvjerovatnije istom metodom :D
 
Član
pa stavi na tu kompresionu port pa vidi kak ti se cini jedan port precnika 7,5cm duzinu stavi nekih 25 cm pa poslusaj, mozda i ubode ovak slucajnim proracunom :D:lol:
 
Član
Ma tesko da ce se ubost', jer po proracunu mi je puno veca kutija za BR. A nemam gdje ni gurnut' port, kutija 30x30x30 :D
 
Član
:p premalo je to onda :icon_rolleyes: inace su bassreflex kutije uvijek vece od kompresione , al ajd reko mozda ti je minimalna razlika u litrazi al ak je tih dimenzija onda nema druge nego novu praviti, slozi onda slot port :cool:
 
Član
Ma pravit će se nova, od ormara :D
a nemam proracuna za slot port, a i ne da mi se sjeckat toliko dijelova, bice standardna BR sa vodovodnom cijevi kao portom i ožeži. :D
Eto biće i slike kad se to sve odradi ;)
 
Član
Nisam dugo refreshovao temu pa evo poneka slika :icon_smile:





Ovo je prsten od MDF-a koji sam stavio kao pojacanje za port, a ujedno je i estetski cool :D


Port sam lakirao u sjajnu crnu a kutija je mat




Gotov proizvod :icon_smile:

 
Član
Nisi jos cuo ni ovu u kojoj je sad JBL :)
Dobro svira al naravno ne moze se porediti sa vecom litrazom slot portom,nizi tuning i odma je vec drugacije slusati

Eto i Nenad je testirao danas slot, pa ce podijeliti utiske :D:cool:
 
Član
ma daj da se zvuk nastima , briga me za gepek , bas je to otvoren stalno da se gleda :D
daj da ja uzivam ,istrazujem za sebe
 
Član
mislim, sta drugo osim

14lsmtf.gif
 
Top