Imal ko? Pomoc :)

Imal ko? Pomoc :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Skinuo sam visokotonac sa jednog trosistemca i imam rupu u sredini.
Ima li iko cep od membrane zvucnika od 4-10cm od nekog pokvarenog zvucnika/woofera?
Hocu samo bass da upakujem u neku manju kutijicu i stavim u auto.
E sad ne znam gdje bi ga postavio pa vas usput molim za prijedloge ako imate,
prije nego li napravim kutiju?
Dajte mi i prijedloge za kutiju, jer ih nikad nisam pravio i zelim sam da radim a ne da kupujem.
 
RE: Imal ko?

Kutiju (sa slot portom) sam kontao pricvrstiti za zadnje sjediste u sredini, tako da mi port dodje na rupu od srednjeg naslonjaca ili naprijed izmedju prednjih sjedista, ako to uspijem, mozda sa nekim osvijetljenjem!

Dajte mi prijedloga!!!!! :icon_confused:
 
Član
RE: Imal ko?

jbga druze nemoj se molim te ljutit al ti stvarno imas puno nekih fix ideja, zar ti nije jednostavnije sabrat se malo i kupit par kako treba stvari vec kad imas zelju za nekom muzikicom .... jbga mislim da ti je to najbolji prijedlog koji ti iko moze dat ;) .... boga mi nadam se da se ne ljutis ....
 
RE: Imal ko?

Ne ljutim se drug, nego volim stvari sam raditi svojim rukama. Ne daju mi se pare kad mogu nesto, uz malo maste, sam napraviti. Nije problem kupiti, nego merak sam napraviti ili postici!

Ako si raspolozen mozemo i zajedno nesto napraviti!
 
RE: Imal ko?

Znaci da od vas niko nije nista sam pravio pa nemate nikakvih prijedloga osim otidji i kupi??? :icon_eek:
 
Član
RE: Imal ko?

ne kuzim sto si skidao visokotonac,al et,kako god
trazis cep od malog zvucnika,taj tvoj zvucnik mozda ima 30-tak W RMS-a,mozda ni toliko...nece ti to svirat drug,mozda ce cak bolje svirat oni zvucnici u vratima nego to...bolje sacekaj,za 100-tinjak maraka se moze naci aktivni subwoofer,10-ka tipa magnat il slicno sa nekih 150-200W RMS-a...mislim da ti se to ne isplati radit,a ti kak hoces...
 
Član
RE: Imal ko?

edoze je napisao(la):
ne kuzim sto si skidao visokotonac,al et,kako god
trazis cep od malog zvucnika,taj tvoj zvucnik mozda ima 30-tak W RMS-a,mozda ni toliko...nece ti to svirat drug,mozda ce cak bolje svirat oni zvucnici u vratima nego to...bolje sacekaj,za 100-tinjak maraka se moze naci aktivni subwoofer,10-ka tipa magnat il slicno sa nekih 150-200W RMS-a...mislim da ti se to ne isplati radit,a ti kak hoces...

a da ne spominjemo da to nije subwoofer nego mid-kick ....
 
RE: Imal ko?

Ovaj je iz zvucnika Magnat graffity serije i ima 70W RMS-a (pise na magnetu) i predobro sad svira za moje ppotrebe. Samo hocu da ga negdje smjestim u kutiju gdje nece biti ofiran toliko a da pri tome ne gubim na prostoru, ko sto bi gubio sa kutijom velikog woofera!
Konto sam da ga iza zadnje klupe postavim u sredinu, picvrstim kutiju uz nju, al da je sto plica i napravim slotport ili obicni da gleda kroz sredisnju rupu od naslonjaca, znaci da pirka na sredini zadnje klupice :)
Druga varijanta je izmedju sjedista al bi tad imao malo vise zajebancije oko svega, jer je knap prostor, al bi u nju stavio neko slabo osvjetljenje.
Mozete i glasati za ove dvije varijante?! :123:

eddo je napisao(la):
edoze je napisao(la):
ne kuzim sto si skidao visokotonac,al et,kako god
trazis cep od malog zvucnika,taj tvoj zvucnik mozda ima 30-tak W RMS-a,.................

a da ne spominjemo da to nije subwoofer nego mid-kick ....

Upravo tako! ;)
 
Član
70W RMS-a su taj zvucnik,srednjetonac+visokotonac koji si skinuo...ukupna snaga je bila 70W valjda,sad imas duplo manje (ne bukvalno duplo,zavisi koliki je bio omjer)...bar da imas dva zvucnika pa i nekako...jedan te nece bas previse usrecit...btw,mislim da za takve zvucnike nemas potrebe stavljat port,to obicno ide za bassove,na rezonantnoj do nekih 50-tak Hz...cisto sumnjam da ce ti zvucnici izvuci 50Hz a da se pristojno cuje...kao sto sam vec rekao,probaj naci aktivnu tubu(bure),8 il 10 inca,to ti je 20-25cm precnika,stavi u gepek,i imat ces puuuno bolju muziku,mislim da s tim neces nista postici...opet je sve do tebe...ja to ne bih radio ni u kom slucaju,bezze ti ode trud za kutiju...
 
Član
aj onda vako, zajebi tu rupu neka je, samo sebi slozi kutiju i uradi sve tako kako si ti htio, moj neki izbor bi bio cjela kutija izmedju sjedista u onu rupicu pa knap knap, ljepse ce izgledat, a ako ti je to problem, onda sklepaj onu drugu varijantu samo mislim da ce ti tad manje basa dolazit u kabinu .... BTW kad zavrsis tu svoju muziku vala volio bi je poslusat malo kako radi :) .... pozzz
 
@ EdoZe Ovaj niskotonac je 70 RMS-a, ostali (manji) su imali od 120 i 80W RMS-a (pise na svakom magnetu zvucnika). Ovaj veliki ima 20cm precnika, odnosno 8", i na manjem portu bi solidno svirao.

@Eddo vjerujem da ce manje dolaziti bassa ako je stavim naprijed, jer mi je onda kutija dosta manja.

Koliko kosta kvadrat Mediapana 19mm odprilike, nisam nikad kupovao ni gledao i izolacija za unutrasnjost/spoljasnost od kutije, gdje koja???
 
Član
ak je 70W onda ok,moze proci;)
javi kak je ispalo kad zavrsis,ne znam cijene,nazalost,i meni su drugi pravili:cool:
 
Član
netreba ti druze 19-ka predebela je samo ce ti dzaba otic vise prostora da dobijes istu litrazu, a to je zvucnik 8" 70Wrms, mozes mu napravit i kartonsku kutiju svirace bez problema :cool: ....
 
hahahahaha :lol:

Uzet cu onda manju debljinu. Vidjet cu onda da ga upasujem nekako pa vam postavim slike kako je ispalo.
A do Edde cu maksuz otic u Tz da cuje kako svira ;)

:lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top