Honda Civic EJ6

Honda Civic EJ6

EJ2

Član
Đe ste ljudi.. nego, znam da me nije bilo neko vrijeme - mislim, bilo me je ali sam slabo šta pisao, problemi ljudi, sami problemi - ali evo me opet sa vama.

Čisto da kažem da je ovaj period od jedno godinu dana ili možda i više bio za mene lično dosta težak, bilo je tu svega i svačega, sve je krenulo nizbrdo, na kraju krajeva sam i auto prodao (Civic EJ2) i ništa nije išlo kako treba. Sve do jednom, dok nisam sam sebi opalio šamar i rekao "dosta više". Riješio sam se lošeg društva, starog preduzeća gdje nije bilo napretka (ono korak naprijed, nazad dva), našao novi posao, malo se uozbiljio i tako da je opet krenulo pravim putem.

Onaj moj jadni Hondajić nažalost nije više moj, ali idemo dalje. Gledao sam da uzmem Prelude, no u međuvremenu ga je kupio jedan drugar, vozio sam ga dosta (on tad nije imao vozačku pa je auto bilo kod mene), sjedio sam i pozadi - braćo mila, sjediš pozadi kao žaba, mogu glavu naslonuti na koljena :D

Dakle, duga priča (alo, nema spavanja, čitaj dalje), i nedavno sam tako došao do svog sadašnjeg autića: Honda Civic Coupe EJ6

Kilometraža je bila 159 xxx kilometara, servisiran redovno do pretprošle godine i do 120 000 kilometara, sve u Mercedesu i Hondi. Zadnji vlasnik je bio dječko kome je auto trebalo samo za posao, ima čovjek Hondu S2000, boli ga briga.

Prvo sam fino otišao na odmor s autom i uživao. Sad u ponedeljak očekujem gume koje sam naručio, jer su ove što su na njemu oštećene sa strane, aman se nije znao parkirati pa ih izderao. Znam da ne treba štediti na gumama, ali sam ipak uzeo Nankang (215/40 R16), neki kažu da su dobre, neki da nisu.. vidjećemo, ali i za njih već moram pljunuti finih para. Još montaža i balansiranje ovdje izađe dodatno 50-60 evra -.-

Kao drugo ide prema zemlji, ali samo opruge 30/30, nadam se da će biti dovoljno da ne izgleda kao terenac a da mogu proći na atestu (opet ima da krvari novčanik).

Šta još.. da, plav je :icon_biggrin: tepam mu da je BMW haha. A ono standardni podaci: Motor 1.6 sa 105 konja odnosno 77 kW, 96.godište, el. podizači, el. retrovizori i el. šiber stakleni.

Ma da ne nabrajam više, nije ni bitno, bitno je šta dalje s njim... znači, ako je ko voljan pomoći i pružiti kakvih informacija, hvala mu. Trebaće mi limar, malo sam kucnuo gepek jbg ali svejedno idem na to da prebacim tablicu dole u branik, samo teško da ću naći u skorije vrijeme nešto da uzmem gotovo pa ako ko zna koga iz te struke da dobro radi dajte informacije (ja sam ono kod Doboja, ne bih baš išao do Mostara ili šta znam). Zatim valja to i lakirati da liči na nešto.

Šta još.. da, uzeo daljinski, ali ja i struja kao Amer i Rus - ama nikako. Ko ugrađuje? :D

Za sjedišta i presvlačenje mi aman ne gine Gradačac.

Normalno, neće to moći sve odjednom da se radi, ni zbog vremena, ni zbog para, ali jedno po jedno. E, idem ja da spavam, došao sam iz noćne. Nadam se da je neko ovo sve pročitao, ja inače kad počnem pisati, nema kraja...

Pozdrav svima

P.S. Zna li ko onog momka iz Doboja (viđao sam ga po gradu), vozi sivu (čini mi se) Hondu Civic (ED9 valjda) - ako ga ko zna, recite mu de nek jednom izađe iz auta da popijemo kafu, ne mora se vozikati baš cijelo vrijeme.
 

