Internet zarada (provjereno radi)

Internet zarada (provjereno radi)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Druže, možeš ti biti magistar nad magistrima, ako staviš ruke u džepove i čekaš kad će te ko zvati da radiš, džabe ti.
Ljudi završe škole, ali se namuče i da nađu posao, neće te niko napismeno moliti, zato opet se treba preznojiti dok se obezbjediš, a kad se obezbjediš onda si miran čitav život
;)
 
Član
zAaKy je napisao(la):
Druže, možeš ti biti magistar nad magistrima, ako staviš ruke u džepove i čekaš kad će te ko zvati da radiš, džabe ti.
Ljudi završe škole, ali se namuče i da nađu posao, neće te niko napismeno moliti, zato opet se treba preznojiti dok se obezbjediš, a kad se obezbjediš onda si miran čitav život
;)

Ili možeš ići od konkursa do konkursa i gledati kako levati dobijaju posao jer su plaitili ili ih neko "jak" gura...u ovoj državi do posla bez štele mita i sl. mogu doći ljudi koji su završili nešto čega nema puno u ponudi na tržištu rada...izvinjavam se na off-u...što se tiče teme lično ne vjerujem u ovakve stvari ;)
 
Član
Skoro sam na jednoj poslovnoj konvenciji upoznao momka od 26 godina koji zaradjuje preko 20.000E sedmicno, i do te svoje 26-te je prosao zemlje od Amerike do Indije i Kine.
Nebitan je on u ovome nego hocu da kazem par recenica koje je on meni rekao i koje su me natjerale da ono pravo razmislim o svom zivotu i zivotu ljudi koji su mi dragi. Pa evo podijelicu i sa vama...

"Zvanično 401€ je prosječna plata u BiH. Da bi se do nje došlo treba 12(16-18) godina ici u školu. Raditi 45 godina (540 mjeseci) (za nekog drugog) koliki je radni vijek za penziju (socijalnu pomoć). Dakle 401 x 540 = ~216.000€ toliko vrijedi prosječan život u BiH.
55-65 godina da bi ste zaradili stan u BL i solidno auto ?!?!
DA LI VI ZA SEBE MISLITE DA VRIJEDITE VISE ?
 
Član
E moj druže ljudi zarade za godinu za šta mi trebamo čitav život raditi.. obični ljudi u normalnim zemljama...
 
Član
slazem sraze ,danasnji poslovi su premalo cjenjeni i placeni,jer svako voli dat nekom krojacu 300km osnovna neego nekom ko trazi 400-500 ,jer ako ti neces doce onaj sa sela kojem je tih 300 dovoljno i on ce raditi,a ti prst u uho onda....jer je nemoguce ziviti sa jednom placom ,nekom normalnom oko 500 km ...a pogotovo ako imas dijete
 
Član
serialgf je napisao(la):
bez uvrede al jbo vas i skola . 10 likova ovdje kaze idi uci skolu. Mani se ti skole jer od skole nemas nista. Ja sam Magistar sporta i nisam marke zaradio od toga . Neces doci do para sa skolom . Nema posla dok ga sam sebi ne napravis.

drug nebih da potcjenjujem tvoj fakultet, ali probaj naci magistra saobracaja, elekrotehnike, graddjevine, masinstva ili nekog drugog tehnickog fakulteta na birou ja neznam nijednog.....
vidi prijatelju raja npr zavrsi politicke nauke, sami znamo kakav je kriterij i kakav je fakultet i on ocekuje posao sa tim... ma nema jarane od toga nista...
npr jarane ja iz mehanike na fakultetu moram znati proracunati bilo kakvu gredu, kocnicu, kardan, obrtanje tocka, kretanje vozila i jos milion keih stvari da sad nepisem... e za to je potreban mozak i zrtvovanje svega i svacega, e sad jarane znas koliko zavrsi magistarski na saobracajnom, mozes ih nabrojati na prste jedne ruke, ako nevjerujes slikam ti magistre prosle godine, ima u holu fakulteta slika... prema tome nemoj slati losu poruku ljudima, skolujte se ljudi, i jedna narodna poslovica "skola i djubre nikad nije propalo"
 
Član
evo i ja sam diplomirani informaticar pa sjedim kuci, bavim se kojekakvim radovima privatno, popravljam neke racunare, radim oko auta stosta, radio sam cak i kao konobar. Mladom covjeku se tesko zaposlit, nece te niko uzet pripravnicki da radis a kamoli sta drugo, znam po sebi,kucao sam na milion vrata, jedini odgovor koji dobijem jeste: "Javit cemo ti", a znate kako oni javljaju

imam osjecaj da bih bolje prosao da sam isao na zanat
malo smo skrenuli s teme, ali eto:icon_biggrin:
moramo se jadat, makar ovako jedni drugima:lol:
 
Knezho je napisao(la):
Skoro sam na jednoj poslovnoj konvenciji upoznao momka od 26 godina koji zaradjuje preko 20.000E sedmicno, i do te svoje 26-te je prosao zemlje od Amerike do Indije i Kine.
Nebitan je on u ovome nego hocu da kazem par recenica koje je on meni rekao i koje su me natjerale da ono pravo razmislim o svom zivotu i zivotu ljudi koji su mi dragi. Pa evo podijelicu i sa vama...

