Iskustva sa 2.5 tdi motorom u passatu ?

Iskustva sa 2.5 tdi motorom u passatu ?

Član
Kupio sam neki brodic pa mi treba nesto sposobno da ga mogu vuci na prikolici.
Malo sam snjuhao po oglasima i ima dobrih 4Motion 2.5 tdi passata karavana.

znam da su mnogi kukali sa A6-cama na taj motor zbog bregastih itd.

da li ko ima iskustva direktnog sa ovim motorom a ne da je cuo od tetkine tetke tetka
 
Član
Drug ima onog passata iz 2002 godine, na satu ima preko 400 000, nije nikad imao neki veci problem. Svake sedmice ide za austriju i nazad, drug mi je jako blizak pa da ne bude prenosim rekla kazala, druzimo se, vozio sam taj auto dosta puta. Dva puta sam isao za italiju s njim, dobro se ponasao, nema onih nekih standarnih boljki tipa bregaste i slicno, 180ks je model
 
Legend
moj savjet da bjezis od 2.5 motora u svkaom slucaju..
ako vec trazis bolje ti je stavit plin na 1.8t ili uzet a6icu sa 2.4 motorom, nesto skontaj ugl bjezi od tof 2.5 samo ce te glava zabolit..
 
Član
Imao sam 2.5 TDI,služio nas dosta vremena bez ikakvih problema,samo sipaj i gas.To što .nOKe govori da bježiš od tog motora je zbog toga što kod nas slabo ko održava ovaj motor jer je fkt skupo održavanje,ali zato ima predobar zvuk :)

Kod mene bio onaj od 180 ks,njega gledaj,nipošto onaj od 110 kw-150 ks i da čuvaj se automatika kod njih :)

Samo gledaj da je održavan 2.5 tdi,tad ne bi trebao imati kvarova,mada je to teško naći.Izbjegavaj automatik ako ti nije do ulaganja,ako ćeš 2.5 onda barem ganjaj manualca,barem problem manje.Znam da je kod mene na A6ci stalno trzalo auto kad hoću krenit.
 
Poslednja izmena:
Super Moderator
Nije to samo do odrzavanja kod nas. Vani ljudi odrzavaju taj auto pa se opet iste stvari kvare na istoj kilometrazi, samo sto u njemackoj kad im se pokvari oni sve novo opet stave nema ko kod nas da se krpi malo vako malo nako jer im treba auto svaki dan putuju na poso i nije bitno koliko kosta popravak. Sto se tice zvuka on je fin samo iz kabine, a vani kad si pored auta klasicni traktor :) isto tako i na auspuh samo puse :)

Uglavnom nije auto za pohvalu. I na 1.9tdi ode bregasta al je jedna i dosta jeftinija i manje se kvari, a 2.5 pored bregastih ima i more drugih stvari
 
Legend
Imao sam 2.5 TDI,služio nas dosta vremena bez ikakvih problema,samo sipaj i gas.To što .nOKe govori da bježiš od tog motora je zbog toga što kod nas slabo ko održava ovaj motor jer je fkt skupo održavanje,ali zato ima predobar zvuk :)

Kod mene bio onaj od 180 ks,njega gledaj,nipošto onaj od 110 kw-150 ks i da čuvaj se automatika kod njih :)

Samo gledaj da je održavan 2.5 tdi,tad ne bi trebao imati kvarova,mada je to teško naći.Izbjegavaj automatik ako ti nije do ulaganja,ako ćeš 2.5 onda barem ganjaj manualca,barem problem manje.Znam da je kod mene na A6ci stalno trzalo auto kad hoću krenit.
Kako ces molim te znati je li odrzavan ili ne, sta ces otvarat motor pa gledati kakve su bregaste klackalice, senzori bregastih, puma jedna, druga ?
Ovo sto ti ja kazem kazem ti jer sam imao taj motor, i znam sam sta kupujem i svjesno sam ga kupio i isto tako sam se napravio pametan pa uzeo auto iako ima 21321 problema sa njim i kockao sam se..
Na kraju sam za 3 godine ulozio preko 7000 u taj auto, iako je "bio odrzavan" ali bregaste, klackalice, pumpa, mjenjac, senzori bregastih, na kraju kad smo ga prodali nakon nekih 4-5 mjeseci mu je crkao i turbo.. Ne kazem ja da se treba auto vozit i ne servisirat ga nikad, ali taj motor sam po sebi nema nikakvog smisla jer trosi a ne ide, plus ima milion problema .. ako bi vec uzimao a6, ganjao bi prije 1.9 tdi sa 130ks i chipovao ga i isao bi bolje nego iti jedan taj 2.5 a bio bi miran sto se tice tih nekih glupih kvarova i problema koje ima 2.5..
Pored toga, ima i benzinaca pa moze se izabrati..

