iskustvo oko gewindi

iskustvo oko gewindi

Legend
ima tu dosta i sama konstrukcije auta, nije sve ni u gewindama. uzmi ti weitec, kw bilo sta i ubij ga u pod, kad ti se promjeni komplet "geometrija" auta nema sanse da on bude stabilan.. ako ga mislis bas krvnicki ubijati..

ja nikad nebih pobjegao od tih nekih aftermarket gewindi, kako god, 2-3 god ce izdrzati.. propisat ce ti i weitec i kw na ovim nasim cestama u vrlo kratkom roku, a zna se kako se pravi amortizer i na kom principu radi.. tako da je princip isti, sve su ostalo nijanse ;)
 
Član
1. Auto jeste stabilnije ali da si an stazi bez neravnina

2. Gewinda kad se navrne gubi i ono malo sanse da upija neravnije, prema tome auto ti pepka i guma ima manji pritisak na podlogu nego sa meksim podvozjem

3. Skuplje gewinde imaju progresivne opruge, i zato ljepse upija neravnine, jeftinije nemaju (vecinom )

4. Mnogi od nas, a i ja, nemam srca da ga ubijenog do zadnjeg navoja da jurcam 110 kroz krivine i rupe, tako da sporije vozim dosta nego kad sam bio samo na apexovim oprugama

5. Udobnost mi se smanjila, zadovoljstvo voznje mi se smanjilo, auto mi se vecinom rastreslo, zapinjem branikom...

Pitanje: Bi li ikada ih skinuo sa auta ?

NIKADA !
 
Član
Bolju stvar nikad nisam stavio na auto!
Stabilnost i udobnost za 10!

Da budemo jasni,ni sa jednim ovjesom neces biti zadovoljan ako auto ubijes do poda!

Meni su gewinde bile nastelovane tako da je mogao svuda da se popne na trotoar,neravnine je odlicno upijao,puno bolje nego na plinskim ili uljnim amortizerima sa kratkim oprugama!

Veoma je bitno kada se spusta auto kakve gume i felge se koriste,bitno je imati sto lakse felge i jako kvalitetne gume,jer to je prvi dio ovjesa auta,ono sto one ne odrade odradjuje amortizer!
 
Član
hehhe sve je to upravo,al nema nista ljepse kad mozes ga spustiti do same zemlje, evo resio sam problem porucene su FK gewinde pa ce mo vidjet sto ce bit :)
 
ja imam veoma dobro iskustvo sa gewindama jer imo sam ih na 2 auta do sad a sad ih furam na yugu isto , gewindu nemoze svako dako da servisira trebas prvo da vidis gle je pustila ta gewinda ulje kraj klipa dal je otiso semening ili dal je na navoju gdje se zatvara amort i onda sipas ulje za amorte koje ti odgovara za tvoju potrebu gusce ili radje. ja naprimer imam gusce jer sam gevinde radijo na relly sistem a tako isto ulje sipa i roki-acktros jer kod mog druga su radjeni i jedni i drugi
 
Član
kod mene su "gewnide" ali ne one kod kojih se opruga stisce kad spustate auto, nego kod kojih je opruga iste visine, samo sto na navoju hoda gore dole...
sto se tice ponasanja.. auto je stabilan, nije skroz u podu... ali je pretvrd.. to sam stavio iz razloga sto mi je sa podrezanom fabrickom oprugom na neravnini znao tocak zapet za rub... od kako sam stavio ove gewinde.. to mi se nije desilo..
 
Al_Galone je napisao(la):
KW gewinde mozete poslati nazad u njihovu fabriku na reparaciju i opet dobiti garanciju na njih!
ajoj,ko zna gdje to dosad bilo i sta je preslo,pitanje da li bi uvazili garanciju i gdje bi to morao odnijeti:icon_rolleyes:
 
Član
Golf2gti16v je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
KW gewinde mozete poslati nazad u njihovu fabriku na reparaciju i opet dobiti garanciju na njih!
ajoj,ko zna gdje to dosad bilo i sta je preslo,pitanje da li bi uvazili garanciju i gdje bi to morao odnijeti:icon_rolleyes:

ne bi na garanciju sigurno proslo druze, nego je al_galone vjerovatno mislio da se posalju u fabriku na reparaciju, da njima platis ;)
 
ja sam cuo da ime neko u banja luci ko zna to da servisira al sam samo cuo neznam oje znaci.a znam u srbi ko to radi dobro imaju dva servisa koji samo to rade znaci i ja mogu za ljude da dam garanciju kako rade
 
Ja sam na cougaru imao KW gevinde nove kupljene V2 i ima liska u garazi koliko je bio spusten. Malo je reci da sam divljao cestom i krivinama a auto se ponasalo kao na sinama. isto tako mi je sad sa golfom sad ako je pola cm guma od ruba ok nemoze se divljati jer dere gumu al 2cm razmak.
Vozio sam pravo puno auta sa tvornickim ovjesom i to je neuporedivo, tvornici ovjes je samo bolji u pogledu udobnosti drugo sve nema smisla pricati.
pozz
 
Top