"Zvanično 401€ je prosječna plata u BiH. Da bi se do nje došlo treba 12(16-18) godina ici u školu. Raditi 45 godina (540 mjeseci) (za nekog drugog) koliki je radni vijek za penziju (socijalnu pomoć). Dakle 401 x 540 = ~216.000€ toliko vrijedi prosječan život u BiH.
55-65 godina da bi ste zaradili stan u BL i solidno auto ?!?!
DA LI VI ZA SEBE MISLITE DA VRIJEDITE VISE ?
sve je to do toga koliko ko vjeruje u sebe i zeli sebi dobro. kreni anketirati gradjane, preko 50% bi sad pristalo da do kraja zivota rade u nekoj drzavnoj firmi za (lupam) 1000 KM. to je problem.
jbt ga ako ja vec sad kontam da cu citav zivot raditi za nekog drugog. normala da nikad necu nista ni imati.
hvala bogu, trziste rada je takvo da pruza priliku svakome da uspije. svaciji kvalitet i zelja ce se isplatit na kraju-.
 
Član
Death_beat je napisao(la):
Knezho je napisao(la):
Skoro sam na jednoj poslovnoj konvenciji upoznao momka od 26 godina koji zaradjuje preko 20.000E sedmicno, i do te svoje 26-te je prosao zemlje od Amerike do Indije i Kine.
Nebitan je on u ovome nego hocu da kazem par recenica koje je on meni rekao i koje su me natjerale da ono pravo razmislim o svom zivotu i zivotu ljudi koji su mi dragi. Pa evo podijelicu i sa vama...

"Zvanično 401€ je prosječna plata u BiH. Da bi se do nje došlo treba 12(16-18) godina ici u školu. Raditi 45 godina (540 mjeseci) (za nekog drugog) koliki je radni vijek za penziju (socijalnu pomoć). Dakle 401 x 540 = ~216.000€ toliko vrijedi prosječan život u BiH.
55-65 godina da bi ste zaradili stan u BL i solidno auto ?!?!
DA LI VI ZA SEBE MISLITE DA VRIJEDITE VISE ?
sve je to do toga koliko ko vjeruje u sebe i zeli sebi dobro. kreni anketirati gradjane, preko 50% bi sad pristalo da do kraja zivota rade u nekoj drzavnoj firmi za (lupam) 1000 KM. to je problem.
jbt ga ako ja vec sad kontam da cu citav zivot raditi za nekog drugog. normala da nikad necu nista ni imati.
hvala bogu, trziste rada je takvo da pruza priliku svakome da uspije. svaciji kvalitet i zelja ce se isplatit na kraju-.

potpisujem.....
 
Član
dzaba ti fax i skola i sve ako nemas min. 5 milja ili neku stelu,,to sve zajedno mozes zapalit;) kod nas se jedva moze naci posao da radis na mjesalici ili na brenti da ostalo negovorim:icon_biggrin: i ja radim povremeno kada me pozove covjek na gradjevinu ili na brentu(cekular) nema se sta razmisljat hocu necu;)
 
Član
shurda je napisao(la):
dzaba ti fax i skola i sve ako nemas min. 5 milja ili neku stelu,,to sve zajedno mozes zapalit;) kod nas se jedva moze naci posao da radis na mjesalici ili na brenti da ostalo negovorim:icon_biggrin: i ja radim povremeno kada me pozove covjek na gradjevinu ili na brentu(cekular) nema se sta razmisljat hocu necu;)

Da.... zato je pola Lukavca u Afg. za 5000$
Ko hoce da zaradi nadje nacin.
 
Član
Knezho je napisao(la):
shurda je napisao(la):
dzaba ti fax i skola i sve ako nemas min. 5 milja ili neku stelu,,to sve zajedno mozes zapalit;) kod nas se jedva moze naci posao da radis na mjesalici ili na brenti da ostalo negovorim:icon_biggrin: i ja radim povremeno kada me pozove covjek na gradjevinu ili na brentu(cekular) nema se sta razmisljat hocu necu;)

Da.... zato je pola Lukavca u Afg. za 5000$
Ko hoce da zaradi nadje nacin.

i ja bi sad otisao za 3000 da se mogu prebacit
 
Član
Knezho je napisao(la):
shurda je napisao(la):
i ja bi sad otisao za 3000 da se mogu prebacit

Jesi se prijavljivao za koju firmu? Ja znam dosta ljudi koji su otisli bez problema.

nisam se prijavljivao,,a i nezz kome da se obratim jbg..trenutno sad radim za jednu firmu iz BIH ali radimo u srbiji na gradjevini,,to je 2-3 mjeseca jbg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top