Iskustva sa ovim xenon kitovima?

Iskustva sa ovim xenon kitovima?

Član
Liga je napisao(la):
allroad je napisao(la):
ja koliko znam kad trepere znaci da ne valjaju.. ja bi to odma u smece
jel to neka tajna kako se rijesi? Koliko naplacujes? Svaka cast ako znas rjesenje, ja sam te uvijek mijenjao

Te iste xenone stavis na drugo neko auto i tamo rade bez problema... dolazio sam u dodir sa dosta skupljim xenonima koji imaju isti problem... nesto se ne poklopi kako treba i nece da rade kako bi trebalo...

U sustini i nije tajna, al ima vise nacina da se to rijesi u zavisnosti koje je auto u pitanju...

Skrabo je napisao(la):
mario05 je napisao(la):
sve je tu negdje. ali ja sam uzimao i jeftinije i skuplje varijante. jeftinije varijente slabije svijetle nego one koje sam kupovao kod ede.
opet kad budem sebi uzimao uzimam samo kod njega.

aha..dobra informacija ;)
meni je pozelenila jedna sijalica pa zato hocu da uzmem rezervnih dijelova :cool:

to je ono sto je najbitnije... pouzdan dobavljac i onda ne razmisljas puno, nego kupis provjereno, a to je u svtari (kada sve saberes) najjeftinija varijanta... ;)

e bas tako vidicu sada da narucim malo skuplje ali je makar provjereno vise i pouzdanije ;)
 
Član
Ma mozes i ove kupit , ko god ih je spajo na golf 2 dobro rade al uvijek je bolje skuplje sta uzet :D

Sijalice su u principu sve iste samo je razlika u kvaliteti balasta
 
Član
Liga je napisao(la):
allroad je napisao(la):
ja koliko znam kad trepere znaci da ne valjaju.. ja bi to odma u smece
jel to neka tajna kako se rijesi? Koliko naplacujes? Svaka cast ako znas rjesenje, ja sam te uvijek mijenjao

Te iste xenone stavis na drugo neko auto i tamo rade bez problema... dolazio sam u dodir sa dosta skupljim xenonima koji imaju isti problem... nesto se ne poklopi kako treba i nece da rade kako bi trebalo...

U sustini i nije tajna, al ima vise nacina da se to rijesi u zavisnosti koje je auto u pitanju...

Skrabo je napisao(la):
mario05 je napisao(la):
sve je tu negdje. ali ja sam uzimao i jeftinije i skuplje varijante. jeftinije varijente slabije svijetle nego one koje sam kupovao kod ede.
opet kad budem sebi uzimao uzimam samo kod njega.

aha..dobra informacija ;)
meni je pozelenila jedna sijalica pa zato hocu da uzmem rezervnih dijelova :cool:

to je ono sto je najbitnije... pouzdan dobavljac i onda ne razmisljas puno, nego kupis provjereno, a to je u svtari (kada sve saberes) najjeftinija varijanta... ;)


sorry na off-u
kako bih mogao rijesiti to treperenje?
mozda kondenzatorom?
 
Super Moderator
Liga je napisao(la):
Te iste xenone stavis na drugo neko auto i tamo rade bez problema... dolazio sam u dodir sa dosta skupljim xenonima koji imaju isti problem... nesto se ne poklopi kako treba i nece da rade kako bi trebalo...

U sustini i nije tajna, al ima vise nacina da se to rijesi u zavisnosti koje je auto u pitanju...

Aha ok hvala ti znaci ima dosta caka ;)
Znam da ima razlike od auta do auta meni na golf 5 dok sam imao kad upalim duga svjetla kratka se ugase..pocnu treperiti i ugase se, stavim druge balaste sve uredu
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
Liga je napisao(la):
Anais je napisao(la):
Mislim da su ovi kod mene.... zamjenio 5-6 setova na svakom su mi treperale sijalice... jbg neznam sta da ti kazem... ako hoces imalo kvalitetnije aftermakret xenone trazi OLLO

to sto trerepcu se da rijestiti, samo se trebas javiti na pravo mjesto... ;)

a za 65KM sam sebi mozes dati garanciju... :)

da. postoji rjesenje za treperenje. davno rijeseno i skontano ;)
jelde liga 2x ono sto spojis na ovo i utaknes u to i sve na kraju besprijekorno radi

emire druze, ti si mi prodo i pravio si se da neznas sta je problem? I na kraju opet sam ti ostavio lijepo pare i nisam htjeo reklamirat i vracat i ovo i ono jer smo "drugovi" i ovo mi nije prvi set koji sam od tebe uzeo

Neznam koji je fazon sad kurcit se da znas rijesenje, a mene si zavalio? Nisam to od tebe ocekivo druze boga mi...

Ugradis mi xenone, uredno ti platim iako su neispravni jer trepere ti se pravis da neznas razlog a ovde se kurcis kako znas?

