ISTINA ILI NE

ISTINA ILI NE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putovanja.ba
Administrator
Ja ti nemam licno iskusta sa tim pa ti necu ni govorit, al sam tako cuo kao i ti, prem da nebu trebalo biti problem kad je Astra na nasim cestama se vozila na 18-kama 16 su tamam, mislim da za tu promjenu nece biti nesto drasticno, pa ti nije problem te stavit.
 
ma ja sam vec stavio pa bilo promjena ili ne, ebiga, nemogu da gledam one gume i radkape, bezveze mu stoji pravo
 

IGY

Član
moze ona to podnjeti, nije to nista za nju, a potrosnja ti mozda skoci neosjetno malo, ali dobijas na stabilnosti
 
joj ako ti se BAS ne svidja nemoj ni raditi...spustanje ima i mane i prednosti...spustanjem mozes zaboraviti na neka egzoticna i privlacna mjesta tipa TROTOAR ovo ono
 
Član
Sto se tice potrosnje istina je da sa vecim i sirim gumama auto vise trosi ali to ti je u nekim granicama od 0.1-1.5l/100km sto i nije tako puno. Takodje postavljanje izduvnog lonca sa vecim protokom gasova povecava potrosnju. sto se tice spustanja ja ti ne bih predlozio da radis isto. sam si svjedok kvaliteta nasih cesta i da jedna naizgled bezopasna rupa moze da napravi veliki problem (citaj sranje) na ovjesu. sve je to stvar ukusa i volje za takvim radnjama. to je moje misljenje a ti radi sta hoces.
Da citiram fiesta_boy-a:
joj ako ti se BAS ne svidja nemoj ni raditi...spustanje ima i mane i prednosti...spustanjem mozes zaboraviti na neka egzoticna i privlacna mjesta tipa TROTOAR ovo ono
 
pa nije to nisat sto se tice potrosnje, zanemarljivo, mene kako su ubjedivali da je to drasticno, al ja neosjetim, ma i nemislim sada spustati, reko sam samo i kad bi to uradio , uradio bi samo iz esteskih razloga a ne zbog stabilnosti ili..
 

MyX

Član
opel ASTRA je napisao(la):
INTERESUJE ME, IMAO SAM NA AUTU ZIMSKE GUME 195/60/15, SAD SAM STAVIO LJETNE 205/50/16, HOCE LI SE POVECATI POTROSNJA GORIVA, RAJA ME UVJERAVA DA HOCE, JA NESTO NEVJERUJEM... I JESU LI ZA MOJE AUTO I MOJ MOTOR PRESIROKE 16-KE

naravno da ako je teza guma/felga auto i vise trosi, (koliko vise nije mi poznato, ali pretpostavljam da je to u granicama normale, odnosno da je neprimjetno), jer je potrebno vise snage da se pokrene auto, ali to naravno vazi i u obrnutom smjeru.....laske felge - manje trosi, laicki nabrzaka objasnjeno....

Sto se tice spustanja auta, to je preporucljivo ako imas kamenac u bubregu, rjesava te tih muka sigurno, porazbija sve zivo, znam iz iskustva jer sam izlijecio sve u komsiluku...:);)
 
Legend
da je bas neki nejacak motor i da su teske nove gume i felge,primjetilo bi se mozda malo na potrosnji,ali u tvom slucaju nema sanse.....nije njoj 16-ka teska ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top