Honda Civic Type R

Honda Civic Type R

pa tu ti je to kod nas pocinju na 9000€ pa hi imas do 14, 15k€ ali solidan mozes naci za jedno 11-12 k€
tako je kod nas u AT ali u njemackoj mozes racunat jos jedno 1000€ manje :D
 
Legend
mislio sam na ovaj trkacKi da je 20tak k €

ovim cestovnim je cijana od 10-15k € zavisi od goine, koliko je presla itd itd..
 
Član
.nOKe je napisao(la):
mislio sam na ovaj trkacKi da je 20tak k €

ovim cestovnim je cijana od 10-15k € zavisi od goine, koliko je presla itd itd..

Trkaći Gr.N je oko 25.000 eura a SP je oko 50.000 eura, naravno polovan.
 
Član
Brate moj brzi.. dobra ti je honda pravoo.. da je samo meni bila pod rukom kad sam ja kupovao svoj civic.. smrc.. nema veze sad cu i ja svoj nagurati na cca. 150 KS, i malo ga doraditi... Ali ko sto kazu, HONDA je HONDA... Extra auto..:)

Nego da te pitam, kad vec vozis civica.. znas li mozda gdje se mogu štelovati ventili.. cuo sam da se V tec svakih 16000 km mora štelovati.. pa bih ja svoj malo doradio.. da spustim V tec na nize obrtaje..
 
Član
Dottore je napisao(la):
ne znam šta se tu ima štimati :icon_question:

ja sam isto čito da se vetec-u moraju štelati ventili jer nema hidrauličko štelanje,motor je tako izdrživljivljiji,tako sam ja skonto :D
znao sam prije i na kolko pređenih km to ide sad sam zaboravio
 
Član
Aditas je napisao(la):
kolega imas majsora u gradaccu da ti nesteluju ventile nije to nesto samo nadji u manualu na koliko se steluju i otidji reci da ti odrati to mozes otici kod Museta za ostalo imas Pm pa se cujemo ako nesto treba pozrav Esmir
 
Član
Ma vidjeti cu moze li Šandor šta odraditi po tom pitanju.. ne bih se zezao sa Vtec-om, jer da je tako lako naci nekoga ko ce i štelovati i spustiti V tec na nize obrtaje, svi bi vec to davno uradili.. ali eto cut cemo se pa cemo vidjeti sta on moze uraditi.. Hvala kolega...
 
Aditas je napisao(la):
Ma vidjeti cu moze li Šandor šta odraditi po tom pitanju.. ne bih se zezao sa Vtec-om, jer da je tako lako naci nekoga ko ce i štelovati i spustiti V tec na nize obrtaje, svi bi vec to davno uradili.. ali eto cut cemo se pa cemo vidjeti sta on moze uraditi.. Hvala kolega...
Da spustis Vtec na nize Obrztaje samo ti je potreban Vtec Controller :D
Vafc.jpg
 
Član
Aditas je napisao(la):
Brate moj brzi.. dobra ti je honda pravoo.. da je samo meni bila pod rukom kad sam ja kupovao svoj civic.. smrc.. nema veze sad cu i ja svoj nagurati na cca. 150 KS, i malo ga doraditi... Ali ko sto kazu, HONDA je HONDA... Extra auto..:)

Nego da te pitam, kad vec vozis civica.. znas li mozda gdje se mogu štelovati ventili.. cuo sam da se V tec svakih 16000 km mora štelovati.. pa bih ja svoj malo doradio.. da spustim V tec na nize obrtaje..

Šteluje se svakih 40.000 km a može ti uraditi svaki prosječan majstor, samo trebaš znati koliki trebaju biti zazori.
Ali, tako se ne spušta V-TEC već vraćaju mjere u fabričke okvire ako su se poremetile.
Za V-TEC ti treba elektronika. Imam ja Unichip Q za prodati ako si zainteresovan. Mislio sam ga staviti ali sam se za sad predomislio jer je auto i ovako prebrzo za svaki dan a na SR-u ću koristiti Nitro.
 
Top