Honda Civic ED7 - Komentari projekta

Honda Civic ED7 - Komentari projekta

RE: Honda Civic ED7

Vidjet cu iduci mjeses imat cu nekih para, sajba mi je prioritet za mijenjanje, pukla na jos jednom mjestu, ne mogu vise cekat. A mislim da cu imat love za BBS-ice, samo sto onda nista od slaganja mjenjaca i folije za haubu.

Reko sam Pukiju da cu uzet sto posto cim pare skontam, ako ih proda do tad, ah boze moj, sta da se radi ;)

E Equip, bice i to jednog dana ;)
 
Član
RE: Honda Civic ED7

2ykklsh.jpg


:D :D :D
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Moze i bez dihtunga, samo crveni silikon :D

Filc ti nece nista pomoci po pitanju dampinga, jer je to mnogo laga termoizolacioni materijal za ispod parketa i laminata koliko se ja razumijem. Tako da ce ti svakako biti toplije u autu a mozes udarit i laminat sad :) :) :)

Za damping se koristi uvjek neke smjese na bazi bitumena, asvalta ili kojecega koje su teske i smanjuju odnosno dampiraju vibriranje lima tako sto se zalijepe na njega i povecaju mu masu.

Filc si imao u Bijeljini, vjerujem i u Brckom u bilo kojoj prodavnici laminata mislim da je 5 mm i neke crno sive boje je, a taj tanki je bijeli, ovde cini mi se dodje 10ak KM rolna cijela tog bijelog.

A dobar je za vrata isto ovako kako si stavio, da zacepis rupe izmedju tapacirunga i vanjskog lima, da se odvoji tapacirung - zrak - filc - zrak - vanjski lim. Kad sam to stavio po vratima manje mi je maglilo zimi ili kad pada kisa sto ce reci da izoluje dobro.

A imas na CRX filc lijepljen zivom gumom po vratima, pa mozda mozes tu gumu da iskoristis ako uspijes odvojiti :) A imas i damping materijal na vanjskom limu na vratima i na manje vise svugdje gdje sam ja skontao da je kriticno :) pa pogledaj i to, ali to mislim da se vec ne moze skinuti, a i to ima kupiti svuda, taj je kupljen u Bijeljini i kostao oko 30 - 40 KM po kvadratu cini mi se.
 
Legend
RE: Honda Civic ED7

sta mislis za ove a siso :)
http://www.pik.ba/artikal/1100763/alu-felge/

ili ove
http://www.pik.ba/artikal/1212612/alu-feluge-15-4x100/

i ove..
http://www.pik.ba/artikal/1203148/feluge-1000-miglia-15-quot-7j-4x100/
(jbt 10 minuta sam ih trazio :D)

i ako si za opciju 7 i 9j
po meni, ovo bi bilo idealno..
http://www.pik.ba/artikal/1085334/alu-felge/

respect za radove, sve pohvale !!
 
RE: Honda Civic ED7

Zadnje, vidi cijene, vidi cijene :D predzadnje su mi jos i najbolje, cijena fina, a ni one nisu lose, al vec sam se dogovorio sa Pukijem, samo jos da ih probam na Hondi, jer me brine da nece previse strcit, et12 su. Hvala sto si se potrudio da nadjes ;)

@Menja: CRX davno otiso, mislim na citavu sasiju sa vratima i gepekom, tako da nemam sa cega skidat tu gumu, iako je dobra, bas drzi kad zalijepis nesto za nju, gdje ima kupit toga?

Sto se tice damping materijala i taj najjeftiniji od 30-40 po kvadratu mi je mnogo trenutno. Ovo sto sam dao dosad to je to, sad ceka rega, fele i sajba. A kad se odlucim jednom za pravi damping opet sve poskidam i lagano, ionako nemam pametnijeg posla :icon_biggrin: Hvala ;)
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Nema na cemu drug. Samo kazem da filc niej damping nego toplotna izolacija, a ziva guma drzi skoro ko silikon a moze se i koji put skinuti pa vratiti :) ima u BN u prodavnici boja i lakova Color Trade, nemam pojma cijenu bude u kolutu pa na metar ako ne bi oko pola marke. Ali moze i silikonom obidjes vrata i samo naslonis taj filc i to je to tuba silikona 3 - 4 KM :D

A felge jebiga meni najljepse izgledaju celicare razvucene, kao sto je Mahir iz Doboja ako si vidio, samo u drugu boju ne crne nego boja auta recimo bijela ko kod tebe ili nesto malo drecavo, tipa pink ili zeleno ili tako nesto ima negdje sam kacio sliku al ne mogu da nadjem :)

Evo sta je Mahir na Peugeotu radio, a pogledaj s njim njemu neko u Gracanici radio cini mi se:

attachment.php


Ne mogu naci bolju sad ali kontas na sta mislim.
 
