Izmijene i dopune zakona o registraciji vozila

Izmijene i dopune zakona o registraciji vozila

Član
Dakle ekipoo,Neki vec sigurno znate detalje o stupidnim Novim izmijenama i dopunama zakona o registraciji vozila,kazem NOVIM jer sam tek danas upoznat sa svim time :sorry:
Naime danas odem na tehnicki pregled,kao i obicno kontam izdvijit cu 450 mari ii skinuti teret sa ledja do nredne godine kad staa,lik me pita dali je auto u mojem vlasnistvu,da sve osim police osiguranja,drugo pitanje dali sam ranije imao automobil u mojem vlasnistvu.
Buduci da jesamm morao sam podici kopije police,vlasnicke,Kupoprodajnog ugovora od tog prijasnjeg automobila,kako bih dokazao da sam nekad regao taj auto i da sam taj isti auto prodao te da vise nije u mojem vlasnistvu,da bih sada ostvario bonus na registraciju od 50% i tako zapravo zadrzao staru cjenu registracije.
Dakle da nekim slucajem nisam mogao sve to izbaviti ( pazite sada ) morao bih da platim 100 postotnu cjenu premije za osigiranje koja bi za moj automobil iznosila 841-dnu markicu :banghead:
Isto tako da sam u protekle 3 godine imao neku saobracajnu nezgodu za koju sam bio kriv sada nebih mogao ostvariti bonus od 50%,da stvar bude jos gora da sam morao platiti punu premiu u iznosu od apsurdnih 841km,tako bih se nastavilo narednih 5 godina,buduci da bi svaku novu registraciju dobivao tek od 5-10% bonusa do konacnih 50%.
I joss malo grozote,kada i ostvarite bonus od 50% zadrzavate ga sve dok jednom ne napravite neku stetu na automobilu (neka prometna nezgoda koju ste vi izazvali),tada gubite pravo na bonus pri registraciji vaseg automobila.Ono sto je menee dodatno sokiralo je to da vecina ljudi to podrzava pod parolom "Naucit ce vas drzava da vozite pametno"
Dali je svo ovo gore navedeno za vas apsurd (slazem se sa vama :D) ili ste u pomenutom fazonu "vozimo pametno"?
 
Član
Mah malo im sav svijet pa opet udri po sirotinji, hebem ja ovu drzavu i njen zakon!
To sve uvode kao EU standarde bla bla a ovamo niti ti daje posao niti da zaradis platu niti povlastice niti ista a sve uvosi isto i vise i gore nego u EU... I naravno ljudi obicni su robovi koji pune budzete guzonjama, guzonje koji i naprave udes mislite da ce platiti 100% policu, hoce ali kod zude u kuruzima, njemu ce se prikriti udes i on ce dobiti bonus i platiti 50% a obican covjek-rob ce placati penale i za njega i za sebe...
Isto je i za parkinge bilo, svi ce da placaju nema vise povlastica da pojedini parkiraju a drugi ne, sad se parking naplaciva pa da vidimo... Kad ono ooop sirotinjo placaj parking a guzonje parkiraju sa kojekakvim invalidskim karticama, drzavnim akreditacijama, nekim vinjetama koje su dobili u mutno. itd i opet ne placaju nista, nit su kada placali niti ce ikad ista placati, zato i imaju da ne znaju sta ce od njih, pokrali i Boga dragog...
Iz ove drzave ici samo i nikad se ne vratiti ovamo...
 
Poslednja izmena:
Član
Mah malo im sav svijet pa opet udri po sirotinji, hebem ja ovu drzavu i njen zakon!
To sve uvode kao EU standarde bla bla a ovamo niti ti daje posao niti da zaradis platu niti povlastice niti ista a sve uvosi isto i vise i gore nego u EU... I naravno ljudi obicni su robovi koji pune budzete guzonjama, guzonje koji i naprave udes mislite da ce platiti 100% policu, hoce ali kod zude u kuruzima, njemu ce se prikriti udes i on ce dobiti bonus i platiti 50% a obican covjek-rob ce placati penale i za njega i za sebe...
Ehhhh nazalost potpuno si u pravu,Buduci da sam vec bio lagano u panici da necu ostvariti bonus,vec sam bio poceo ozbiljno razmisljati da opet vozim slovenca :D

PS.Izvinjavam se ako ovakva tema vec postoji,od skoro sam na forumu
 
Član
Ehhhh nazalost potpuno si u pravu,Buduci da sam vec bio lagano u panici da necu ostvariti bonus,vec sam bio poceo ozbiljno razmisljati da opet vozim slovenca :D

