Honda Civic EC9 1.4 16v dual carb.

Honda Civic EC9 1.4 16v dual carb.

Član
Napokon je stigla.. posle dosta nekog trazenja biranja itd...i naravno prezadovoljan sam,motor je u odlicnom stanju,dobro ide za tu snagu,odlicno lezi u krivinama bez ikakvog naginjanja,precizan mjenjac sa kratkim hodovima koji naprosto obozavam:icon_biggrin: Sto se tice limarije rubovi su u losem stanju al to svakako mislim raditi pred zimu,u zavisnosti kako budem s lovom mislio sam komplet je odraditi.

Planova ima dosta nekih ali zato para nema:D Uglavnom,kontao sam branike u boji,sjedista od 1.6 verzije,felge neke fine..

Zasad odradjeno ono primarno oko motora- zamijenjeno ulje,svi filteri,prominjene svjecice(NGK),nastiman ugao paljenja,stangas i jos mi je ostalo za sledecu sedmicu da odradim stelovanje ventila i po potrebi da se zamijeni dihtung poklopca ventila.

Fabricki podaci:

motor: D14A1 1.4 dual carb 16v 66kw/90ks pri 6300 obrtaja, 112 Nm pri 4500 obrt.
0-100 9,6 s
top speed: 175km/h
masa: 860kg

Evo nekih slika zasad,bice jos kasnije.. na ovoj jednoj sa zada se vidi da je pao branik,tu je auto nekad bilo udareno i nabijen je lim dole kod rezervnog tocka,to je sve ispravljeno i branik je ispravljen. Samo da dodam da je '91 godiste i da od opreme ima volan podesiv po visini,stakla u boji(plavkasta),alaram i el.siber.

15hzsxc.jpg


2v272vc.jpg


ddcky9.jpg


2d1oeq1.jpg


flkk0l.jpg


iyl6wj.jpg


107j0qw.jpg
 
RE: Honda Civic EC9 1.4 dual carb

Vladica druze moj limarija ti gori, ne znam sta kenjas oko toga :icon_biggrin:

Evo i ovdje, nek je sa srecom, konacno nakon godinu dana trazenja da si je uzeo, vec si mi poceo ici na zivce sa svojim premisljanjem i odustajanjem od svake :D eto, branici te cekaju, naleti sljedece sedmice do Brckog, ne budi papak :cool:
 
Član
RE: Honda Civic EC9 1.4 dual carb

nek ja sa srecom komshija :p fina hondica , dobro je cuvaj :icon_smile:
 
Član
RE: Honda Civic EC9 1.4 dual carb

eeeee... znaci kupio napokon.... nek je sa srecom, dobro izgleda.... a interijer djeluje dobro ocuvan..

sad znas sta ti je dalje... markica po markica, 101 markica... :icon_smile: srteno druze ;)
 
Član
RE: Honda Civic EC9 1.4 dual carb

erol_brcak je napisao(la):
Vladica druze moj limarija ti gori, ne znam sta kenjas oko toga :icon_biggrin:

Evo i ovdje, nek je sa srecom, konacno nakon godinu dana trazenja da si je uzeo, vec si mi poceo ici na zivce sa svojim premisljanjem i odustajanjem od svake :D eto, branici te cekaju, naleti sljedece sedmice do Brckog, ne budi papak :cool:

Ne vidi se dobro na slikama:D vjerovatno naletim u toku sledece sedmice kad odradim ono oko motora,cuvaj mi desnu poziciju:icon_biggrin:

SeJo je napisao(la):
nek ja sa srecom komshija :p fina hondica , dobro je cuvaj :icon_smile:

Hvala komsija,cuvacu je koliko god je to u mojoj moci;)

Aditas je napisao(la):
eeeee... znaci kupio napokon.... nek je sa srecom, dobro izgleda.... a interijer djeluje dobro ocuvan..

sad znas sta ti je dalje... markica po markica, 101 markica... :icon_smile: srteno druze ;)

Napokon, da lova ce se morati poceti zaradjivati i stekati,nema druge:D a sto se tice enterijera odlicno je ocuvan.


Sigurno se sad vecina pita zasto bas verzija sa karburatorima.. jbg htio sam ja anjspric 1.5 verziju al zbog kojekavih okolnosti nisam uspio takvu da kupim..uglavnom zadovoljan sam i potrosnjom,nije toliko velika uopste koliko su me mnogi plasili,Honda je to:icon_biggrin:
 
RE: Honda Civic EC9 1.4 dual carb

Mere, i pozicija ceka, sto se tice onog amortizera, ponesi pa ako valja super, ako ne baci ga u smece :cool:
 

IGY

Član
RE: Honda Civic EC9 1.4 dual carb

hoce li ovo biti jos jedan JDM proektat :cool:


samo naprijed imas jako finu podlogu ;)
 
Član
RE: Honda Civic EC9 1.4 dual carb

IGY je napisao(la):
hoce li ovo biti jos jedan JDM proektat :cool:


samo naprijed imas jako finu podlogu ;)

Naravno,kakva bi to Honda bila a da nije JDM:D nece biti sad nesto ekstremno kakve su inace ali bice par njegovih elemenata.
 
RE: Honda Civic EC9 1.4 dual carb

O druze moj sad se ja sjeti dok gledam fotke, ne pase ti moja pozicija, kod tebe je novi tip, a ova pozicija koju imam ti je od starog tipa, dakle sarafa se svana, a ne ko kod tebe unutra :/ jbg
 
Član
RE: Honda Civic EC9 1.4 dual carb

erol_brcak je napisao(la):
O druze moj sad se ja sjeti dok gledam fotke, ne pase ti moja pozicija, kod tebe je novi tip, a ova pozicija koju imam ti je od starog tipa, dakle sarafa se svana, a ne ko kod tebe unutra :/ jbg

U pravu si jbt,bas i ja sad gledam, fak:icon_mad:
 
RE: Honda Civic EC9 1.4 dual carb

Bit ce malo problem naci poziciju, al eto, polako, kad naidjes kesiras 15-20 km i zdravo ;)
 
Top