Izolacija???

Izolacija???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozz raja, imam pitanje jedno!!

Ovako, ugradio sam sebi zvucnike u auto, u pitanju je auto G2, zvucnike sam ugradio u tapacirunge iza vozacevog i suvozacevog mjesta, 2/3 vrata su, pa tako da ne dolaze u vratima... Eh, posto je to starije auto, ono kad pojacam, dosta toga napolju se cuje, kad pojacam, bass kao da nestane negdje, visoke nastimano sve, to znam!! Posto sam vidio da neki sto ugradjuju sebi muziku oblozuju lim iznutra, moze li mi neko reci kojim bi materijalom mogao obloziti lim iznutra da malo poboljsam zvuk unutar auta??? Oni koji su malo vise u ovome, vjerovatno ce znati o cemu se radi!!!!
 

IGY

Član
malo je glupo slati PM-ove na ovakve upite, trebao si napisati i ovde da drugi procitaju

hoces nesto ovako jel,
t_fotografii_0023_200.jpg

da sam na tvom mjestu koristio bi standarplast ili ti ga STP
imas i dynamat no on je skuplji, a gdje to nabaviti sve, mozes kod Muhe na www.caraudio.ba ili ovde kod clana na forumu Faris on takodze ima toga
 
Eh to je sto sam vidio na forumu kod nekih projekata da stavljaju, jesil' i ti kod sebe to radio, koliko kosta ovo i koliko toga treba uzeti, posto sam skroz laik sto se toga tice???
 

IGY

Član
nisam sebi jos to radio, mislim jesam se igrao nekim glupoistima ali nije to to
pakovanje kosta 90 km i mozes uraditi jedna full vrata ili dvoja vrata da uradis samo dijelove koji zvone vise
 

IGY

Član
nema na cemu, i ako se odlucis za ovo, trebas ganjati da je dobor vru dan, ocistiti podlogu benzinom najbolje, da bolje uhvati, ne bi lose bilo ni zagrijati industiskim fenom, da bolje uhvati
 
Član
Ja sam za pandu koristio materijal iz WURTA, pokazao se VEOMA dobar od 1 do 5 ocjena 4+...
Ako zelis mogu ti dati naputke za kupovinu materijala i rad sa istim...
 
Član
IGY, Bekire, aj molim vas malo to sire da pojasnite kako gdje i sta...kolega sa Renolom 5 Sto je bio sad na dB-u treba da dampira auto na neki nacin,a da nije previse skupo...pa bi mu pomogli vasi savjeti da to uradimo sto bolje ;)

Hvala :cool:
 

IGY

Član
ovo sto je Bekir koristio je najjeftinija varijanta, i oidlicno se pokazala, primjena je jednostvna, samo se dobro ocisti podloga na koju se ljepi, ugrije se fenom industriskim, i moze se i malo kuckati gumenim cekicem da bolje uhvati,
sto se tice STP ili dynamata ili bilo cega, znaci sve je isi princip
ima brax pasta koja se nanosi cetkom i kad se stisne to bude dosta OK
http://www.bartex-caraudio.com.pl/images/akcesoria/brax/BRAX-Pasta5.jpg
http://
 
Član
Eto IGY je sve pojasnio, samo je malo pogrijesio brax za dampiranje, on je više za punjenje vrata, mislim nepristupacnih dijelova vrata, prvo se vrata skinu pa se nalije brax, onda se to u vratima razljeva dok ne očvrsne, isto se moze raditi i sa plastobitom (bilo koje marke osim BODY-a jer je uzasno loš)...
Ako se odlucite za za WURTH njega dodje 6 ploca u kutiji, ploce su dimenzije 25x55 cm... njih vam mogu srediti po nekoj cijeni od 70KM po paketu, gore dole 5-6 markica, samo bi mi trebali javiti ranije koji dan da mogu poruciti posto ih nema na stanju stalno...
Postupak ljepljenja ide ovako

Ciscenje (sredstvom za ciscenje kocnica, nikako Stelexom ili drugim preparatima za staklo)
Grijanje (ugrije se ploca tako da smeksa, ugrije se malo lim, ploca se zaljepi na lim i dobro pritisce da nebi ostalo zraka ispod)...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top