HONDA CTRR

HONDA CTRR

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jeste culi za ovo. Auto je izaso odavno al ako neko nije cuo

Honda Civic Type R-R

Ako ste mislili da Civic Type R ne može biti bolja, razmislite ponovo. Hondina Aždaja Type R-R je stigla.
Samo nekoliko kola je bilo tako nestrpljivo ocekivano ka Civic Type R. Napravljena u britaniji odmah se vinula u sami vrh auto moto magazina kao najpoželjniji auto. Ovo je još jedna loša vest za suparnicke auto kuce, japanska firma je napravila Type R-R, fokusiranu da bude prva u klasi i zbaci sa trona Focus ST.

CTRRBazira se na standardnom Type R-u ali ga niz modifikacija, pojacan motor i manje kilaže cine jedinstvenim.

Honda je odstranila suvišne elemente iz kabine, ostavljajuci samo ono sto je neophodno. Odstranjena je muzika, sedišta su zamenjena lakim kadicama koje omogucuju nizu poziciju u voznji od standardnog TypeR-a. Motor zvuci mnogo "strašnije" os standardnog. Kompanije je uvek govorila da Civicu ne treba mnogo konja ali inženjeri jednostavno nisu mogli da se suzdrže kad je u pitanju Type R-R.

CTRRZahvaljujuci pažljivom tuningu motor sad oslobada 260KS. Motor je ostao isti i-VTEC 2.0 ali je honda reducirala frikciju i redizejnirala bregaste. Ipak najviše konja dobili tako što su unapredili elektroniku ECU-a koji upravlja VTEC sistemom.

Sada motor uzima dosta goriva cak i na malim obrtajima što rezultuje boljim odzivom na gas. VTEC nastupa ba 5,100rpm umesto na 5,400 rpm. Motor od Type R-R-a vuce jace zahvaljujuci 30% više obrtnog momenta.Kombinujuci Civic-ovo odlicno vešanje i dobru snagu motora dobijena su kola koja daju mnogo "oštriju" voznju, a i dalje imaju atribute gradskog auta.

CTRRVeorovatno najveca promena je u upravljanju koje je dosta bolje. Cak najmanji trzaj volana ima trenutno odziv na tockove i na put. Ipak morate se pomalo uzdati i u elektroniku da vas ispravi narocito pri manjim brzinama ali vešanje ipak zaslužuje sve pohvale.

Još jedan deo gde se ne zaostaje je menjac odnosno menjanje brzina. Dok je orginalni menjac manuelni Civic Type R-R je dobila šestostepeni sekvencijalni. Kvacilo se koristi za start, a onda prosto koristite rucicu CTRRmenjaca gore-dole kada hocete da promenite brzinu.

Promene su nacinjene u samo 80 Milisekundi, koje daju oštrinu Type R-R-u. S'obzirom koliko snage prolazi kroz prednje tockove trakcija je zadivljujuca. Oslanjanje je toliko dobro napravljeno da se cak ne dešava da dim izlazi iz guma. Izmedu ostalog, ovaj japanac je napravljen da zadovolji coveka mnogo više u odnosu na obican automobil.

Sa još snage, samo je bolja! TypeR-R

CTRR Cena u Velikoj Britaniji 65.000 funti (95.500 eura)
Performanse: 5.0sec. 0-60.mph, 120mph, 9.9mpg
Težina: 1050 kg. steel, carbonfibre
Rejting: 5 zvezdica

Izvor: car magazine
 
ovo ne moze da zbaci Focus sa trona iz razloga sto nije u istoj cjenovnoj kategoriji... 200.000KM je malo previshe za kompakt koliko gogd to imalo smisla.. fokus ST je usporedbe radi oko 50.000, sto znaci da bi za cijenu jedne honde koja ide malo bolje i drzi se malo bolje od fokusa mogli kupiti 4 ST modela. a da ne spominjem da ce uskoro i RS do dodje koji su FORD-ovci tako dugo najavljjivali.. to ce imati oko 300KS i vucu na sve cetiri ali se mogu sa sigurnoscu kladiti da nece biti u klasi od 200.000KM. tako da moj glas osvaja ford Focus ST. obicni Type-R je veoma dobar auto, ali je sporiji od prethodnika radi vece mase i jeftinijeg rijesenja vjesanja zadnje osovine.
 
ma pusti to honda vrti a fokus nema zvuk i osjecaj voznje ko ima para ovo ce da uzme ovo je sportska verzija a ubrzanje 5 sec sa 160 ks i prednjom vucom a fokus nece moci ni sa 4 wd do 100 za 5 sec mozemo se kladiti a ovo je atmosverski motor koji vrti a fokus turbo koji ne moze ni do 7000 znaci ko ima para ovo uzme i moze voziti krug samo rool bar stavi a fokus taj sto ce izaci nece praviti bolje vreme kruga bilo koje staze od ove honde ovo je sport
 
Član
Ja vec napisah na drugom forumu, ovo je TRKACI auto. Ne mozete ga porediti sa Focusom ST, jer Focus ST je cestovni kompakt. Osoba koja je pisala - prevela ovaj tekst, ocito nije znala najbolje o cemu pise, sto se vidi i u samom tekstu. Trkaci auti su jako skupi, sa tog aspekta treba gledati i ovu Hondu. Primjera radi, trkaca Fiesta (za klasu Super 1600 - dakle 1.6 masina) kosta 70.000 Eura, dok dobar Citroen C2 za istu klasu kosta oko 100.000 Eura. Za jedan trkaci auto sa 130+ KS po litri, ova cijena je sasvim realna. Sekvencijalni mjenjac, zatvarac diferencijala, homologirani rollcage i sjedista, sve to dodatno kosta...