PS.Izvinjavam se ako ovakva tema vec postoji,od skoro sam na forumu
Mah druze sve te razumijem, jeftinije je sada u drugoj drzavi registrovati i voxati ovdje nego kod nas reg i vozati, pa ima li igdje ali igdje drzava da nema old timere? Pa afrika ima zakon za old timere hahaha a mi nemamo i ne mozemo registrovati hahaha kaze u ZOBS ima old timeri i zakon vrijedi za cihelu bih haha u sarajevu mozes reg i ostalim kantonima old timere samo na usk ne mozes jer ne postoje hahaha pa gdje sad taj ZOBS, ja kontaktirao i jos odgovor nisam dobio hahaha kad kriminalci vode drzavu tako je to...
 
Član
"I joss malo grozote,kada i ostvarite bonus od 50% zadrzavate ga sve dok jednom ne napravite neku stetu na automobilu (neka prometna nezgoda koju ste vi izazvali),tada gubite pravo na bonus pri registraciji vaseg automobila.Ono sto je menee dodatno sokiralo je to da vecina ljudi to podrzava pod parolom "Naucit ce vas drzava da vozite pametno""
Da ako napravis udes poveca ti se za 35% znaci moras opet 7 god registrovat auto da bi ostvario bonus od 50% stim da ne skrivis udes u tih 7 god. Oni su naveli kao da nagrade dobre vozace sa 50% i smanje broj nezgoda. Pa ako im je cilj bio da smanje broj nezgoda nisu morali dizat prvu registraciju pocetnicima na 100% nego dat im ista prava kao i ljudima koji su registrovali registrovali auta prije 1.5.2015 pa ako skrivi nesrecu te godine onda im podizi. Ovaj pravilnik donjet je u korist osiguravajucih kuca, draze bi mi bilo da su putarinu povecali ako nista dio tih para iskoristio bi se za asvaltiranje ovako se pojedinci bogate a nikakve koristi od tih para.
 
Član
@Anes_mo ova drzava poslije rata niksd ama bas nikad nije radila u korist naroda nego u korist sebe i pojedinaca, narod je tu samo moderni rob a ovo je moderno robovlasnicko drustvo...
 
Član
@Anes_mo ova drzava poslije rata niksd ama bas nikad nije radila u korist naroda nego u korist sebe i pojedinaca, narod je tu samo moderni rob a ovo je moderno robovlasnicko drustvo...
Ovdje drzava ne radi za sebe zna se sta je duznost drzave, nego je drzava aparat za bogacenje pojedinaca preko ledja gradjana. Ovdje je drzava u ulozi livade na kojoj se nalaze pastiri i ovce. Gledam prosjecna plata u BIH 800-850 po statistici a niko se ne zapita kako se taj prosjek dobije 1 politicar sa platom od 4000KM i 7 gariba sa platom od 400KM i dobije se prosjek 850KM. Znac za jednu registraciju od 600KM ovaj garib mora radit mjesec ipo dok jedan politicar to zaradi za 3-4 dana.
 
Imao sam isto iskustvo. Pisao Klixu i ovim ostalim smetljarskim portalima, kojima je zanimljivija zuta stampa nego pravo novinarstvo, niko nista.
Kakav apsurd, ajde sto prate tri godine sto je suludo, nego jbt donesu zakon i onda retroaktivno gledaju tri godine unazad.
JA PREDLAZEM DA SE ORGANIZUJEMO, PA EVENTUALNO NEKI SKUP ILI PROTEST DA NAPRAVIMO, ILI AKO NISTA PETICIJU-DOPIS I SL. Ja sam vec pokusao sam ali ne pije vode. Da predlozimo da se smanji na godinu dana i da ne posmatraju retroaktivno vec od trenutka stupanja zakona na snagu. Eto cisto da nam savjest bude cista, da smo barem nesto probali osim sto palamudimo ovde po forumu.
 
Član
Ja ovih dana planiram da registrujem auto u Brckom na druga pa cu izvaditi punomoc za sebe jer stvarno pretjeruju sa ovim nametima :D
 
Član
Ma i ja sam iz bl samo imam druga u bc na koga cu to reg, a inace prva registracija za auto sa 3.5i motorom od 173kW sa novim tablicama i saobracajnom izadje 520 KM :D
 
Član
Nema u brckom nekih poreza koji nas kolju a nema ni poreza na luksuz koji kolje vlasnike vozila sa motorima preko 2.5 :)
 
Top