Izbor mobitela

Izbor mobitela

Pa de pomozi meni da to uradim na L7, ja ne znam pa bi mi pomoc dobro dosla :)

ako nisi nikad radio root androida nemoj ni pocinjat sjebat ces telefon totalno radije nadji dobrog jarana od dobrog servisera i nek ti to odradi
u biti taj root kad odradis bit ce veoma pouzdan i bez bug-ova kod mog buraza je taj telefon i sve ide bez problema viber non stop pokrenut fb. itd da ne nabrajam a autonomija baterije prije je bila jedva dan sa svim pokrenutim sada drzi skoro 2 dana
jos jednom da ti napomenem nemoj ti radit root ako nisi nikad lahko se mob moze zafrkat ;)
 
Član
Prvo, sam root ništa ne znači, očigledno ne znaš ni šta to znači, bez uvrede. Dalje, može mu pomoći samo neki custom ROM, tipa CM.

allroad, ja sam burazu stavio na Captivate Glide CM, jer mu je bio dostupan samo Android 4.04, i nisam ni očekivao da ću nešto dobiti, međutim telefon se preporodio, duplo brže radi, čak su mu i neke igrice štekale, a sada rade bez greške.

Drugo, slobodno možeš sam root raditi, samo dobro pročitaj uputstva, i kada pročitaš, pročitaj ponovo. Ja sam sebi sve sam uradio na LG Nexus 4 i to mi je bio prvi kontakt ikada sa Androidom i ništa nisam zajebao.
 
Super Moderator
Hvala na odgovorima i pokusaju pomoci al kad ja to nista ne kontam ni kako radit ni cime ni gdje naci uputstva ni sta je taj CM, laik sam sto se toga tice pogotovo na androidu :oops:
 
Član
Ako znaš engleski, nije ti problem. Odeš na XDA forum i pronađeš sekciju foruma za svoj mobitel i tu imaš sve što ti treba. CM ti je custom rom, skraćenica od CyanogenMod.
 
Član
G2 je sledece generacije od S4 pa mislim da nisu u istom rangu

imao sam L9 pa sam htio uzeti G2. sto se samog phon. tice radi jako dobro mislim sa tim proc. radi svaki extra
ali cijene mu padaju nenormalno brzo jer im ne uspijeva planirana prodaja,
licno sam htio uzeti iz telekoma znaci prvo sam se raspitivao o odkljucavanju jer ne znam koliko ce kod mene dugo biti,
pa i tu nastaje neki problem kako su mi objasnili, ne znam kako to ide tako necu dalje ni da pocinejm

HTC one sam imao 2 dana od prijatelja ali samo me fascinirao materijal od kojeg je phone slopkljen ostalo mi se nije svidio ni zrna , jest da je u rangu S4-ke a ne G2

ali posto ja obozavan veliki dipley , sabro sam se izvukao jos 200KM i uzeo Note 3,odnosno on i jeste u rangu G2 a ne S4-ke ili One ali sada i mislim da je i jako vrijedilo dodati koju kintu , a i na kraju radi dalje prodaje ce biti u prednosti opet za istu ako ne i vecu razliku u cijeni kako je G2

sony -a i pogotovo nexusa nebi izostavljao iz trenutnih top strojeva
kako znam i citam samsungovi procesori i sony-ve kamere su najveci hitovi
sledeci hitovu su flex i 2k-4k dipley
 
Član
L7 koci puno. koci internet, igrice, aplikacije.. ako tebi ne koci pomozi meni pa reci sta si mu radio da ne koci? :)
Redovno mu rasterecujem RAM, izbacio nepotrebne aplikacije i puno toga postigao a planiram custom ROM stavljati samo da se uvedem u taj svijet. Uz root ces moci instalirati vecinu app direktno na SD karticu tako da ce i to ubrzati i poslije oveclockujes procesor. Citao sam da se dosta toga moze izvuci iz tog telefona a ovi sto kukaju na njega batali ih ja sam svoj nov platio 270KM a ne kao oni po 800 i vise tako da koliko para toliko muzike...
 
Član
elemental, nećeš ništa postići instaliranjem aplikacija na sd karticu, zapravo performanse tih aplikacija će biti 3-4 puta gore jer je toliko kartica sporija od interne memorije.
 
Član
Kakve to ajfon ima softverske probleme???
A koki sto kaze isto sto sam ja napisao pre par stranica o generaciji procesora i "rangu" telefona!
A svaki cigo svog konja hvali u vecini slucajeva pa tako ko sta god kupi je najbolje.
Sve zavisi za sta ko koristi telefon/da li voli cackati oko telefona (romovi i podesavanje)/funkcionalnost/eye kandy gluposti itd itd itd............
Licno meni je samsungov skin je sranje i gusi svaki moguci uzitak u uredjaju (pogotovo na tabletima) a win (phone i RT) je komedija za koristiti koliko aplikacija ima i kako se ponasa! a OS7 je za 99% svijeta je preglupo neupotrebljiv!
 
Top