Ima li ko iskustvo sa Chipom na trojkin motor 2.0 16v

Ima li ko iskustvo sa Chipom na trojkin motor 2.0 16v

Član
Zanima me ima li ko iskustvo sa stavljanjem Chipa na motor 2.0 16v, ima li razlike isplatili se stavljat, jel su mi nekoliko majstora rekli da se nista ne dobija?Sto da radim?
 
Član
na atmosfercu neces dobit nesto woow
al da neces bas nista dobit,nije tacno
http://www.smchiptuning.com/574/vw-golf-iii-2-0-16v-150
 
Član
edoze je napisao(la):
na atmosfercu neces dobit nesto woow
al da neces bas nista dobit,nije tacno
http://www.smchiptuning.com/574/vw-golf-iii-2-0-16v-150

Pa to me zanima,isplati li se tad te pare za to aha vidio sam ovu stranu pa zato me zanima jeli neko radio i ima li razlike?
 
Član
Pa ako uradiš kod SM vjerovatno da ćeš dobiti (čovjek ima valjke pa možeš i izmjeriti), za ovaj Power mislim da treba ići u kombinaciji sa K&N filterom, koji se dodatno plaća.
 
Član
Sto se tice filtera, filter je filter, bio on k&n ili pilot ili neki drugi vazno je samo da ima dovod hladnog zraka.
To mi je malo puno da se dobije na atmosferskom motoru iskreno, Da je turbo pa da dobije 30-ak pa i 40 ks pa haj jer ipak tu se radi i pritisak turbine i ostali parametri ali na atmosfercu da dobije smim chipom toliko cisto sumnjam, tu bi trebalo i bregaste raditi i ventile i prosirivanje usisa, izduv, svijecice, smanjivanje kompresionog prostora itd. Hoce biti razlike kad cipujes ali neces sigurno biti zadovoljan u odnosu placeno-dobiveno.
Sto vise zraka i goriva utjeras u cilindar to ces dobiti vise snage, posto je atmosferac on ne moze vise uvuci zraka i to mu je sve (moozda malo vise sa boljim mjestom filtera zraka, a sad cipom moze dobiti bolji odziv na gasu itd, tj. poboljsati parametre nego sto je fabrika stavila, ali sad da dobijes wooowww neces bar na atmosfercu ako bude samo chip.
 
Član
EDO_GTI je napisao(la):
Pa to me zanima,isplati li se tad te pare za to aha vidio sam ovu stranu pa zato me zanima jeli neko radio i ima li razlike?
Vjeruj mi da se svaki konj isplati ;)
N/A je to motor, nesabiru se konji kao kod turbo motora, jbg

Ja sutra biciklo, mobitel, lutku.. sve sto kupim chipovat cu a ne n/a motor

RS TURBO je napisao(la):
Sto se tice filtera, filter je filter, bio on k&n ili pilot ili neki drugi vazno je samo da ima dovod hladnog zraka.
To mi je malo puno da se dobije na atmosferskom motoru iskreno, Da je turbo pa da dobije 30-ak pa i 40 ks pa haj jer ipak tu se radi i pritisak turbine i ostali parametri ali na atmosfercu da dobije smim chipom toliko cisto sumnjam, tu bi trebalo i bregaste raditi i ventile i prosirivanje usisa, izduv, svijecice, smanjivanje kompresionog prostora itd. Hoce biti razlike kad cipujes ali neces sigurno biti zadovoljan u odnosu placeno-dobiveno.
Sto vise zraka i goriva utjeras u cilindar to ces dobiti vise snage, a atmosferski motor ako je 2000 kubika znaci u jedan cilindar stane 2L smjese (zraka i goriva) posto je atmosferac on ne moze vise uvuci zraka i to mu je sve, a sad cipom moze dobiti bolji odziv na gasu itd, tj. poboljsati parametre nego sto je fabrika stavila, ali sad da dobijes wooowww neces bar na atmosfercu ako bude samo chip.
Isto tako sto se tice dyno testa, gledaj dobivenu max snagu koju prenosi na tockove, to ti je bitno jer to ti je ono koliko ti auto ima snage i koliko snage prenese na tockove... Dzaba i 1000 ks kad npr. prenosis 100 ks na cestu...
Izvini drug al pricas gluposti.. Jesi li kad mjerio auto na valjcima?
 
