Iskustva Renault Scenic II, 1.9 dci

Iskustva Renault Scenic II, 1.9 dci

Član
e ovako prije mjesec sam uzeo scenica 1.9 dci 88kw 2004 god i odusevljen sam tim autom, extra oprema odrzavanje nista skuplje od ostalih auta ovog godista, set zupcastog (vodena pumpa,spaner,filter zraka i filter klime) sa rukama 400km smijesno prednji diskovi 90 km (promjera 285 mm) i 130 km veci (300 mm), pakne od 40 do 60 km, kugla 10 km eto iz prve ruke, to je sto sam ja imao zamjenit kod sebe i sad :123:
 
Član
CUPRA SX je napisao(la):
e ovako prije mjesec sam uzeo scenica 1.9 dci 88kw 2004 god i odusevljen sam tim autom, extra oprema odrzavanje nista skuplje od ostalih auta ovog godista, set zupcastog (vodena pumpa,spaner,filter zraka i filter klime) sa rukama 400km smijesno prednji diskovi 90 km (promjera 285 mm) i 130 km veci (300 mm), pakne od 40 do 60 km, kugla 10 km eto iz prve ruke, to je sto sam ja imao zamjenit kod sebe i sad :123:

E super i hvala ti na ovakvim konkretnim podacima! Jesi li zadovoljan sa potrosnjom? Jeli bauk oko uskog pristupa motoru ispod haube? Nebih zelio radi mijenjanja sijalice, ili zamjene akumulatora, da ga vozim u ovlasteni servis ili da bude problematican majstorima van ovlastenog servisa i sl.. I reci mi gdje ga ti odrzavas? Pretpostavljam da ove cijene dijelova sa rukama koje si ti naveo, nisu u ovlastenom servisu, tamo bi to bilo dosta paprenije?
 
Član
potrosnja je oko 8.5 l po bordu gradske sto je pristojno ako uzmes u obzir njegovu tezinu a i snagu, na putu za Mostar znaci otvorena uz klimu cijelim putem potrosnja je pala na 6.7 l, pristup motoru jeste malo skucen ali nije bauk sto ti kazes, ja sam servis radio na Ilidzi u pejtonu kod Mladena servis Božić a dijelovi su iz AC Školjić a imas isto extra servis za reno kod pumpe petrol line, covjek radi samo reno vozila, ako te sta jos zanima samo pitaj
 
Član
CUPRA SX je napisao(la):
potrosnja je oko 8.5 l po bordu gradske sto je pristojno ako uzmes u obzir njegovu tezinu a i snagu, na putu za Mostar znaci otvorena uz klimu cijelim putem potrosnja je pala na 6.7 l, pristup motoru jeste malo skucen ali nije bauk sto ti kazes, ja sam servis radio na Ilidzi u
pejtonu kod Mladena servis Božić a dijelovi su iz
AC Školjić a imas isto extra servis za reno kod pumpe petrol line, covjek radi samo reno vozila, ako te sta jos zanima samo pitaj
Kao sto kazes za te vrste auto nije velika potrosnja i odrzavanje. Ovaj auto me privukao tragajuci za autom koje bi bilo najbolji izbor do
nekih 10.000KM. Privukao me neplanski tragajuci za nekim kompaktom poput focusa,meganea i slicnih.. Na meni je da
odlucim. Kada se gledaju finansije i sto manja
potrosnja, mozda je odluka ipak i dalje na strani nekog od stedljivijeg kompakta koji je laksi i ciji je prosjek jos nizi. Dijelovi i odrzavanje su izgleda tu negdje,bar potrosni dijelovi. S druge strane ako se odlucim za nesto vise "od obicnog auta" tu je bez puno dileme scenic. Tako nekako.
Ako ima jos neko bilo sto korisno napisati dobro
ce mi doci da cujem razlicita misljenja prije konacne odluke.
 
Top