E sad vezano za tvoj auto, moguc da ti nisi imao problema sa tim autom, ali onaj poslije tebe ko ga kupi imat ce sigurno, taj motor jednostavno sam po sebi, konstrukcijski ima mane i probleme, to su stvari koje jednostavno servisiranjem ne mozes izbjeci..

Ugl da ne duzim, moj je bio 2003 god 114kW ("noviji motor") onaj "bez problema" .. sa nekih 300k na satu

ovo tvoje za zvuk necu komentarisati, od svih dizela, dizel sestak zvuci preglupo, pogotovo taj 2.5 zvuci isto kao traktor.. fuj
 
Imao sam u fameliji A4 B5 s 2.5 motorom quattro i manuelac. Pumpa mu je skidana barem dva puta, isto toliko puta se otišlo ii do SLO i IT da se nađe bolja, i jedan iz švicarske motor dotjeran, kad se ugrije teže pali, dizne jebeni problem, od 3 motora 2.5 našlo se jednu 4 dizne da valjaju. Vlasnik je još mehaničar i sve to, i na kraju ga je zamjenio molio boga samo da se riješi tog auta. Vrlo teško skinuti dizne jer moraju poklopci ventila, remenje je oko 700 KM, i troši fuj. Ova priča da se troše bregaste i to je već opće poznato, i model je 110KW.

Na kraju sam gledajući to sve, i par puta vozajući popišao sam se na taj auto, jer uzmeš 2.8 benzin isto troši a jebeno rahat.
 
Član
Ako već ganjaš neki dizel šestak za vukljarit prikolicu , nema ga boljeg od 530d e39.
Jer ima provjereno najbolji velikolitreni dizel motor , a sama e39 linija je jako kvalitetan auto i provjereno se dobro nosi sa svim vrstama prikolica i tereta.
2.5TDI može doći u obzir samo ako ima 5 cilindara , V6 je preporuka , ali samo crnom dušmanu:D
 
Član
To su motori pravljeni za otvorene voznje , znači sad sjedeš u njega i ideš 200 kilometara autoputa ,
nije pravljen da voziš 402 street race niti da taxiras po gradu.
 
Član
Ja sam čovjeku prenio svoje iskustvo tj. iskustvo mog oca,nebitno sad.Nisam rekao da je taj motor Bog među motorima niti koji q.Nas je služio bez ikakvih problema.samo eto što je automatik na njemu crkao(prije nas).Što se tiče zvuka u kabini je meni moćan,a i vani može proći.a na leru da radi kao traktor-on upravo tako radi.Uglavnom mu je bolje da gleda ko što gore neko navede e39 530d i nek uživa.2.5 tdi je loš,znam ja to i sam,ali čovjek je pitao za ovaj motor i ja mu prenio iskustvo :)


Uostalom,njemu ako će se desit sranje,desit će se i sa 1.9 TDI,ipak su polovna auta i nikad se ne zna.Samo bezveze raspravljamo... Mani se 2.5 TDI i ćao
 
Član
Ja imao 2 godine Passata 2.5 TDI 132kw 2004 godina, redovno servisiran,, osim ulja, filtera, diskova i disk plocica nikad sijalice nisam zamijenio. Razlog sto sam prodao je sto puno trosi a ne ide, ostalih problema nisam imao, u biti ne bih ga vise kupio.
 
Top