Steta sto Honda u serijskog Civica Type-R nije stavila jacu masinu, recimo 2.2 VTEC sa nekih 240 KS bi odlicno obavljao posao, a zadrzao bi prakticno sve prednosti dvolitrene varijante. Jer novom R-u bas fali malo KS i Nm-ova, da se izbori sa vecom tezino. A to bi neki veci motor lako nadoknadio, kad vec nisu mogli vise "napucavati" ovaj 2.0 (kazu tako, jer sa vecom snagom, ne bi mogli zadovoljiti stroge norme o ispusnim plinovima).
 
ako cemo vec porediti trkaca vozila onda ga moras staviti protiv WRC Focusa a tu sigurno nece drzati korak. :) kako god okrenes ovo auto nema konkurencije. a volio bi vidjeti nekoga da ovo cudo vozi po obicnim cesstama.. mogu misliti koliko ce se brzo poceti da jada na bolove u kicmi. zato, Focus ST i dalje ostaje na tronu kompakt klase sto se mene tice.
 
Član
Ne mozes ga ni sa WRC autima porediti, jer opet, nisu ista klasa.

A ne znam po cemu je to Focus ST kralj kompaktnih jurilica? Imas Audija S3, Golfa R32 ili ako ces prednji pogon, tu je Megane R26, koji je dokazano bez konkurencije...
 
alo ni jedan od tih auta nije prednja vuca kontate li gledajte sledece kriterije cena kubikaza turbo pogon prednji zadnji il cetri mjenjac sva gore auta su turbo kolko znam a sta bi bilo kad bi hondi stavili turbo na 8000 rpm vadio bi oko 380 ks al zato ne bi se mogo voziti i zato je ovakva i bez konkurencije a obicna type r je bolja kolko znam od fokusa st po ubrzanju a i stabilnosti. Fokus se nabija na nos u krivinama a honda kao po sinama. a golf gti je takodje slabiji pogledajte testove a jos je turbo
 
samo cu ovo reci: Top Gearov test vozac STIG je proveo Civic type-R novi po stazi i dokazao se je sporijim od stare Civic Type-R. ST je najbolje auto u klasi nabrijanih kompakata sa prednjom vucom. ne mora biti najbrzi ali je dobro ujednacen. R32 i kompanija ce se obracunati sa focusom RS ako ikad stigne. honda je napravila napredak u dizajnu ali nazadak po performansama sa novim Type-R. ko ne vjeruje nek nadje Top Gear clip dje se cak porede dvije generacije Type-R.
 
znam al gledas li ti snagu alooo kolko ima vise snage daj istu snagu pa da vidimo oce li fokus moci bar da bude za 5 sec brzi po krugu
 
Član
95000 eura za auto kompaktne klase??? pa da imam tolike pare, radije bi uzeo sebi rs4 audija il dodao jos malo pa uzeo r8. pa da znam na sta sam potrosio pare... jest da oni nisu u kompaktnoj klasi al barem znas da ti je zvijer pod guzicom...
 
Član
Stvarno nema smisla ovo raspravljanje! Pa za te pare mogu uzeti EVO i da mi ostane para za doradu na motoru! A 2,0 motor i zakaci hondu i vozi je 4sec do 100 km/h posto je ona lagana, ne bi je ni osjetio! :)
 
Član
addo je napisao(la):
Stvarno nema smisla ovo raspravljanje! Pa za te pare mogu uzeti EVO i da mi ostane para za doradu na motoru! A 2,0 motor i zakaci hondu i vozi je 4sec do 100 km/h posto je ona lagana, ne bi je ni osjetio! :)

slazemo se da nema smisla raspravljat, al et... a nije losa ideja i za EVO hehe samo et sto sam ja audija naveo kao primjer jer su mi stvarno dragi...:lol:
 
pa tako je skup je al to je trkaca varijnta i nemoze je svako kupiti zato je tako posebna i pravi se odredjen broj auta zato je skupa al vredi a evolution je extra auto i ja bi pre uzeo obicni type r nego ovaj rr samo zbog para a uzmes obicnog r i nasviras ga za 20000e znate kakav kit ima za njega pa 480 ks sa turbom moment 650 nm a 2000cc uz to biras mjenjac imas 7 brzina i sest
 
Član
lijepa opcija, al kad pogledas... meni je ipak draze uzet za te pare sebi stan u tuzli (u novogradnji) i neko normalno, novo auto i uzivat, neg uzet nesto napucat i ne moci ga provozat do maximuma... sto vecina zeli kad uzme takvo auto...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top