Član
Ja sam imao taj motor sa 185KS i 220NM cipovano kod SMchiptuning.com

Odlican je motor za raditi,moj savjet ti je ako vec hoces malo vecu snagu,skini glavu pola milimetra malo ispoliraj kanale,usput ces i zamjeniti dihtunge da spremis motor za cipovanje i jos nabavi sebi onu granu 4-2-1 od inoxa,nisu puno skupe koju god da nadjes neces pogrijesiti,auspuh obavezno na fi60 i samo zadnji lonac ostavi i to neki protocni.
Ja sam sa tim preradama prije cipovanja izmjerio 169KS i 200NM a poslije cipovanja 185KS i 220NM.

Eno imas dijagrame u mom projektu i sve ostalo sto sam radio:ž
http://www.bhtuning.com/das-auto-projekt-zwo-video-ubrzanja-t-21141-3.html
 
Član
Ako pricam gluposti de mi objasni kako ces strpati vise zraka u autmosferski motor bez ikakvih prerada bvregaste ventila usisa zraka, izduva i slicno?
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
Ja sam imao taj motor sa 185KS i 220NM cipovano kod SMchiptuning.com

Odlican je motor za raditi,moj savjet ti je ako vec hoces malo vecu snagu,skini glavu pola milimetra malo ispoliraj kanale,usput ces i zamjeniti dihtunge da spremis motor za cipovanje i jos nabavi sebi onu granu 4-2-1 od inoxa,nisu puno skupe koju god da nadjes neces pogrijesiti,auspuh obavezno na fi60 i samo zadnji lonac ostavi i to neki protocni.
Ja sam sa tim preradama prije cipovanja izmjerio 169KS i 200NM a poslije cipovanja 185KS i 220NM.

Eno imas dijagrame u mom projektu i sve ostalo sto sam radio:ž
http://www.bhtuning.com/das-auto-projekt-zwo-video-ubrzanja-t-21141-3.html


Bravo o tome i govorim, a samim cipom nece ni blizu toga dobiti ;)
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Ako pricam gluposti de mi objasni kako ces strpati vise zraka u autmosferski motor bez ikakvih prerada bvregaste ventila usisa zraka, izduva i slicno?
to nije odgovor na pitanje koje sam postavio?
Kad mjeris auto na valjcima kao sto deyo rece "Mjeri se valjda i brake horse power (na točkovima) i na radilici... " tako i prije i poslije, nema tu lazi i namjestaljke, jedino ako si corav pa nevidis sta pise.
Doduse, nemjere svi valjci i jedno i drugo ;)

EDO, najbolja investicija ti je ovo sto je al_galone rekao.. bar po meni ;)
 
Član
Drugar, on je sa tim preradama izbacio već 169, koliko daje sam Power, sa filterom i izduvom (?) i kad je čipovao povećao je to sve za još 15ks. Znači u plusu je 35KS, a ne 19KS koliko daje sam Power.

PS moraš uzeti u obzir i stanje motora i da nema 150ks kao da je tek iz fabrike izašao.
 
Član
@Deyo PS moraš uzeti u obzir i stanje motora i da nema 150ks kao da je tek iz fabrike izašao.
Upravo tako kolega :)
Sto je dobio tih 15 ks tj. 35 ks??? zato sto je prosirio usis, prisirio izduv, napravio bolji protok ispusnih plinova sa inox granom, smanjio kompresioni prostor u cilindrima i onda posto naravno povecao je s tim snagu ali tada sa tim preradama mu nije bio dobar odnos zraka i goriva jer su u ECU-u ostali stari parametri, tacnije dobivao je vise zraka neg goriva (ali opet dobio snagu zbog prerada) i onda sa chipom je dobio omjer zraka i goriva kako treba i dobio dosta vise ks.
 
Top