Izmijene i dopune zakona o registraciji vozila

Izmijene i dopune zakona o registraciji vozila

Član
Nije nije preko 2.5 ide taj porez prosle god sam e39 2.5i reg kod nas nije podlijegao tom porezu samo preko 2.5
 
Član
i to za luksuz je glupost, al ajd, imas soluciju da kupis manji motor sa turbom i opet imas snage koliko zelis
problem je sto sad kaci svakog, il imao smarta sa 600ccm il cherokeeja sa 5.7 masinom, ako ti je prvo polisa placas 100%
moje ode na mamu za koji dan, pomirio se s tim :D
za putarinu na osnovu plina podrzavam, ako je ne placam u gorivu, a trebao bih, nije mi frka platit pri registraciji, to je logicno
 
Član
Porez na luksuz nema veze sa polisom tako da ti nije isto vozio smarta ili nesto preko 2.5 :) A za plin fakticki ispade da nas drzava kaznjava sto je manje zagadjujemo tu je ustvati prb u cijeni plina i benz i koliko od svega toga ide drzavi
 
BHT Ovisnik
I jos nesto da nadodam na ove dopune u zakonu od 1.5. Ako ste do tog datuma na sebi imali vise auta u isto vrijeme i kupite jos jedno za njega placate policu osiguranja bez popusta 50%, dok na sva druga auta imate taj popust. Slucaj kod nas gdje na mom starom 5 auta (neka nasa,neka od obitelji kojoj smo prodali auto i sl.) i ja dosao da registrujem na njega volva sto sam neki dan uzeo kad kazu mora platiti punu cijenu police bez popusta, ili da skine jedno auto sa sebe. Pezo kojeg sam prodao kolegi je jos na starom te sam morao skinuti ga i prebaciti na kolegu, te sam opet ostvario popust od 50%. A npr. tko ima jedno auto na sebi i zeli jos jedno morati ce platiti punu cijenu za drugo auto, a tko ima na sebi npr. 10 auta moci ce ostvariti popust ako jedno auto skine sa sebe i opet za 10 auta ima popust od 50%. Smijesno ali istinito :)
Ja od kada imam auto svako je na ocu jer na ovo sve ne placam putarinu jer je invalid, a uz to ne moras platiti kazne, tako da do kada god mogao nikada necu auto na sebe staviti :D
 
Član
Imao sam isto iskustvo. Pisao Klixu i ovim ostalim smetljarskim portalima, kojima je zanimljivija zuta stampa nego pravo novinarstvo, niko nista.
Kakav apsurd, ajde sto prate tri godine sto je suludo, nego jbt donesu zakon i onda retroaktivno gledaju tri godine unazad.
JA PREDLAZEM DA SE ORGANIZUJEMO, PA EVENTUALNO NEKI SKUP ILI PROTEST DA NAPRAVIMO, ILI AKO NISTA PETICIJU-DOPIS I SL. Ja sam vec pokusao sam ali ne pije vode. Da predlozimo da se smanji na godinu dana i da ne posmatraju retroaktivno vec od trenutka stupanja zakona na snagu. Eto cisto da nam savjest bude cista, da smo barem nesto probali osim sto palamudimo ovde po forumu.


Ja sam ZA, samo recite gdje, sta, kako...


Ja placam 50km porez na luksuz a vozim 2.0... Ja luksuza mi ni klime ni serva ni abs-a ni el podizaca ni tamnih stakala ni esp-a ni nista hahaha a recimo kum dok je imao ševroleta 1.2 16v, sve je imao navedeno sto ja nemam i on nije placao liksuz jer je vozio 1.2 motor i novo auto... Novo auto 1.2 sa full opremom nije luksuz da znate, luksuz je kad vozite 2.0 i preko bez ikakve opreme a godiste ne bitno :D Tako nam je kad nepismeni ljudi, ponavljam NEPISMENI ljudi vode drzavu....
 
Poslednja izmena:
Član
Sto se tice distrikta Shone provjeri dal je bilo kakvih izmjena jer svaki dan nesto novo :) u Brckom nema taj porez na luxuz i do sad je rega bila smjesna. ja sam za 2.2 92kw platio 342km sve. e sad cu vidjet sta ce biti za astru kad budem placao ona ima plin u saobracajnoj. dal cu ga brisat iz saobracajne ili ne. :) cuo sam da su kao izjednacili se sa Fbih i sa RS ali to je rekla kazala i neprovjereno je to
 
Član
Nadam se da nisu nista mjenjali inace ce registracija auta sa motorom od 173kW ostati pusta zelja :D
 
Član
Vidis vidis,sad mi naumpade onaj vic kada su dva politicara diskutovali,jedan rece "pa covjece kada sidjemo sa vlasti narod ce da nas razapne kao isusa",na to drugi odgovara "Nista nebrini mi kad sidjemo sa vlasti oni nece imati ni za eksera"
Kako su poceli to bi se fkt moglo obistiniti :D
 
S obzirom da u augustu moram prvi put registrovati bmw-a na svoje ime (to mi je prvo vlastitio auto,polisa je jos na prethodnom vlasniku) da li mogu napraviti punomoc kojom bi otac registrovao umjesto mene i tako izbjeci punu cijenu ?
 
Član
Sto se tice tog poreza na luksuz za prosjecno auto kosta oko 30 km dok ja za kineski skuter 125 ccm iz 2013 godine placam 80 km
 
Top