HONDA VS OSTATAK SVIJETA :)

HONDA VS OSTATAK SVIJETA :)

eo mene još jenoč... :D

bas tako,mislim da je tema beskonacna,jer nije jos napravljano auto koje moze u svemu parirati drugim markama...a na to ciljaju ovi protagonisti..... BUHAHAHAHA.... :lol:
 
Knezho je napisao(la):
Vernes_AMG je napisao(la):
ama ljudi :)

Pagani-Zonda-F-Roadster-engine.jpg
Zonda

bitan je motor , spominju se neki strasni Hondini motori pa reko da se ne zaboravi to cudo :cool:
 
Strasni su iz razloga koje je Boki nabrojao: snazni,stedljivi,pouzdani,dugotrajni. Haj mi uporedi Hondin 1.6 iz 90. sa VW-ovim 1.6 istog godista ili Meckin nebitno. Honda - 1.6 sohc - 115 ks ( dohc - 135 ks) , vw 1.6 sohc - 75 ks, Mecka - 1.8 - 110 ks i opet iako najjaca od svih ima najmanju potrosnju,o pouzdanosti i dugotrajnosti ne postoje neki podaci ili cinjenice,tako da o tome ne bi,jer ja cu rec H najpouzdanije,ti rec reci Mecka i tako u nedogled.

I jos nesto, ja sam imao taj motor, i kome god sam pokazao svi u cudu ostali , jedna bregasta, a 16v (???) i to cak i u 1.3 modelu.
 
erol_brcak je napisao(la):
Strasni su iz razloga koje je Boki nabrojao: snazni,stedljivi,pouzdani,dugotrajni. Haj mi uporedi Hondin 1.6 iz 90. sa VW-ovim 1.6 istog godista ili Meckin nebitno. Honda - 1.6 sohc - 115 ks ( dohc - 135 ks) , vw sohc - 75 ks, Mecka - 1.8 - 110 ks i opet iako najjaca od svih ima najmanju potrosnju,o pouzdanosti i dugotrajnosti ne postoje neki podaci ili cinjenice,tako da o tome ne bi,jer ja cu rec H najpouzdanije,ti rec reci Mecka i tako u nedogled.

I jos nesto, ja sam imao taj motor, i kome god sam pokazao svi u cudu ostali , jedna bregasta, a 16v (???) i to cak i u 1.3 modelu.

zasto se nisu nepromjenjeni i danas dan pravili???
 
Politika firme,zasto pravit nesto nepoderivo i onda nista ne zaradjivat na dijelovima.

I to nije samo stvar Honde nego svih proizvodjaca, milion puta sam cuo same vw vlasnike koliko fale dvojku na spram svoje sadasnje cetvorke ili petice. Isto tako negdje sam cuo/procitao za Mecku 123-ku, na komentar o milionskoj kilometrazi koju je prelazilo spomenuto auto ,sef firme kaze "Ispravili smo tu gresku" aludirajuci na danasnje modele koje vise ne prelaze 6-ociferenu brojku.
 
Član
Poslje prestanka proizvodnje BMW-a M5 / M6 i njihovog V10 motora sa 507 konja, Wiesmann je u svoj model MF5 sada počeo da ugrađuje 4,4 litarski Twin Turbo V8 motor iz BMW-a X5 M / X6 M.

Wiesmann MF5 tako sada raspolaže sa 408kW/555KS, do 100 km/h ubrzava za 3,9 sekunde a može do maksimalnih 311 km/h.

S druge strane, slabiji Wiesmann MF4 za 2011. godinu ima BMW-ov 4,4 litarski V8 agregat sa 300kW/407KS, od 0-100 km/h stiže za 4,6 sekunde i postiže najveću brzinu od 291 km/h.


 
Član
hm... pa bmw je iz 1.5 motora imao 1300 ks jos sedamdesetih godina :) a schnitzer je radio M10 motore sa 200 do 300 ks jos u BMW 2002 dje su honde bile? i dan danas ti motori kostaju po 10-15000eura :)
 
erol_brcak je napisao(la):
Politika firme,zasto pravit nesto nepoderivo i onda nista ne zaradjivat na dijelovima.

I to nije samo stvar Honde nego svih proizvodjaca, milion puta sam cuo same vw vlasnike koliko fale dvojku na spram svoje sadasnje cetvorke ili petice. Isto tako negdje sam cuo/procitao za Mecku 123-ku, na komentar o milionskoj kilometrazi koju je prelazilo spomenuto auto ,sef firme kaze "Ispravili smo tu gresku" aludirajuci na danasnje modele koje vise ne prelaze 6-ociferenu brojku.

znaci da su nekada valjali ali sada ne..... :D
 
bmwscaner je napisao(la):
hm... pa bmw je iz 1.5 motora imao 1300 ks jos sedamdesetih godina :) a schnitzer je radio M10 motore sa 200 do 300 ks jos u BMW 2002 dje su honde bile? i dan danas ti motori kostaju po 10-15000eura :)

Mijesas kruske i jabuke,prvo taj 1.5 kojeg spominjes je trkaci motor iz Formule 1 koji odvozi jednu trku i ide na rasklapanje i nikakve veze nema sa onim o cem se ovdje prica.

Drugo,ja sam naglasio da govorim o atmosferskim motorima,dakle cista mehanika,nista boost i u tome je Honda najbolja,a kao dokaz tome govori F20C iz S2000 ciji rekord po izvlacenju ks po litri ni dan danas nije oboren ni od jednog proizvodjaca,pa tako ni od BMW. I trece, Schnitzer nije BMW.
 
erol_brcak je napisao(la):
Drugo,ja sam naglasio da govorim o atmosferskim motorima,dakle cista mehanika,nista boost i u tome je Honda najbolja,a kao dokaz tome govori F20C iz S2000 ciji rekord po izvlacenju ks po litri ni dan danas nije oboren ni od jednog proizvodjaca...

Kako da nije......... :D

458italia.jpg


Honda je beba i usisavač za prašinu prema ovom bolidu iz tablice, i ostat će još dugo, sudeći po ovome...... :icon_eek:

hondainsight.jpg


Čuj Honda vs ostatak svijeta, niđe veze...hehehehehe
 
Top