Iskustva Fiat Punto 1.4 GT Turbo

Iskustva Fiat Punto 1.4 GT Turbo

Raja , ako mi može neko reći išta o ovom' autu ... Drug želi da kupi navedenog' Punta ... Pa bi' volio da mi kažete koje su mu mane , šta , kako ??
Hvala unaprijed :)
 
Legend
znam da je dado imao dosta problema sa tim autom, nikad ga nije mogao ustimat da valja, stalno neki problemi, poslije toga elvis ga uzeo, radio turbinu par puta, nesto oko vakuma, elektronike bla bla opet problemi.. Njegov je bio crni, ako je to taj bjezi od tog auta bas, lijep auto bio stvarno za svaku pohvalu ali eto sa nekih milion problema..

generalno ako nije bas neki zaljubljenik FIATa, nek ga zaobidje..
 
Član
Bio sam vlasnik jednog takvog, auto puno trpi modifikacija motora ( jace turbine, dizne, cipovanje ) ali mu je mana sto je rijetko koji ispravan, MAF senzon ni kod jednog ne radi kako treba, regulator leptira na svakom pukne od temperature a naci ga premija da radi ( odg sa alfe 1.4TS i 1.6 TS ) ;)

Sve u svemu, ako ne nadjes dobar primjerak a ja mislim u BiH da neces naci ni jedan dobar bjezi od toga iskreno neces biti nikada miran uvijek neki klinac te handri ;)
 
Član
znam da je dado imao dosta problema sa tim autom, nikad ga nije mogao ustimat da valja, stalno neki problemi, poslije toga elvis ga uzeo, radio turbinu par puta, nesto oko vakuma, elektronike bla bla opet problemi.. Njegov je bio crni, ako je to taj bjezi od tog auta bas, lijep auto bio stvarno za svaku pohvalu ali eto sa nekih milion problema..

generalno ako nije bas neki zaljubljenik FIATa, nek ga zaobidje..

taj auto mi je oduzeo 5 godina zivota a i elvisu takodje, cuo sam da su ga momci poslije elvisa slupali, sreca njihova jer taj auto nece vise nikoga unesreciti vjerovatno.
talijansko smeće
jos imam noćne more
 
Član
taj auto mi je oduzeo 5 godina zivota a i elvisu takodje, cuo sam da su ga momci poslije elvisa slupali, sreca njihova jer taj auto nece vise nikoga unesreciti vjerovatno.
talijansko smeće
jos imam noćne more

Dobro realno ti si onoga uzeo kao grob grobova sto se tice motora, instalacija sa luster stezaljkama spojena, a i znam od kojeg je frajera dosao i kakve su sve mudrolije radili na njemu prije prodaje.

Kod mene je bio sve uredno ekstra al nakon nekog vremena je otisao regulator leptira koji mi je zadavao ogromne probleme a imao 3 u gepeku ( jedan za hladan motor, drugi za topal, treci za trke ) :D

I iz moga punta je izvadjen motor, sad se vozi na nekom obicnom 1.4 iz Tipa.
 
Član
Dobro realno ti si onoga uzeo kao grob grobova sto se tice motora, instalacija sa luster stezaljkama spojena, a i znam od kojeg je frajera dosao i kakve su sve mudrolije radili na njemu prije prodaje.

Kod mene je bio sve uredno ekstra al nakon nekog vremena je otisao regulator leptira koji mi je zadavao ogromne probleme a imao 3 u gepeku ( jedan za hladan motor, drugi za topal, treci za trke ) :D

I iz moga punta je izvadjen motor, sad se vozi na nekom obicnom 1.4 iz Tipa.

to jeste sigurno,
znam da se elvis rodio kad ga je prodao isto kao i ja, iako lik vazi za dobrog mehanicara i momka koji je svako auto doveo u red sto nije slucaj i sa puntom. zali Boze para i vremena koje smo on i ja ulozili u taj auto.
 
Član
Neka kupi punto JTD nabaci mu novu mapu i eto ide ko i taj turbo benzin :D manje trosi nema problema sa održavanjem
 
Član
Neka kupi punto JTD nabaci mu novu mapu i eto ide ko i taj turbo benzin :D manje trosi nema problema sa održavanjem

Sad da ce ici kao benzinac i ne bi se slozio... oba sa standard mapama, JTD ni prici ne moze turbo benzincu, cipuj oba opet JTD ni prismrditi nece moci turbo benzincu, a sto se tice potrosnje, koliko para toliko muzike, ako hoces da ide mora i trositi, a to da ide bolje od benzinca a da trosi k'o upaljac, to je smijesno :D, koliko snage toliko i potrosnja ide gore ;)
 
Član
Kupi Saxa VTS :D

Ne znam puno o tom autu, al znam jednog lika sa HR foruma koji je ebao sve po spisku talijanima zbog tog Punta GT. Kaze imaju neke 3 vrste "istog" motora koje su se ugradjivale u taj auto, pa je neke dijelove pravo tesko naci, a da odgovaraju da valja. Kupovanje novih bas i nije najeftinije u nekim slucajevima. Uglavnom prekomplikovan auto za odrzavanje, a sto se tice performansi, osim motora (kad je ispravan), u ostalom i nije bas u vrhu klase.
 
Član
Ja kolko vidim bio sam jasan kad sam pisao prethodni post, kupi jtd nabaci novu mapu i ici ce ko fabrički taj turbo benzin, nigdje nisam napiso da oba fabričkom stanju i oba chipovana idu isto !

Niko normalan ti nece ni poredit 1.4 turbo benzin i fabrički 1.9 JTD koji u puntu mislim da ima oko 90 ks, bez chpovanja JTD-a glupo je ih porediti!
 
Član
Slazem se s Bokijem, saxo vts je prava gradska jurilica, ide dobro , vjerovatno bolje od tog punta, trosi sigurno dosta manje a i pouzdani je definitivno.
 
znam da je dado imao dosta problema sa tim autom, nikad ga nije mogao ustimat da valja, stalno neki problemi, poslije toga elvis ga uzeo, radio turbinu par puta, nesto oko vakuma, elektronike bla bla opet problemi.. Njegov je bio crni, ako je to taj bjezi od tog auta bas, lijep auto bio stvarno za svaku pohvalu ali eto sa nekih milion problema..

generalno ako nije bas neki zaljubljenik FIATa, nek ga zaobidje..
Za tog' crnog znam , prijatelj je moj njega uzeo i slupao ... Sad ga prodaje u dijelove , ugl motor je čitav ostao ...


Hvala vam svima na savjetima ... Prenosim odma' informacije drugu , ovo je ispala samo jeftina opcija , jer ga momak prodaje hitno nešto ...
Uglavnom ništa od te kupovine nema 100% , jer nije ljubitelj Fiat-a svakako , samo se činila jeftina prilika , ali ne i dobra ...
Hvala svima još jednom ... :D
 
Top