Iskustva i mišljenja o ZTE i huawei telefonima

Iskustva i mišljenja o ZTE i huawei telefonima

Član
Nista znaci nije pokrenuto , android je 4.4.2 i zauzma toliko manje vise....starije verzije su zauzmale manje....
Restartuj mobitel bez upaljene WIFI i prije toga porkrenutih 10 aplikacija pa zatvorenih, pa onda kad se mob resetuje i upali onda uslikaj :) jer na mobitelima koji imaju 512 rama KitKat radi bez problema, ja gledao i koristio mobitele koji imaju samo 512 rama, osim ako je kod tebe android od samsugna recimo koji ima svoje stvari na njemu pa to pojede ram kao sto je kod mene Motorola Blur na njemu pa samo to uzme 200 i vise MB, ali rijesio sam ja i to :)
https://developer.android.com/about/versions/kitkat.html
Ovo je jos jedan
The updated software, previously very CPU/GPU-intensive, would now run on 512MB of RAM, for instance. That meant older handsets, right down to budget offerings and models from pre-2011, could run the software...
 
Član
Prednost iphonea je sto se IOS pravi samo za iPhone, dok Android koristi jedno bar 1000 razlicitih telefona i on mora raditi na svim.
upravo to, oni prilagode software svom hardware-u. Meni dosta bolje rade app na iosu nego androidu. Ponavljam se, nisam njihov ljubitelj radi cijena i malih display-a!

Hajde evo, uradim antutu benchmark na I9100 i ostvarim recimo 10000 poena (1.2 dual core 1gb ram mali 400 gpu) a sa huawei-em Y530 ostvarim 12000 score (dc 1.2 512 ram i adreno 320 gpu čini mi se), I9100 puno bolje radi, eto grafike nećemo poredit, ali brzina rada je neuopoerdiva ;) Tako da i ti testovi padaju u vodu, realno gleadjući :)

evo test

Što se tiče rama, zašto ga čistite? Ram je brža memorija nego flash... odma će i brže app dić sa rama nego iz flash memorije... Ti čistači su glupost, jedini po meni koristan je cache cleaner, svakih par dana da se očisti, ne laufa u pozadini i super :)
 
Član
RS Turbo, nije samo to do performansi. Nije 1.4GHz 1.4GHz isto ko što sam čito da xflow motor od 150KS ide bolje od zeteca sa 200KS. Nisam ljubitelj iphone-a ali rade odlično, koristim 5s ( dual core 1.3GHz i 1GB RAM) i koristim s2 (dual 1,2 i 1GB RAM) i ne mogu se porediti, ako je to radi 100MHz onda stvarno :D Ne treba se zamarati time što piše, ima mnogo više faktora. I dan danas ipad prve generacije sa 256 rama i 1000 mhz cpu radi ko singerica... Skupi jesu i sve to stoji, ali ovo samo navodim da se ne gledaju samo performanse i ono što piše, jer eto poredim i kameru na 5s i na s2 i nebo i zemlja, iako bi čovjek reko da su iste jer su 8mpx, ali to nije mjerilo .

Ne ide da poredis 5s i s2...ip je izaso sep 2013 a s2 2011 u feb...
ip4/4s vs s2/s3
5/5s vs s4/s5
ip6 vs ...

Imam i android i ios... po meni android je puno bolji i jednostavniji. Ovo je moje iskustvo poslije 7 godina rada u toj haj nazovimo je bransi :)

Apple proizvodi su malo poglupi sto se ne moze prosiriti memorija uredjaja ili da platis velike pare za 64gb a dok na androidu kupis micro sd card za male pare i eto rijesen problem.
Ram memorija od androida dodje isto sto i na ipadu il *ajfonu obicna memorija. Ako imas 16gb memorije....instaliras par igrica i trc ne mozes nista vise da uradis...A kod mene pise da mi je zauzeto 1.2gb od 2gb RAM memorije ali telefon normalno radi...ne vidim problem tu
 
Član
I ovdje ios vs android :)

Osobno koristim iOS i vise mi lezi od androida a koristio sam i jedno i drugo, volim promjenit telefon tj platformu da vidim u koja je doba android dosao.

Slazem se da bolje aplikacije rade i ljepse su, kao da im developeri vise paznje daju, a na kraju krajeva stavi se u poziciju programera.

Evo npr skype

Jel ti lakse napravit aplikaciju za jedan sustav i 10ak uredjaja da to radi kako treba, ili da radi dobro na koliko ono samo modela android telefona ima???
Mislim preko 10000.

Ti ako si ozbiljan programer trebao bi istestirat aplikaciju na bar par uredjaja, al bola na androidu milijon verzija ekrana, rezolucije itd.

Android ima svojih prednosti, daleko od toga, bas zato se razmisljam opet malo presaltat malo, al sam siguran da cu se opet vratiti na iOS.

O optimizaciji iOSa da ne govorim.
 
Član
Što se tiče te brzine meni je windowsphone bio najbrzi do sad, imam lumiu 520 , 1Ghz procesor i 512RAM, nikad nigdje nije zaštekao, a wacapp, facebook, viber, accuweather non stop pozadini radili. iste te aplikacije i sad u pozadini gone na huawei g630 i takođe nema kočenja nikad .
 
Član
ne poredim ih direktno, samo hoću reć da se ne može samo gledati ono što piše, količina rama i brzina u mhz nije jedino mjerilo... Svaki apple-ov uređaj sa manje hardvera radi isto ili bolje od drugih... Imo sam i S3 i nije bio brz kao 5s, a s3 ima quad core procesor... Samo nemojte puno vjerovat tim specifikacijama, jer nekad uređaj sa dual corom radi bolje od nekog quad core-a... ako imate priliku probajte, testirajte ;)

To je sad već stvar softvera. Kod mene na Nexusu 4 je čisti Android i telefon leti. Evo ti još jedan primjer. Buraz je imao Samsung Captivate Glide, neka verzija Galaxy S2, po specifikacijama solidan telefon 1.0 dual core i 1GB rama. Telefon je bio nevjerovatno spor. I stavim mu ja drugi ROM, Cyanogen, koji je u suštini čisti Android, i telefon se preporodio, isto kao da sam drugi imao u ruci, radio je brže, igre nisu zapinjale, sve radnje su bile brže i tečnije. Dakle, problem je što bi Englezi rekli bloat koji Samsung natovari na telefon i ne može da radi kako treba.
 
Top