Izgubljena tablica

Izgubljena tablica

Član
Evo negdje mi spala tablica prednja, mora da sam negdje zakačio snijegom. Zna li neko kakva je tu sada procedura i koliko će to zadovoljstvo da me kosta? Kada sam radio prvu registraciju bila je 30KM više nego inače, pa da li je moguće da toliko košta? Usput, tablica je izgubljena u Lukavici pa ako neko pronađe, molim da mi se javi. Hvala.
 
Član
Odi u policijsku upravu u mjestu za koje predpostavljas da si je izgubio i oni ce ti sve pojasniti i tu ces zapisnik napraviti.
 
Član
mara- je napisao(la):
Evo negdje mi spala tablica prednja, mora da sam negdje zakačio snijegom. Zna li neko kakva je tu sada procedura i koliko će to zadovoljstvo da me kosta? Kada sam radio prvu registraciju bila je 30KM više nego inače, pa da li je moguće da toliko košta? Usput, tablica je izgubljena u Lukavici pa ako neko pronađe, molim da mi se javi. Hvala.

odes fino sam i obidjes mjesta kuda si prolazio autom dobro pogledaj po snijegu vidi ja sam tako nasao svoju . . . otkacila se ona plastika od nosaca i spala i vratio se sve obiso kud sam prolazio i nadjem je prislonjenu uz banderu . . . nebi je trebo niko uzet otidji i pogledaj mozda nadjes ;)
 
Član
Probaću ja pronaći, i znam Edo da mi mogu objasniti u policiji, nego ako je već neko imao iskustva sa tim pa da odmah znam šta me čeka.
 
ako ne nadjes kostace te 100KM, skoro je jedan covjek izgubio tablicu i otiso na policiju i moro platit 100KM da bi dobio novu
 
Član
odi u muriju i prijavi cim prije, moze neko nac pa bi ti mogao nanijeti stetu
morat ces i saobracajnu mijenjat, saobracajna i nove tablice dodju oko 60ak km ako se ne varam, al nisam sto posto siguran oko cijene
 
prvo prijavis u policiji da si je izgubio pa sa tom prijavom u postu da objavis da si je izgubio da je proglas enevazecom i to ti je 5 KM onda lagano platis 40KM za izdavanje izgubljenih tablica plus 5 nova saobracajna plus 5 km taxa posto neces dobiti isti broj nego ces dobiti nove table eto brate to ti je to . i na kraju ti sve izadje 55KM . NE ISPLATI SE GUBITI TABLICE ALI NIKAKO
 
Član
alfa147 T.S. je napisao(la):
prvo prijavis u policiji da si je izgubio pa sa tom prijavom u postu da objavis da si je izgubio da je proglas enevazecom i to ti je 5 KM onda lagano platis 40KM za izdavanje izgubljenih tablica plus 5 nova saobracajna plus 5 km taxa posto neces dobiti isti broj nego ces dobiti nove table eto brate to ti je to . i na kraju ti sve izadje 55KM . NE ISPLATI SE GUBITI TABLICE ALI NIKAKO

Ovo mi je dosad najpozdaniji info, iz istog smo grada. Kad sam u Sonsu registrovao, rekli su mi da plaćam 30 maraka sve dokumente i tablice, ali vidjeću sve sutra.
 
Član
Evo našao sam ovo na mup RS.

http://www.mup.vladars.net/index2.php?st=dokumenti/registracija_vozila

a) Registarske tablice sa međunarodnom oznakom BiH za motorna vozila -20 KM

Cijena dokumenata za registraciju vozila

a) Potvrda o vlasništvu vozila -5 KM

b) Potvrda o registraciji -5 KM

v) Stiker naljepnica -5 KM

Znači trebalo bi sve oko 30km da dođe plus u pošti 5km.
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
ako ne nadjes kostace te 100KM, skoro je jedan covjek izgubio tablicu i otiso na policiju i moro platit 100KM da bi dobio novu

I kod mene drug skoro izgubio , morao platiti oko 100KM..
 
mara- je napisao(la):
Evo našao sam ovo na mup RS.

http://www.mup.vladars.net/index2.php?st=dokumenti/registracija_vozila

a) Registarske tablice sa međunarodnom oznakom BiH za motorna vozila -20 KM

Cijena dokumenata za registraciju vozila

a) Potvrda o vlasništvu vozila -5 KM

b) Potvrda o registraciji -5 KM

v) Stiker naljepnica -5 KM

Znači trebalo bi sve oko 30km da dođe plus u pošti 5km.

Prosetaj sutra pa ces viditi sta ce ti reci
 
Član
Ma znam, evo našao sam neki zakon, zamjena tablica 40 maraka plus ovi dokumenti i službeni glasnik biće 55 maraka. Ne znam samo može li da ostane isti broj, da mi daju samo jednu novu tablicu, našao sam da u Hrvatskoj ovo može.
 
Top