RE: Honda Civic ED7

Znam druze i ja sam ganjo da razvucem 15ke celicne, al na kraju kad se sve sabere ispadne preko 400 km da ih gledam na autu, ako ne i vise, puno, previse zasad.

Ma bitno je samo da je auto ubijeno u pod, da su fele izbacene i leze u negativnom nagibu, izgled srca, falca manje vazno ako si ovo troje ispostovo :cool:
 

IGY

Član
RE: Honda Civic ED7

joj lose si ovo odradio
sto se tice dampinga, ovo ti je vise termoizolaciono,

naljepi kakvog katrana ili nesoto sl, u pocetku ce malo da smrdi, ali izlapi relativno brzo
jbg to ti je najjeftinija solucija
 
Član
RE: Honda Civic ED7

svaka cast druze..lijepo sklapas hondicu.....ako budes mogao navrati sa saletom sutra do mene da se ispricamo ;)
ja planiram isto da radim zvucnu izolaciju na mom traktoru....:D
 
RE: Honda Civic ED7

Jbg Igy, u biti moj prvotni plan je bio samo da plastike utisam da ne zvekecu ( na tom tek trebam da radim), pa kasnije vidje na jednom CRX-u iz BG-a ovako odradio sa filcom, kaze 80% mu se poboljsala termo izolacije i mozda 20% zvucna, ako meni bude tako, ja zadovoljan, jer koliko sam skonto ako hoces zvucnu izolaciju moras nabacat dodatne tezine u auto, a ja to ne zelim, jesam "omekso", al ne toliko i dalje mi je brzina (ubrzanje, 402...) na prvom mjestu :cool:

Mozda kasnije jednom, kad budem imao para i kad mi dosadi rejsanje pa cu kupit pravu stvar i odradit ;)

@Puki: Cut cu se sutra sa Saletom, mozda dodjem, mozda ne, treba mi drug doc jedan tokom dana postekat instalaciju, pa vidjet prvo kad ce Sale ici i jos vaznije kad ce se vratit. A docu ja svakako do tebe jednom ;)
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Druze vidim da si tamo piso nesto oko onih stickera.
Evo mozda ti moze sta pomoc
http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=stickerbomb

I evo ovdje imas par slika .
http://www.facebook.com/pages/Sticker-Bombing-cars/179396728761646?sk=wall

Honda mi se svidja pravo, bice extra kad se zavrsi. ;)
 
RE: Honda Civic ED7

Hvala prijatelju, evo gledam upravo ;)

Sto se tice stikera, izgleda da cu odustat od haube, previse mi para zasad i ne mogu da nadjem nikog ko ce uradit bas onako kako ja zelim, stoga idem na nesto drugo, stikerovanje lip-a, a desni baltobran cu skinut sa auta, dat tetki (prof. likovne kulture, inace i nagradjena slikarica), kupit joj po kanticu crvene, zelene i plave i crne, jer necu nista drecavo tu i nek se igra po blatobranu, naravno motivi iz japanske kulture :) vidjet cemo kako ce ispast, nisam vidjao da je iko ista slicno radio, a to je dobro :cool: sto se tice haube, ne znam sta da radim sa nje, karbon folija? Sta mislite? Znam da sam reko da necu karbon jer je isfuran, al jbg, sad kad necu stikere polijepit, moram nesto :D
 

IGY

Član
RE: Honda Civic ED7

joj kad tako cujem nesto isfurano (mislim na carbon sto kazes isfuran)
sorry ali da li radis auto za sebe i svoj cejf i ili za druge i njihov cejf

ako ti se stavlja carbon stavi, nemoj gledati na druge i sto ce ti neko reci to je isfurano ili ne

slusaj svoje srce kao i do sad i neces pogrjesiti ;)
 
RE: Honda Civic ED7

Hehe, pa nisam ni mislio na druge i da ce mi neko sta rec, nego je jednostavno meni samom isfurano, pa pitam sta vi mislite, jel i vama isfurano :icon_biggrin:

vidjet cu jos, hauba mi je ostala neofarbana ( a drug koji zna spircat je zbriso u Austriju), tak da ne znam sta da radim sa nje, foliju izlijepit mi je nekako najlakse.
 
Top