Izrada kutija

Izrada kutija

Član
Ljudi mozel neko meni pomoc oko ovee kutije. u planu sam pravit slot port za dva pioneer-a 3004spl pa ako neko ima iskustva i ako je dobre volje da mi izračuna kutiju. et ako se neko nadje nek se javi da mu posaljem sve ostale informacije potrebne za pravljenje kutije. bio bih jako zahvalan :icon_sad::icon_smile:
 
Član
http://www.srtforums.com/forums/f40/official-free-ported-box-plans-56k-no-435910/

Eto ti kutija ko u prici izaberi neku :icon_smile:
 
Član
adi187 je napisao(la):
http://www.srtforums.com/forums/f40/official-free-ported-box-plans-56k-no-435910/

Eto ti kutija ko u prici izaberi neku :icon_smile:

dobro je da makar neko jos koristi i ovu stranicu ;)
 
Član
Niko ništa da poruči :icon_rolleyes: pa ajde reko danas malo da ubijem dosadu i maknem se od računara i napravim nešto korisno :D

Bilo nekih komada iverice, pa napravim i slot port kućicu za JBL

Usput kroz slike i drugi pokupe neku ideju pa kad budu sebi radili kutiju mogu primijeniti ;)

Port





Posto je iverica nesto slabija od medijapana stavio sam i jednu pregradu okruglu s njom je dosta čvršće :D


Lajsne u kutovima da i zrak lakše klizi :icon_smile: estetski nije nešto al je funkcija bitna :D


Konektor ( mozete ih kupiti kod ovih iz Gradiške SoundCarSystems)


Sloj boje i to otprilike izgleda ovako


I idemo ubaciti woofer :123:






 
Član
Malaaaaaaaaaaa malaaaaaaaaaaaaa :D Koliko je litara? koji tuning? je li bolje svira :D Sutra bi mogo doć da ti vratim torxove i da čujem ;)
 
Član
jos jedna ista kutija ko i ona prije te, i prije te od te i prije te od te te ... boooooorrriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiing ... kas napravit nesto "novo" cisto nako da malo zainteresujes ljude :icon_question:

nemoj ovo svatit ko neki prigovog, ja stvarno mislim da radis dobre stvari, al priznaj i sam da postajes malo dosadan sa izbacivanjem jedne te iste stvari iznova i iznova i iznova i iznova i iznova i iznova ...

mislim da imas dovoljno iskustva da se mozes bacit na nesto novo i malo riskantnije od tog sto radis i iskreno se nadam da hoces ;)
 
Član
Kutija ko kutija nema se tu šta previše mijenjati pogotovo na ovim slot port taj je izgled kutije, ni jedna do sada nije bila iste dimenzije ni tuninga
A pregledaj malo slike od početka teme pa pogledaj koliko razlicitih kutija ima :icon_smile:
 
Član
Ja stvarno nigdje ne vidim razliku medju ovim kutijama :icon_rolleyes::D
Kad bude musterija za bandpass i nesto komplikovanije pravit cu i to a ove do sada su i vise nego dobre za cijenu od 60-100 KM

 
Član
Svaka cast na detaljima druze ,samo nastavi to sto radis kvaliteta je na visokom nivou kad se uzme cijena koju si naveo u obzir.
Sto se tice dizajna kutija nisi ti kriv sto ljudi traze kutiju sa 4 strane i jedom ili eventualno dvije rupe :lol: da smo blize i da sam u boljoj finansijskoj situaciji sad bih ti dao skicu za bandpass sa tri komore i tri porta cisto da bude nesto novo :lol:
 
Top