HP Laptop problem ?

HP Laptop problem ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Znachi imam laptop "HP Compaq Presario CQ71-235SA 17.3 inch Notebook (Intel Pentium Processor T4200, 4 GB RAM, 250GB SATA HDD, Lightscribe, Ethernet 10/100, 802.11b/g " i imam veliki problem sa temperaturom .

Pri normalnom radu temperatura procesora je oko 55C a kad pokrenem npr. ( MSN , WMP , Mozzila , iTunes i josh neki program kad pokrenem temperatura "raste" do 73-4C) a kad igram npr. PES 2010 temperatura ide do 83-4 a temperatura graficke (GeForce 103M) do 90C.

Laptop je star 3 mjeseca , imam garanciju ali u Becu tako da mi se bash ne ide cca800 km jer moze biti neka glupost.
 
Član
ja imam isto 17" hp... i od prvog dana se grije kao lud... vec skoro 1 godinu ga koristim... osim sto se grije i sljaka kao lud...
 
Član
grije se i moj ko lud...al nikad mu nista do sad nije bilo...
nov kupljen prije skoro godinu dana i od prvog dana ga nemogu drzati na nogama koliko se zna zagrijati odozdo:icon_biggrin:

volio bih i ja saznati nacin da se to smanji ako je moguce;)
P.S. znam da ce biti odg tipa: "nemoj ga nikako koristiti pa se nece grijati" al to znamo svi, fazon je da nesto novo naucimo:D
 
Član
bulex je napisao(la):
ja imam isto 17" hp... i od prvog dana se grije kao lud... vec skoro 1 godinu ga koristim... osim sto se grije i sljaka kao lud...

Bule jeli i tebi ide do obih nenormalnih temperatura ?

@ Deyo stoji na stolu :) , a vidio sam na netu da dosta raje ima problema sa zagrijavanjem ovih HP-a .
 
uzmi malo progoglaj problem i vidjet ces sta se desi sa tim velikim temeraturama evo ja imam dva hp i problem je bio u tome nakon mjesec koristenja na krilu na krevetu kaucu sve sitne cestice na hladnjaku i ventilatoru polako se nakupljale i koliko toliko mu oslabilo hladjenje i veca temp nego sto treba i lemovi ispod proceora na kolu za display i regulaciju napona chip max1987 oslabili i krene se desavati da dok radi ugasi se nekad display ili kad ga hoces upaliti dok nepritsnes taj chip nece da upali hp ima manu taj chip stavlja isod procesora sa druge strane ploce i strada on

sad savjet uzmi ako znas rasklopi lagano laptop nije komplikovano uopste i dobro ocisti hladnjak i ventilator
 
Član
Deyo je napisao(la):
Glupo mi da recimo ne možeš nadograditi RAM ako imaš 3god garancije, ili moraš kod njih :S

ma moras kod njih sve raditi..oni da ga otvaraju i da nadogradjuju...ne znam kakva je kod njega garancija na laptopu...na PC-u je lako varati..moze se otvoriti i opet kasnije vratis poklopac...kao da nije nikad otvoreno
(iz iskustva) :D
 
Član
ja sam skoro nosio hp laptop u servis, isto tako previse se grijao, previse bucan bio,gasio se... momak uze laptop, upali kompresor, izduva ga dooobro i od tada vec dva mjeseca radi bez greske, ne grije se, ne gasi, nije vise bucan... tako da je vjerovatno i kod tebe problem isti... ako se drzi na krevetu u krilu itd...brzo se nakupi prasine pa ga to j*e:icon_biggrin:

inace HPovi laptopi mi nisu nesto..garancija je 1 godinu...
a uzeo sam skoro TOSHIBU...dvije godine garancije..i dosta ljepse radi nego HP...
 
Član
postlje za laptop kosta 30-40 km i steka se na usb.... a inace svi hp se vishe griju nego ostali
 
Član
buraz nece mu nista biti,ako te bas toliko strahh sto se grije onda sebi nabavi onaj externi cooler,na usb prikljucak i rijesi problem,mada kazem ti to uopste nije problem,hp se uvijek grijao,jedino se siemens grije vise od njih
 
laptopi se moraju grijati, narocito ovi noviji, toliko toga hoce da nabiju u sto manje prostora, stavljajuci sto uze kanale za ventilaciju. Imas tri moguca rjesenja, ocistiti kanale za ventilaciju ili kompresorom ili rastavljanjem djela laptopa gdje su kanali za hladjenje i ciscenjem prasine cetkicom i usisivacem, druga je nabavka externog kulera i treca, mozda i najbolja, PRODAJ GA :lol::lol::lol:
 
Član
Imam i ja HP.. pištao je ko turbina, dok ga nisam digao na postolje...
tako da, ako ti vec pisti,i grije se.. uzmi kompresor i propusi ga malo...(neces vjerovati sta je sve meni izaslo iz rupice od ventilatora) samo pazi da ne ostetis krilca... i digni makinu na postolje...
Instaliras Everest i optimiziras stanje i rad..
i voila..:icon_smile:
 
Da je procesor amd i da se grije to bi bilo normalno al intel nesmije to raditi, moguce da ti se nakupilo prasine na kuleru jer inace laptop bude na kaucu krevetu i slicnim mejstima gdje je podlozan tome, zna se cak desiti da se odvoji pasivni hladnjak sa procesora ili neki slicni manji hardverski problemi ili cak neki virusi promjene rad cjele ploce pa tako receno overklokiraju rad procesora pa se on grije onda.
Probaj u biosu sve postavke vrati na tvornicke i sacuvaj izmjene to cesto zna rijesiti taj problem, ako ne onda serafciger u ruku i sa zadnje strane nadji gdje se otvara u acera inace imaju mali otvori za sve posebno disk, memorija.... otvori pazljivo prekontroslisi sve ispusi prasinu i nadam se da ce biti ok

pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top