Fakat si me iznenadio
 
Član
saznao i ja prije 5 dana (probao i djeluje). jbg da sam znao ranije rijesili bi tada, liga i ja smo o tome davno pricali ali ni ja ni on se nismo usudili da to pokusamo (skupa investicija za probavati na tudjim autima), jednostavno je to bila samo ideja jednog elektronicara i jednog sa brdom ideja.
sada im nema lijeka jer su vec dovoljno istrzani.

jbg sorry nije do mene, ideja je bila u razradi tako da nismo mogli experimentisati tako da se i kod tebe zalomilo isto. kod nekih rade savrseno a kod nekih trzaju, iste xenone imam na autu vise od godinu i ne trzaju ni sekunde. jednostavno sam kupio sebi jos jedan set i ugradio i na duga svjetla i opet ne trzaju.
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
saznao i ja prije 5 dana (probao i djeluje). jbg da sam znao ranije rijesili bi tada, liga i ja smo o tome davno pricali ali ni ja ni on se nismo usudili da to pokusamo (skupa investicija za probavati na tudjim autima), jednostavno je to bila samo ideja jednog elektronicara i jednog sa brdom ideja.
sada im nema lijeka jer su vec dovoljno istrzani.

jbg sorry nije do mene, ideja je bila u razradi tako da nismo mogli experimentisati tako da se i kod tebe zalomilo isto. kod nekih rade savrseno a kod nekih trzaju, iste xenone imam na autu vise od godinu i ne trzaju ni sekunde. jednostavno sam kupio sebi jos jedan set i ugradio i na duga svjetla i opet ne trzaju.

A znaci znao si da postoji mogucnost da ce mi treperit? Pa da si bio drug kao sto sam te smatro za drugom trebo si mi to isto rec ko covjeku. A ne ti si postavio i usutio se dok ja nisam primjetio da trepere, i kad sam ti opet dosao da pogledas pravio si se da neznas zbog cega trepere, a ocigledno si znao... cak si stavljao lafo druge setove i na kraju ispade da je do mog auta...

Mogao sam i ja dzubre ispast emire nije poenta u tome....

Jednom se zajebo, vjeruj vise necu... draze mi je tebi bilo pare davat za xenone a uzeo sam ih od tebe mislim na zadnja 3 auta + sijalice... i ti na kraju ovako postupis?

;)
 
Član
Anais je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
saznao i ja prije 5 dana (probao i djeluje). jbg da sam znao ranije rijesili bi tada, liga i ja smo o tome davno pricali ali ni ja ni on se nismo usudili da to pokusamo (skupa investicija za probavati na tudjim autima), jednostavno je to bila samo ideja jednog elektronicara i jednog sa brdom ideja.
sada im nema lijeka jer su vec dovoljno istrzani.

jbg sorry nije do mene, ideja je bila u razradi tako da nismo mogli experimentisati tako da se i kod tebe zalomilo isto. kod nekih rade savrseno a kod nekih trzaju, iste xenone imam na autu vise od godinu i ne trzaju ni sekunde. jednostavno sam kupio sebi jos jedan set i ugradio i na duga svjetla i opet ne trzaju.

A znaci znao si da postoji mogucnost da ce mi treperit? Pa da si bio drug kao sto sam te smatro za drugom trebo si mi to isto rec ko covjeku. A ne ti si postavio i usutio se dok ja nisam primjetio da trepere, i kad sam ti opet dosao da pogledas pravio si se da neznas zbog cega trepere, a ocigledno si znao... cak si stavljao lafo druge setove i na kraju ispade da je do mog auta...

Mogao sam i ja dzubre ispast emire nije poenta u tome....

Jednom se zajebo, vjeruj vise necu... draze mi je tebi bilo pare davat za xenone a uzeo sam ih od tebe mislim na zadnja 3 auta + sijalice... i ti na kraju ovako postupis?

;)

nije lafo druge nego bas druge, i desavalo ti se isto. procitaj sta sam ja gore napisao.... kod nekih auta trepere a kod nekih ne. sta to govori da nije svako auto za xenone pogodno. iste setove si imao na svim do sada autima koje si kupovao i jel ti samo na alfi treperilo? naravno da je samo na alfi treperilo jel to znak da sam te ja zajebao ili da ti nesto na autu ne odgovara xenonima. jesmo li ih direktno spojili na akumulator i nisu treperili. naravno da nisu. cim se spoje na instalaciju oni trepere.
 
Član
Neznam ja koje si ti meni setove prije stavljo, jer si donosio samo sijalice i balaste.. ovo je prvi put da si u kutiji donio... nebitno bilo proslo... samo da si reko da mi se to moze desiti sve bi bilo 5.

;)
 
Član
Anais je napisao(la):
Neznam ja koje si ti meni setove prije stavljo, jer si donosio samo sijalice i balaste.. ovo je prvi put da si u kutiji donio... nebitno bilo proslo... samo da si reko da mi se to moze desiti sve bi bilo 5.

;)

ja ti se evo javno izvinjavam ako ti to ista znaci. ali vidio si da sve extra radi dok se ne spoji na instalaciju. ne daj mi lagati drzao si sijalicu u ruci dok sam ja spajao na akumulator.
 
Super Moderator
Moze se druze svakom desit eto procitaj sta sam ja napisao da je bio problem na Golf 5
 
Član
Jebat ih sad, sta im ja mogu... bio bi sretniji od tebe da mi ne trepere ali sta je tu je
 
Član
Ako je rješenje da se spoji na akumulator, što ne uradiš tako, a neka ti originalni džekovi fara budu kao prekidač da ih aktivira. Meni je tako bio H4 bi-xenon spojen i sve OK bilo. Sada cu kupiti neke bolje za ovaj auto, h1, 200 km koštaju, EFX marka, tvrde da daju doživotnu garanciju.
 
Super Moderator
cuj dozivotnu pa i originalni xenoni se pokvare :D
a dobar ti je prijedlog dao kolega.. jer vidis kad spojis na instalaciju trepere a ovako ne trepere. Kako ti je spojeno jel na dzek od sijalice koju si prije koristio ili prije dzeka?
 
Član
Kako sljaste ksenoni na one obicne farove. je li kao one ksenon sijalice ili bolje :D:icon_question:
 
Top