Prilozi

  • ej6_1.jpg
    ej6_1.jpg
    98,7 KB · Pregleda: 42
  • ej6_2.jpg
    ej6_2.jpg
    94,5 KB · Pregleda: 39
  • ej6_3.jpg
    ej6_3.jpg
    90,7 KB · Pregleda: 34
  • Foto1641.jpg
    Foto1641.jpg
    161,6 KB · Pregleda: 66
  • Foto1652.jpg
    Foto1652.jpg
    173,4 KB · Pregleda: 39
ljutil se kad joj kazes da je bmw?? :D

fino izgleda, ovaj sedan mi se uvijek svidjao.
svako od nas ima problema ;)
 

EJ2

Član
kad prije pročita :)))
ma ne ljuti se kad joj kažem bmw, samo kad čuje sedan onda podivlja, gađa me vazdušnim jastukom :D
 
Legend
dug text , procitan .... :D

prvo neka bude sa srecom , bas je lijepa hondica i iz texta gore se vidi koliko volis ta auta , samo polako,sve ce se vremenom uraditi ;)
 
Legend
Ova honda mi je uvijek bio dream car.. :icon_cry:

nazalost, kod nas su bas rijetkost, sedan sa 2 vrata..

Sretno sa autom ;)
 
Imamo dvije stvari zajednicke,ljubav prema Hondama i sklonost dugom predstavljanju :D

Zasad je samo ono lijepa,fina.Zakucavanje,druga boja,jdm rora da se glasa ko prava Honda,neki kako treba motor (b18 mozda) i onda ce da bude zlo :cool:

Tog sa sivim Civicom (cini mi se da je 1.4 motor,dakle EC9),ne znam dobro,al znam momka i znam ko ga zna,obrati se forumasu sa nick-om Davor_,ima crvenog keca na avataru,oni se znaju dobro jer su jel obojica iz Doboja ;)
 

EJ2

Član
Tenk ju ol braders

nego, @erol, druga boja ce ici, nema sta, rora takodje, ali motor ostaje tabu-tema. to vec zalazi u skuplje sfere tjuninga a valja se polako pripremati, zeniti i tako to (stari me vec ganja sto se ne zenim a ja jadan sve stedim za felge itd).

a davora sam samo CUO kad je nekad prosle sedmice prolazio kraj zanatskog centra u doboju :D
 
stari me vec ganja sto se ne zenim a ja jadan sve stedim za felge itd
:lol:

SLAB! Svaka cast! :cool:

Davoru sibni pm,pa se cujte i usput mu predlozi jer ocito nije vidio u mojoj "garazi" kad sam mu predlozio da nam dodjete ove nedjelje u posjet,rostilj raspaljujemo na pisti,pa bi bilo dobro za sve da dodjete da se druzimo ;)
 
Početnik
prelijepa hondica,svaka cast..kao sto noke rece SAN,samo opleti jap tuning i nemoze nevaljat (po meni) samo naprijed..

i da DRUSTVO to je izumrlo,to vise nepostoji ;)
 

EJ2

Član
@erol... a ja cu tek pocetkom iduce sedmice opet za bosnu, kontam u ponedeljak navece doci ako mi do tad stignu gume i ako mi dadnu slobodno na poslu, zato sad ove sedmice radim pa nemam ni vikenda, i veceras valja opet na posao. a bas sam bio i u brckom prosle/pretprosle sedmice kod jedne drugarice, fin grad, ljepsi nego sto sam mislio pa onda produzio do bijeljine do naseg ljuboja :D

a Lija, jest, slabo ima pravog drugarstva vise... nazalost
 

EJ2

Član
A, ovaj, evo i ja stigao s posla, sedma noc, taman kontam vikend.. sipak, veceras opet "pocetak sedmice" -.- pa ajd da cisto onako za svoju dusu pisem malo nesto ovdje prije nego sto legnem.

Prvo sto sam stavio u Hondajica je bio novi radio, nije bila bitna ni marka, ni sad neki kvalitet da kazem, nego cisto da ima USB port, dodijalo mi prziti cd-ove i ono najgore mi kad zavrsim cd pa se sjetim da sam zaboravio nesto staviti. Uzeo neki LG-ov radio (LCS500UR), USB, ono obicno 4x50W, daljinski koji nikad ne koristim. Do dana danasnjeg nisam otpakovao uputstvo, znaci intuitivno sve... i pazi foru, pazi foru, moze da svijetli crveno a moze i zeleno boaaaah :D Uglavnom mi se svidja kako pase uz ostatak sredisnje konzole, maltene k'o origigi radio.
LG_HIFI0251_LCS500UR.jpg


Na odmoru sam sa kumom obisao cijeli Doboj da nadjem neki radio sa USB-om za njega, ali sam nasao samo jedan, neki ruzan, i bio je preko 200 maraka... bili smo u Brckom i Bijeljini negdje zbog radija, ali smo stigavsi tamo zaboravili na to, pa smo samo ispijali kafe i ostala pica.
 
Kako god bude li te opet u Brckom moj broj je 063/983-182,ime mi je Erol,ti zvrcni i dobit ces free kafu i druzenje sa okorjelim ljubiteljem ove mocne inzenjerske firme :)
 
Top