Iskustva audi a6, 2.4 benz, 2001. g ?

Iskustva audi a6, 2.4 benz, 2001. g ?

dakle zanimaju me iskustva ako iko ima za ovaj automobil...dakle audi a6 2001-2002 g., 2.4 benzinac, sa ili bez quattro pogona...ako bih ga kupio ugradio bih plin...pa eto sva iskustva dobro dosla, mane, prednosti, odrzavanje, potrosnja, pogon, kako podnosi plin? unaprijed hvala :cool:
 
Legend
Ja sam prije 3 godine gledao 2.4 benz, bez boje, bez unutrasnjost, quattras, manje - vise full oprema (nije imao navigaciju i siber) i ovaj sto sam ja gledao bio je limuzina (ja sam trazio karavan)

Jako dobro ocuvan tamo-vamo, bas sa tim motorom, i istrazivao sam dosta oko toga, to su jako zahvalni motori u tim autima, 2.4, 2.6, 2.8, 3,0 (u starijim i ovim generacijama).. Nisu neki extra veliki potrosaci, sve ti zavisi koliko ti je teska noga, logicno, quattro ti je jos litar-dva, ali razmisli da li ces uzeti quattra zbog odrzavanja..
Da ne duljim puno o motoru, ostavit cu da neko pise ko vise zna, reci cu ti nesto vise o autu buduci da ga imamo u porodici vec 3 god..
Auto je savrsen za putovanja, jako udoban, prostran, buduci da si ti visok, neces imati problema sa namjestanjem sjedista kada neko udje da sjede iza tebe i ostalo.. Ovaj sto ja imam ima neku dodatnu izolaciju u vratima, i dupla stakla tako da nema apsolutno nikakve buke dok se vozis, cak i pri vecim brzinama. Sto se tice trapa, nije osjetljiv ko na passatu, ali ima dosta toga sto se mjenja od potrosnih dijelova, stim da je jako dobro projektovano, pa ako pazis, ne otkazuje tako cesto. Mi smo sa ovim audijem presli vec oko 100 000 i prezadovoljni smo stvarno, cak ni sa tim 2.5tdi nismo imali problema do sada, nadam se da necemo ni u buduce iako ga planiramo prodati..

Bilo kako bilo, ako hoces prostran, udoban, komforan, kvalitetan auto, siguran, za putovanja, to je definitivno auto za to, svakom bi ga preporucio.. I da, moram reci i da sam se vozio u generaciji poslije (2005 god i dalje) ali udobnost nije ni 10% kako je u ovom autu.

Sto se kupovine tice, cuvaj se kilometara, ova auta po njemackoj prelaze i po 800 000 pa ih bosnjo vrati to znas, dobro pregledaj sve sitnice, izdrzljivi su pravo pa se ne vidi na njima, znaci ismaru ili muhicu nek prerove elektroniku, pogledaj sve sitnice (pedale kocnice, gasa, volan, sjedista, plastike klime, svjetala itdi td)

sretno ;)
 
e Noke hvala ti puno na odgovoru...evo nakon nekih razmisljanja suzio sam izbor na sesticu, upravo jer trazim veci auto, nekako mi je on najbolji izbor...pa eto posto nemam nekih iskustava pogotovo sa benzincima, reko da pitam...
sad sa ili bez quattra ne znam, iskreno volio bih radi zime, ali nisam nikad imao quattro pa me malo strah odrzavanja i cijena...naravno ne zelim ja da dzaba vozam auto te klase, ali da nisu neke astronomske sad cijene...
pri kupovini ce obavezno uslijediti detaljan pregled :)...
uglavnom svako iskustvo, misljenje ili sl. je dobrodoslo :cool:
 
Legend
Sto se zime tice, 2wd je 0 bodova, jos ak je automatic (kao kod mene) mozes slobodno da places cim uhvatis prvog snijega, uzbrdice i to nista.. svakako da o tome trebas razmisljati, audi je jako tezak naprijed, ukopa se odmah, u paru sa automatskim mjenjacem je stvarno neupotrebljiv kada pricamo o snijegu.. stoga svakako da razmisljaj o tome, mislim da je automatski mjenjac, koliko god bio na losem glasu velika prednost kod ovih auta, odmoris se brate samo tako, jos recimo ak ima komande na volanu, pa onda kad ti je cejf uzmes malo vracas manja veca vamo tamo, kad ti se uziva, stavis ga u D i rahat si bas.. moja preporuka ti je svakako automatski mjenjac kod ovog auta, naravno dobro ga provjeri ;)
 
pa i ja nesto kontam da je 2wd poprilicno zeznut zimi...automatik isto dolazi u opciju, ali eto ne moze covjek bas puno birati kad kupuje polovan auto...bitno je naci dobar auto, da nije trulja, pa valjda ce se potrefiti :)...al automatik je stvarno extra odmor pravi, navozao sam se imsirove omege pa znam :), jos u kombinaciji sa nekim sestakom je to prava stvar...
uglavnom mi je bitno da motori ovi 2.4 nisu problematicni, i da auto generalno nema nekih sad ono bas mana...
 
Legend
Pa hbga, znas kako je, obicno, kazem obicno da me ovi bukvalci ne ispravljaju uz bolju opremu dobijes i automatica, saltanje na volanu itd itd.. eh sad sto se tice ovog 2.4 mi smo ga vratili sa servisa jer je bio udaren naprijed, bio je dobro uradjen pravo ali se nismo htjeli peglati sa tim.. generalno kazem ti, najveci problem kod ovih auta je sto puno predju, stoga jedino na to pazi, vjeruj mi sve ostalo, manje vise.. ;)
 
Super Moderator
U biti dobar auto, 2.4 provjeren motor i dobar. Ganjaj 2001 pa na dalje al gledaj da je facelift, jer ima ih 2001 a da nisu facelift
2.8 je tada izbacen a umjesto njega dolazi 3.0 i taj motor je dobar. Taj 2.4 ne trosi previse al nije ni za trke! Trazi quattra, nije velika razlika u odrzavanju, a u potrosnji jeste litar-dva..na otvorenom to ni ne osjetis
Ganjaj manual mjenjac, jest automatic gotiva, al tada automatic/tiptronic mjenjaci jos nisu bili ''usavrseni'' kao danas a ljudi ih nepravilno odrzavaju
Dobar izbor auta, dobro ga provjeri, nemoj preplatiti jer im je realno spala cijena!
 
Član
a sta je s onim 2.5 tdi motorima sa oko 120 kw cini mi se, uglavnom mislim na onu jacu varijantu.
Treba da mi labudicom dodje taj a6 audi karavan 2004 godina, full fullova, boose, navigacija, el.kozni sicevi itdd...
Motor je 2.5 tdi ima nesto oko 120 kw, nije znaci 110 kw i tiptronic je ?? Konkretno me samo zanima motor
 
Super Moderator
Dzeniii je napisao(la):
a sta je s onim 2.5 tdi motorima sa oko 120 kw cini mi se, uglavnom mislim na onu jacu varijantu.
Treba da mi labudicom dodje taj a6 audi karavan 2004 godina, full fullova, boose, navigacija, el.kozni sicevi itdd...
Motor je 2.5 tdi ima nesto oko 120 kw, nije znaci 110 kw i tiptronic je ?? Konkretno me samo zanima motor

Nije boose nego bose :D
A ima 110kW, 114kW, 120kW i 132kW
Taj je bolji od ovog 110kW, kao i sto je 132kW bolji, al sve je to do odrzavanja, od auta do auta, moze biti da je neciji od 110kW audi bolji od ovog 120 i 132
 
Član
allroad je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
a sta je s onim 2.5 tdi motorima sa oko 120 kw cini mi se, uglavnom mislim na onu jacu varijantu.
Treba da mi labudicom dodje taj a6 audi karavan 2004 godina, full fullova, boose, navigacija, el.kozni sicevi itdd...
Motor je 2.5 tdi ima nesto oko 120 kw, nije znaci 110 kw i tiptronic je ?? Konkretno me samo zanima motor

Nije boose nego bose :D
A ima 110kW, 114kW, 120kW i 132kW
Taj je bolji od ovog 110kW, kao i sto je 132kW bolji, al sve je to do odrzavanja, od auta do auta, moze biti da je neciji od 110kW audi bolji od ovog 120 i 132

izvinjavam se sto audi ima bbose :D

hvala na odgovoru, vidjet cemo sta sam kupio za tri dana
 
Član
Ja ne znam nikoga da se usrecio sa 2.5 TDI motorom bilo u audiju bilo u VW-u. Imam prijatelja sa A6 fasovale mu bregaste sto mu je standardna boljka. Ja sam ga vozio u 2007 Touaregu trosi ko lud, samo vristi a slabo ide, ali opet to je Touareg tesko je auto. Senzora je nacrkavalo hejbet.
Onda je imao neke fantomske probleme, vozim 100-120 ugasi se zakljuca volan pa da vidis veselja :) Fasovo DPF ali popravila ga je brusilica.

Ovo je najmanje sto je mogo se spustit

39060_425558522485_1298541_n.jpg
 
Član
ne znam to vala, mozda da je drugacije okrenut ili sta, ali znam da je 2.5 tdi i da ne valja kao ni u audiju :)
 
Član
leon1p je napisao(la):
ne znam to vala, mozda da je drugacije okrenut ili sta, ali znam da je 2.5 tdi i da ne valja kao ni u audiju :)

Gdje ti nece gorit lampice kad DPF popravljas bruslilicom :lol::lol::lol::lol:

imam mi drug 2.4 automatica oko pola godine nije imao neki problema, onako vise auto za kuliranja, dok drugi ima 3.0 to je vec druga prica hoce i gasa.
 
Top